Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P30/P30 Pro

(2020-09-24, 21:55:48)mitko.stefanov написа:  Ама чакай ... Пиксела е модел отпреди 2-3 години . Да не очакваш да ти държи 10 часа екран ? Батерията е малка и стара , сигнала и мястото на което си същи е от значение , новата ОД също точи батерията повече и на последно място е оптимизацията . Попринцип пикселите не се хвалят с много добри батерии . За мене всичко под 5 часа екран е за кофата . И аз имах лг г4 което беше много зле откъм батерия !

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Това намеквам де

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Иначе хуавей не са лоши откъм батерия честно казано . Не ме кефи единствено , че супер много ограничават кои приложения работят на заден фон и понякога се губят известия . При 10.1 е по-добре положението . При 9 и 10 беше зле . Пробвал съм настройките на батерията ( кои приложения да работят на заден фон и кои не ) ама никаква не върши . Даже става по-зле . Не мога да кажа същото за старият ми П10 ... Толкова лоша батерия не съм имал никога . Едвам изкарвах 4 часа на моменти даже . Супер зле беше . Поне сегашната п30-ка е добре .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • dreamdreamt
Цитирай

За мен батерията е супер. На HTC то, зареден на 100% и след 2 часа е 97%, без да го използвам. За една нощ 15% пада. Този за една нощ пада по 2-3%.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-09-24, 21:04:53)imthedevil написа:  Последно до толкова стигнах. Чудя се, има ли как да подобря резултата, без да си нарушавам начина на ползване.

Big Grin Ти колко повече от това очакваш да постигнеш? Това са супер добри резултати...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Има една програма antutu battery tester ,там пиксел 3 прави 11 000,S10 и той толкова,Xiaomi mi max 3 15 000,Galaxy A71 ,19 000 и Huawei p30 pro 19 000.Там всички тестове са при макс яркост на дисплея.
Цитирай

(2020-09-24, 22:42:36)stenlius написа:  Big Grin Ти колко повече от това очакваш да постигнеш? Това са супер добри резултати...

Ми т'ва е...май повече от това не може:
   
Цитирай

Всичко на макс и всяка вечер зареждане !  Безсмислено е, заради някакви странни ограничения, да ползваш непълноценно телефона си !  Пак ще повторя всичко е включено : мобилни мрежи, Wi-Fi, GPS, Bluetooth (  към две устройства ), получаване на всякакъв род съобщения и т. н. ! Даже не гледам показаните екрани за работа на батерията !
Цитирай

Как ги постигате, тези 12 часа? Може би с включен самолетен режим, и гледане само на снимки.....
[-] 1 потребител изказва благодарност на Светослав за това мнение:
  • esil2
Цитирай

Имаме познал резултата!!! Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-09-26, 12:51:11)Светослав написа:  Как ги постигате, тези 12 часа? Може би с включен самолетен режим, и гледане само на снимки.....

Ми не - аз на тоя телефон правя горе-доле следното - чета новини, играя една статична игра от време на време, снимам (също от време на време) и през цялото останало време гледам клипове у ютюба. А, да - понякога ми се случва и да водя разговори, но е рядко. Понякога и работя (когато не ползвам телефона), но гледам да не ми става навик - само от време на време, за разнообразие.
Цитирай

От толкова четене не разбрах някой да е оправил проблема с високата консумация от Google play? И как ги правите тези 6, 7, 8 часа SOT.... наистина не знам. С нормално ползване, дори когато съм по цял ден в офиса и съм на WiFi, повече от 4 часа никога не правя. Някой ако е намерил решение за консумацията на GP да пише или ще чакаме следващ ъпдейт. [Изображение: 9ff7fdd0deb2a446028b0243584b2420.jpg]

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

(2020-09-27, 08:25:26)brabus написа:  От толкова четене не разбрах някой да е оправил проблема с високата консумация от Google play? И как ги правите тези 6, 7, 8 часа SOT.... наистина не знам. С нормално ползване, дори когато съм по цял ден в офиса и съм на WiFi, повече от 4 часа никога не правя. Някой ако е намерил решение за консумацията на GP да пише или ще чакаме следващ ъпдейт. [Изображение: 9ff7fdd0deb2a446028b0243584b2420.jpg]

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Този проблем е доста странен  при мен консумацията е два пъти повече пт Facebook.. A аз си мислех, че това е невъзможно.  Като се има предвид, че се повави наскоро си мисля, че проблема не се дължи на EMUI.
Цитирай

(2020-09-27, 08:48:39)Slonio81 написа:  Този проблем е доста странен  при мен консумацията е два пъти повече пт Facebook.. A аз си мислех, че това е невъзможно.  Като се има предвид, че се повави наскоро си мисля, че проблема не се дължи на EMUI.
Да, а в случая съм ползвал Facebook над 1 час.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

    Това е положението, при мен. Постоянно включен нет, без каквито и да е ограничения.Единственото в случая е, че бях една вечер,на място където почти нямаше обхват.

Ето и другата графика    
Цитирай

При мен Плесторът е към 5%, вижте там нещо кешовете да позачистите...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

При мен също google play е на първо място, вега е 17.8%.Изчистин кеша, и промених една настройка, пък да видим. При Светослав, мобилния сигнал има многи жълти и оранжеви сектори, а и постоянно консумира. Ето при мен.        
PS Забравих да кажа че освен блутут всичко постоянно е включено,не използвам икономичен режим.
Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

4 дена?

4 дена Yikes
Цитирай

Ми виж, че му е постоянно в джоба...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

5 часа и половина екран,през това време,това ми е ползването,и 10 часа съм пробвал прави за 3 дена и 20 часа,гледа на ютюб и общо ползване.
Цитирай

Bu Като гледам тези сотове, се замислям дали наистина съм с P30 pro
Цитирай

(2020-09-27, 13:24:36)Светослав написа:  Bu Като гледам тези сотове, се замислям дали наистина съм с P30 pro

 С него сме, но го ползвам пълноценно, на макс и всяка вечер го зареждам ! Не мисля колко съм изкарал на дисплей, след последното зареждане и т. н.  Smile
Цитирай

При мен плей стора стана консуматор ном. 1 след един хард-ресет.После изчистих кеша,данните и актуализациите на приложението,но след като си се актуализира пак си е на първо място в статистиката.Версията е 22.0.16.21 (0) (pr) 332539104 при вас колеги коя е?
Цитирай

Същата е и при мен.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Малко инфо и от мен, събота обикаляне и снимане, 4G пуснато почти през цялото време, после вкъщи ползвах WiFi и сега е на зарядното. Без пестене на енергия и данни. Аз повече опити и тестове нямам намерение да правя, ползвам колкото държи  Big Grin

https://i.ibb.co/kG94rbp/Screenshot-2020...anager.jpg

https://i.ibb.co/hB6pmQ4/Screenshot-2020...anager.jpg
[-] 1 потребител изказва благодарност на boichev95 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

    Google play изчезна
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)