Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi AirDots безжични слушалки - коментари

1. Качеството на звука преди ъпдейта беше доста лошо. Ъпдейта е задължителен просто, но се прави през приложение което е изцяло на китайски. Баса е слабичък, усилвам го с едно приложение bassboost и equalizer от Google play и нещата стават по-прилични. Определено за да се изтиска максимума ще са нужни root и Viper4android... Високите и средните са ОК, но очаквах повече за тази цена, при условие, че слушалки като Ve Monk 2 вадят почти същото качество, а цената е 10+ пъти по-ниска. Силата на звука е ниска реално трябва да сте на 50%+ когато сте навън. За щастие няма кривене и пращане.

2. Готина функционалност е, че при отваряне на кутийката слушалките се връзват абсолютно автоматично с телефона. Но тук отново има проблем. Ако ползвате MIUI, би трябвало при сдвояването да видите една готина анимация на екрана в която важното е, че виждате нивото на батерията зс всяка слушалка и съответно на базата за зареждане...
Тествах с Mi8 и Mi9t pro ъпдейтвани до последни глобални версии.... Никаква анимация Sad

3.Тъч... контрол? Да си дойдем на думата. Не знам къде е причината, но при мен тоя тъч контрол в неизползваем. Пускам спотифай, на теория с двойно потупване трябва да паузирам или пусна песен. Потупвам почуквам и нищо от 5-6 опита веднъж има успех. Не зная аз ли не правя нещо като хората или моите са дефектни или просто са си толкова зле... Добре, че имам Mi band 4 та все пак имам някаква прилична алтернатива за контрол. Поне при позвъняване когато се налага да вдигнете тъча е една идея по чувствителен на 2-3 опита вдигате Smile

4. Системни звуци. Когато сложите слушалка в ухото си чувате един приятен звук чиято идея не ми много ясна, но ок. Проблемният системен звук е когато получите обаждане, първият път буквално подскачах от него, защото звука е страшно силен неприятен и буквално ви бърка в мозъка. И най-забавното, не кореспондира по никакъв начин с нивото на звука на слушалките т.е нямам намаляване, хора.

Прдставте си как сладко придремвате пътувайки във влак/автобус с приятна музичка. Нещеш ли някой реши да ви звънне, еми този някой ще трябва да си приготви една сумичка да ви плати психолога който ще ви е нужен, след стреса който ще изживеете.

Лична оценка:
Качество на звука след ъпдейта 7/10
Бас 6/10
Функционалност и контрол 4/10

Надявам се и някой друг да сподели мнение...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на Stormrage за това мнение:
  • airbus, Johnny Bravo, milstan
Цитирай
Аксесоари

На мен пък ми се прецака кутийката. Не може да осигури и 5 мин. заряд, трябва постоянно да са свързани към зарядното. Някой, ако знае от къде мога да поръчам само кутийка, ще съм благодарен да сподели.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

Отвори я и си смени батерията.

Ама ... с поялничето ще трябва, не е плъг енд плей Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • driver_sl
Цитирай

(2020-06-17, 13:12:43)emzo написа:  Отвори я и си смени батерията.

Ама ... с поялничето ще трябва, не е плъг енд плей Smile
Поялничето не ми е никакъв проблем, но няма такава батерия. Освен това, съдейки по описанието в ТОЗИ ПОСТ, май съм попаднал на реплика, тъй като батерията ми е продълговатата. Обаче свирят много качествено Smile

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

Каква е разликата в Китайската и Глобалната версия? Ако е само езика, май не е проблем?
Цитирай

Китайската по-принцип е по добра, но няма гугълските приложения ,които могат да се качат допълнително и има много ненужни китайски приложения на китайски доста откоито не можеш да махнеш.
Но пък можеш да си качиш Xiaomi EU ROM ,който си е китайския ,но с всичко необходимо за европеиския потребител(Това според мен е оптималния вариант).
Цитирай

Приложения за слушалки ли? На мен ми трябват за муьика и да говоря по тяхSmile
Цитирай

Съвсем се обърках,
Каква е разликата между моделите:

Airdots Pro 2
Air 2 SE
Airdots Pro 2s

И трите модела са между 80-100лв, но ми изглеждат напълно еднакви. Кои са по нов модел и по добри? Даже не мога да разбера каква версия са, ако е китайската дали ще имам проблем? Искам нещо качествено да си слушам музика и да говоря по тяхSmile
Цитирай

Airdots Pro 2s>Airdots Pro 2>Air 2 SE

Ще опиша недостатъците на последните:

Airdots Pro 2
- По-малка батерия 300mah vs 450mah
- Липса на безжично зареждане QI - Charge

Air 2SE
- Липса на HD кодек (в случая LHDC)
- Липса на безжично зареждане QI - Charge
- Липсва IPX4
- Липсва IR сензор

Поне това беше основното доколкото помня.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

2s значи са по добрия модел?
Цитирай

Да, това е най-добрият модел на компанията. Но качеството на звука би трябвало да е същото като на Air 2 PRO.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Супер, към него ще се насочаSmile
Цитирай

Някой случайно да е ползвал Xiaomi Mi True Wireless Earphones Lite ? До колкото разбрах е обновена версия на първите Airdots Pro, като са с 10-20 долара по-евтини Big Grin Повечето ревюта са доста постни, пък се чудя дали да не поръчам от Алито едни (пък държа да са тапи, а не онзи Apple дизайн)

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Привет колеги, някой да е срещал да се продава само кутийката (зарядното)
на Xiaomi Air2 SE, че съм я изтърсил някъде?

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай

Някой, ако може да ми разясни за airdots 2 - цените варират от 30 до 60 лв къде с гаранция, къде без. От Китай са под 15лв. До колкото разбрах, всичките се продават без кабел за зареждане? С type c ли се зарежда кутията или трябва да търся отделно друг кабел? Като звук и издръжливост как са? Благодаря предварително!
Цитирай

Внимавайте, че има много фалшиви. За глобалната двойка може да се проверят по уникален код на сайта на Xiaomi:
https://4pda.to/forum/index.php?act=find...87717485-5
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)