Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 vs Samsung Galaxy S10e
#1

Здравейте,

Време е за нов телефон.
Спрял съм се между s10e и P30, като повече клоня към s10e

Моля дайте мнения Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм пред същата дилема.
Като бях почти сигурен, че ще взема P30, но сега вече не съм сигурен.
-S10e има по-добър дисплей, по-добър пръстов, май прави по-добри видеа, IP68, безжично зареждане и вярвам, че е по-добра изработка, след като видях Jerry какво направи на P20pro
-P30 има по-добра камера "уж", един обектив повече, по-голяма батерия и по-"гъзарски пръстов".

Затова май ще е S10e
Цитирай
#3

И двата телефона имат своите предимства и недостатци,на теб кое ти е най-важно в един смарт?Трябва да видиш кое наистина ти е важно за да вземеш правилното решение за себе си.Лично аз бих взел S10e,чувствам че там вземам повече за парите си,но това си е чисто индивидуално.Аз така го виждам.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#4

Всичко клони към s10e, освен по-голямата батерия на P30 (което не се знае дали ще осугури повече време на P30 от s10e)
Цитирай
#5

Прочетете малко повече за батерията на 10е, че я плюят много.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#6

(2019-03-27, 13:41:32)simeonivanov22 написа:  Всичко клони към s10e, освен по-голямата батерия на P30 (което не се знае дали ще осугури повече време на P30 от s10e)

Според първите тестове осигурява значително повече време ...почти двойно ...
Цитирай
#7

След анонса на S10e и аз се насочих към него заради компактните размери, IP68 , жака за слушалки и изобщо функционалността която предлага. Само батерията ме притесняваше и в крайна сметка точно тя ме отказа. Не знам какво правят Самсунг с тези батерии, но не е нормално да се чудя дали ще ме изкара докато се прибера вкъщи... В крайна сметка на мен това ми е едно от най-важните неща и се насочих към Mate 20 и Honor View 20, но преди малко ходих да видя на живо как изглежда P30 и доста ми хареса. Ако ми направят и добра цена, ще взема него.
Цитирай
#8

Huawei P30 няма водоустойчивост, камерата му е добра, няма безжично зареждане. Няма стерео звук.
Samsung Galaxy S10E има тези неща, даже някои са и по-добри, освен камерата, и батерията, която за този телефон с тия размери е добра, незнам някой каква иска, все пак не е Samsung Galaxy Note 9, или някой голям, на който да му трябва. Мисля, че за едни ден ще стигне.
И забележи, че сравняваме телефон, който се води по-нисък клас, от другия, а има по-добри характеристики. Ако го сравняваше с другите два от серията, за какво говорим.
Но трябва да си изясниш, трябва ли ти малък телефон или не, ако нe то си събери пари и си вземи Samsung Galaxy S10.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#9

(2019-03-27, 17:06:37)hazART написа:  Huawei P30 няма водоустойчивост, камерата му е добра, няма безжично зареждане, също така дисплея му не е OLED. Няма стерео звук.
Samsung Galaxy S10E има тези неща, даже някои са и по-добри, освен камерата, и батерията, която за този телефон с тия размери е добра, незнам някой каква иска, все пак не е Samsung Galaxy Note 9, или някой голям, на който да му трябва. Мисля, че за едни ден ще стигне.
И забележи, че сравняваме телефон, който се води по-нисък клас, от другия, а има по-добри характеристики. Ако го сравняваше с другите два от серията, за какво говорим.
Но трябва да си изясниш, трябва ли ти малък телефон или не, ако нe то си събери пари и си вземи Samsung Galaxy S10.

Аз лично мога да си позволя и S10, но не се кефя на edge екрани, пръстовия в дисплея е ненужен за мен - щом е по-бавен и по-малко сигурен.
Камерата такава разлика ли има с S10 заради телефото обектива?
Цитирай
#10

Преди 10-на дни бях в Технополис и ръчках разни телефони. Един от новите самсунги направо пареше в ръката. Беше включен към зарядно и все едно бях хванал печка. Със сигурност беше някой от S10 вариантите, но не помня кой точно.
Цитирай
#11

Това няма значение, всеки телефон загрява при зареждане, особено ако се ползва през това време.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Аз също съм в същата дилема и в момента съм с А8,КОЙТО Е НЕВЕРОЯТЕН И ГО ИЗТЪРВАМ НА ДЕН ПО 7-8 ПЪТИ НА ПЛОЧКИ,НА РАБОТА НА ЦИМЕНТА И КЪДЕ ЛИ ОЩЕ НЕ.иЗДЪРЖа 1г. без да мръдне,но не го товаря с нищо .Веднъж само ми скрои номер като отказа да фокусира и имаше молко замъглено на снимките.След падане,пак се оправи.
Ако сменям тел.задлжитено ще е С 10 Е,а този ще остане за единия ми син,после за малкия .Така съм оставила и А5 ,Ж6 също.

Samsung galaxy A 70
Цитирай
#13

Само да добавя, че е нормално да ти блокира фокуса. Почукваш го в областа на камерата и се оправя. За това и при паданетп се е оправил.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • desihd
Цитирай
#14

пред голяма дилема съм,чудя се между honor view 20 или p30,интересува ме основно батерия дисплей да са добри и звука ,камерата не ми е основен фактор ,скоро трябва вземам телефон и не знам кой да бъде
Цитирай
#15

И аз съм пред подобна дилема. Скоро ще преподписвам (Виваком), но към момента се двуомя между 4 устройства. P30 vs S10e, P20 pro vs S9+ е другия вариант. Последните 2 години съм с P10 lite и като цяло не съм доволен от Huawei. Проблеми с микрофона още първата година + разни други дребни неща. И затова повече клоня към Самсунга, пък и като цяло ми се вижда по-добрия телефон за парите, които се дават. Дизайна на S10e ми допада доста и като размер също. И сензора за пръстови отпечатъци отстрани за мен е най-доброто разположение, както и функцията за падащото меню от сензора.

Основната камера на S10e е същата, като S10/S10+ или бъркам?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Huawei са се развили за това време, така че не очаквай същото.
Huawei P30 е нов модел, с последните характеристики, има добра камера, вграден пръстов отпечатък, жак за слушалки. Но няма безжично зареждане, няма стерео звук, няма водоустойчивост.

Samsung Galaxy S10E е добър телефон, но трябва да  си прецениш трябва ли ти малък телефон. Иначе и той има последните характеристики. Има Super AMOLED, добра камера, да основната може и да е същата, но не очаквай да снима като тях, има безжично зареждане, водоустойчивост, стерео звук.

Huawei P20 Pro е миналогодишен флагман, който има доста добра камера, OLED дисплей, добра батерия, може би най-добрата от другите, които искаш. Няма безжично зареждане, водоустойчивостта не е много добра, пръстовият е отпред, но трябва да си прецениш какъв пръстов искаш, вграден или такъв който не е. Като цяло е с характеристики от миналата година, но ще изкара като другите.

Samsung Galaxy S9+ е може би най-завършен от всички. Има добра батерия, цената му е добра, водоустойчивост, Super AMOLED, безжично зареждане, камерата е на ниво. Но и той е миналогодишен флагман.
Като цяло най-добре е да избираш между Huawei P30 Pro и Samsung Galaxy S10+. Трябва да си прецениш какво искаш, на какво държиш, коя марка предпочиташ.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Доста интересни мнения по темата изчетох! Накратко. Според мен ако се правят някакви сравнения между моделите на Huawei и Самсунг то те трява да бъдат P30 lite - 10e, P30 -10, P30 pro - 10+ При нито една от трите двойки не бих избрал модел на корейците. Дизайн, батерия, производителност, камера., дори прехваленият им дисплей с изкуствени цветове отстъпва според мен. Плюсове и предимства виждат само заклетите фенове на марката. Така че ако човек реши да направи обективен избор, то отговорът е ясен.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#18

Така е, заклетите фенове виждат само плюсовете, но не и минусите.
Да питам само, къде е флагманския чип на Huawei P30 Lite. Та той Samsung Galaxy A50 е по-добър, той го сравнява с флагман. По това личи кой има обективно мнение и кой фенско.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

maktub19,

По кой критерий сравняваш P30 Lite с 10е? Понякога се чудя дали изобщо осмисляте нещата, които пишете.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#20

Днес пристигна при мен S10e, не съжалявам, че го избрах пред P30.
Уникално телефонче, препоръчвам Smile
Цитирай
#21

Честито тогава.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)