Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Струва ли си MI9 SE
#1

Здравейте, хвърлил съм око на горепосочения модел. За 700 лв 6/64 (+ DHL доставка), процесора не е кой знае какво, макар че не ми е проблем, обаче няма и оптична стабилизация, та се чудя дали си заслужава. За тези пари какво друго може да ми предложите. Например Meizu 16 6/128, вграден в дисплея пръстов отпечатък и т.н излиза към 550лв с DHL, което си е голяма разлика.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
Аксесоари
#2

Заслужава си, определено. По-добър модел в класа няма да намериш. Но не за тези пари. Много му е надута цената. Моят съвет е да изчакаш да се стабилизира, версия 6/128 трябва да излиза не повече от 600 лв.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#3

Ако беше толкова и то 6/128 нямаше и да се замислям, но при наличието на същите характеристики при Мейзу, повече памет и цена със 150лв надолу се замислям.. има ли други сходни предложения, понеже не ми се чака да падне. Другият вариант е да взема ноут 7 / 7 про и да чакам на въпросният да му падне цената.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#4

За тези пари е скъп.
Ми 8 от България е 659лв например

9se води с компактен размер и безжично зареждане, но пък от друга страна липса на ois, незнайно кога и дали ще има глобален ром...
Стабилизацията е заместена от друга технология, която поне при заснетото видео май върши работа. За нощни снимки без статив ще е мазало (но пак трябва да се види ревю или някой да тества и да покаже творения)

Kaто гледах представянето на Ми 9 установих, че SE версията идеално покрива изискванията ми, но има и някои притеснителни моменти, тъй като е още нов модел и нищо не се знае за него.
Например ако си ок с Руския:



Но специално този човек никога не казва нещо хубаво за xiaomi, така че действай като при лекарите - винаги търси и второ мнение.


С Мейзу-то нещата на хартия са страхотни - пак препоръчвам гледането на ревюта и сравнения, за да можеш да се ориентираш дали това е твоя телефон.
Също MIUI и FLYME OS трябва да имаш някакви познания, за да нямаш трудности при употребата
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bobibmv, hsgrgs, Rad0slaw
Цитирай
#5

Добре де ,в Olx ,има S9 за по 550-600 лв на 2-3 месеца ,без следи от употреба и с остатъчна гаранция почити 2 години ,мярка се и P20 pro за по 650-700 в същото състояние ,закакво трябва да се занимаваш с някакво орязано Mi9 Se или Meizu ,като най малкото камерите им няма да стават за нищо.
Цитирай
#6

И аз съм пред същата дилема- нов МИ 8 или чакане незнайно до кога за МИ 9SE/ REDMI 7PRO Global version.За втора употреба съм скептично настроен.Незнам какво да правя. Моля за вашите мнения!

Samsung galaxy GTi7500 Samsung galaxy nexus Meizu MX4 Redmi 3pro Huawei nova Redmi Note 5 MI 8 POCO F3 Samsung galaxy a52s
Цитирай
#7

Mi8 по-добре. Другите два все пак са по-бюджетни и с по-слаб процесор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на the7one за това мнение:
  • bobibmv
Цитирай
#8

Колко да е слаб? Хем да е евтино, хем с флагмански процесор да е...Камерите на SE са като на голямата 9-ка. Поддръжката на Xiaomi e стабилна. Meizu-то на хартия може да изглежда много добре, но как са с качеството, поддръжката как е...като се опарят няколко човека, ще разберем.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#9

Процесорът лично на мен не ми е от важност, работа ще ми върши. Мейзу са адски качествени не само на хартия, дадох 16 като пример, самият модел не ми харесва. Nubia Z18 също е евтин и е с топ характеристики.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#10

специално на мен ако ми се наложи да купувам нещо тази година и нямам пари за микс 3/mix 3 5G бих минал на mi 9 SE
просто засега не виждам смисъл да ъпгрейдвам заради дизайн и безжично зареждане..
Всичко останало си го имам и сега.
Някъде четох, че повече нямало да правят компактни телефони, което ще е доста тъпо.
Имал съм и Ми макс 2 - живее се с него, но друго си е да има избор при размерите. Все пак не всеки има големи джобове, а е добре да можеш да клекнеш все пак ако се наложи Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • dani_z25, Rad0slaw
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)