Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мокрен телефон
#1

Здравейте колеги..
Днеска имах честа телефона ми да падне в кофа с вода за около 3-4 секунди.. извадих го веднага и светеше... изключих го и махнах батерията... интересното беше че като махнах батерията беше сух... под стъклото на екрана също не се виждаше вода.. та оставих го да съхне няколко часа  и преди малко го пуснах и всичко е тип топ...
Въпроса ми е дали има смисъл да го карам на сервиз да го разглабят и почистват? То сега всичко е ок ама незнам дали във времето ако е попаднало нещо няма да даде отражение.. какво мислите колеги ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисля си, че е трябвало да го оставиш за повече време да изсъхне -24/48 часа. Знам, че в такива ситуации се разглабя, доколкото може, и се поставя даденото устройство в плик с "ципче", пълно с ориз, за да може оризът да абсорбира напълно влагата от даденото устройство. Иначе, ако телефонът има някакъв сертификат за водни пръски или е водоустойчив, не мисля че би имало проблем. Ако пък няма и е попаднала вода при дънната платка на телефона, може след време да се появи корозионния ефект на водата и това да окаже своето влияние върху работата на телефона. Не знам за какъв телефон става въпрос, за да отговоря дали би си струвало "чопленето" в сервиз.
Цитирай
#3

Новина е че все още има телефони с външни батерии.
Но пък точно при тях има повече варианти да попадне вода навътре към платката
Лошото при такъв инцидент е че дори и да няма признаци за повреда сега може след време да се появят
Въпрос на време е.

А какъв модел е телефонът?
Цитирай
#4

Изважда се батерията, sim, sd и всичко, което се вади.
Поставят се в силикагел за 48 часа.

Ако водата е солена или с химикали (приметно басейн) е добре се подсуши и почисти със спирт.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#5

Имах един телефон, който падна в кофа с вода и беше вленала влагата под дисплея. Изключих го веднага, разглобих го до някъде и го бутнах в купа със суров ориз. Мисля че седя 4-5 дни в ориза и още работи,а минаха 2-3 години.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Всичко е много относително! Всеки случай е различен, ситуацията също. Има случай/на който съм присъствал/ с разливане на чаша вода, и телефона е неизползваем. Моята сестра изпусна айфон 5ес в тоалетната чиния преди 4 години, и още работи! За мен тези няколко часа не са достатъчни за изпаряване на водата, ако след време започне да ти прави проблеми - да знаеш, че е от падането в кофата с вода.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

В крайна сметка автора на темата така и така е включил телефона няколко часа след намокрянето, да го ползва. Не знаем какъв е моделът и дали има някаква защита от вода, но да има едно на ум и резервен вариант, ако телефона започне да му прави проблеми точно когато не трябва.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)