Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P30/P30 Pro

Нещо ли направи или от самосебе си? Коя версията на приложението при теб?
Цитирай
Аксесоари

Актуализация срещу Huawei, или защо Google Play изтощава батерията на смартфона ви: https://androidinsider.ru/polezno-znat/o...ofona.html

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • buci59
Цитирай

    От самосебе си
Цитирай

(2020-09-28, 13:53:45)Светослав написа:  Google play изчезна
Виж на потребление на батерията колко процента е,при мен е 15%
Цитирай

    Това е положението
Цитирай

(2020-09-28, 18:12:24)NoMaD написа:  Актуализация срещу Huawei, или защо Google Play изтощава батерията на смартфона ви: https://androidinsider.ru/polezno-znat/o...ofona.html

Днес направих всички описани в статията действия и довечера ще проверя какъв е крайния резултат. Ако някой се е справим с проблема или е опитал тези решения ще се радвам да сподели.
Цитирай

Статията е пълна измишльотина.
Не пускай един ден плей стора и ще е назаде в статистиката.
Цитирай

    Bu И пак на първо място, по дяволите
Цитирай

@"Светослав, ако имаш налични актуализации на приложения ги ъпдейтни. Изчисти само кеша. Направи изтеглянето на актуализации да е през всякаква мрежа, и спри автоматичното актуализиране.
Също така в настройките може да спреш Google Play instant ако ти е пуснато и не го ползваш разбира се.
И накрая задръж иконата на приложението и влез в инфото на app-а, и го спри принудително - надали влизаш в Плей стора през 5 минути, затова след час някъде влез пак и виж дали се е пуснал сам.
Ако принудително спиране го държи в покой, след всяко влизане може да си го спираш, защото явно нещо го държи в "напрежение" освен ако някое от горните неща не е оправило проблема.
Също така, може да му спреш всички разрешения на това приложение за да няма достъп до нищо и съответно да кльопа батерията - при работата с него ако му трябва някое от спрените разрешения то ще те подкани да го пуснеш, но се съмнявам да му трябва нещо.
Цитирай

Благодаря много!
Цитирай

При потребление на батерията Google play е на първо място, но като отвориш подробности за консумация на батерията-софтуер не присъства в 5 те приложения с най голяма консумация. Май не точи кой знае колко от батерията.            

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

    Да де, ама не

Спирам го, а той се включва пак.Кажете какво да направя?
Цитирай

Аз ползвам това
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=431687&st=0
Цитирай

При мен винаги е било надолу в класацията Google Play(както и сега). Винаги след ресет или при първо пускане на нов телефон търся да спра автоматичните ъпдейти на Google play, хем за да решавам аз кога да ъпдейтна, хем за да не хаби батерия.  Big Grin          

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
Цитирай

Аз също спирам автоматичните ъпдрйти на гугъл плей, до сега на всичките си телефони. Това нещо е от скоро. Но иначе батерията си е добре.        

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

15 часа екран, браво!
Цитирай

При мен Google play се нормализира    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

И при мен
Цитирай

Стоя и се чудя ко става - нещо батерията почна главоломно по-бързо да пада в последната седмица. Пък аз нищо ново не съм инсталирал, нито съм си променял стила на ползване. И независимо от факта, че на картинката се виждат оставащи 30%, те ще паднат доста бързо и в най-добрия случай SoT е ще 7.30 ч, докато преди спокойно стигах до 9 ч. И се чудя на какво може да се дължи това. Sad
   
Цитирай

Ами примерно последния ъпдейт.

Предпоследния беше перфектен, много се чудех да слагам ли 161.

Но май нямя влошаване при мен.
Цитирай

Така, след кат си измрънках публично проблема, реших все пак да му извадя душицата и да го ползвам докато не се изгаси сам. В крайна сметка, това което се получи е SoT 10 ч. Обаче, аз все още съм склонен да мрънкам, защото изглежда се получава така, че във високите стойности (диапазона от 100% до 40%) батерията напоследък пада за много по-малко време колкото преди. И най-вероятно е намесен последния ъпдейт, както предположи колегата по-горе. Може би ако му направя един ресет, нещата може и да се оправят, но после като се замисля как ще отиде половин ден да го настройвам и желанието ми умира в кофата... Sad
   
Цитирай

Изчисти системния кеш,ако не си го направил.Аз нямам наблюдение след последния ъпдейт как е батерията,защото моето потребление е различно всеки ден,някой ден малко,друг доста повече.
Цитирай

(2020-11-12, 07:02:29)DoryanY написа:  Изчисти системния кеш,ако не си го направил.Аз нямам наблюдение след последния ъпдейт как е батерията,защото моето потребление е различно всеки ден,някой ден малко,друг доста повече.

Може да се каже, че това беше първото, което направих след ъпдейта. Иначе, се изкушавам да направя ресет, но проблема е, че исках да направя бекъм и през HiSuite-а, но по някакви непонятни за мен причини няма абсолютно никаква индикация, че такъв е свързан с компютъра (пробвал съм с моя и този на майка ми - също вейхуй). Минах през всички налични usb-та и греда.
Цитирай

Като го свържеш дръпни отгоре щората и на известието за свързване, има знак, има опции за прехвърляне на файлове-само зареждане, там трябва да се промени.А и трябва да напишеш в търсачката на настройки HDB и да му дадеш разрешение да се свързва с Hi Suite    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-11-12, 07:02:29)DoryanY написа:  Изчисти системния кеш,ако не си го направил.

Откъде чистите този кеш и това отрязява ли се на приложенията и техните настройки?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)