Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P30/P30 Pro

Това исках да обясня на колегата по горе. При положение , че правех по над 7-8 часа SOT какво друго да кажа. То се вижда ясно точно , и точно щото нямам излишно време да се ровя в разни настройки исках да попитам при вас как е , ама здраве да е няма да драматизираме за една батерия  Smile

Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари

При мен батерията е добре.Купих едно тестерче,за мерене на капацитета на батерията,на П30 е 3650mAh.Заредих я вечерта от 40%,но явно трябва да е от 0% и за това реших да пусна youtube до като падне до край,и ето резултатите.Като за 2 годишен е добре.[Изображение: IMG-20210320-184719.jpg]


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Ако това ти е супер чардж зарядното, тествай с обикновено 1-2А зарядно.
Цитирай

Не мога да разбера какво точно означава 336%  в приложението accu battery, наред ли е, не е ли незнам? Телефонът е на 2 години батерията я зареждам всяка вечер, но ровя в телефона често.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

Значи - uninstall на глупавото приложение
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • alexbg67, Monroe
Цитирай

Или значи, че трябва да се зададе правилният начален капацитет в настройките Wink. С 1000 е нормално да показва такива стойности...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2021-03-20, 23:28:43)emzo написа:  Ако това ти е супер чардж зарядното, тествай с обикновено 1-2А зарядно.
Да това е със супер чардж,обикновено зареждам с обикновено,другия път ще тествам с него.Не знам до кога продължава измерването,защото когато телефона показва 100% mA на зарядното се покачват още и амперите също не са 0,мисля че вярното е когато не отчита ампери-тоест 0.
@gogostiv трябва да му зададеш капацитета на батерията в charging-set design capacity 4200 mAh за П30 Про


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Не че ме бърка, просто ми беше интересно дали е "починала" батерията след 2 години ползване и зареждане всеки ден. Между другото телефон повече от 1 ден да ми изкара батерията, не съм имал

п. п:след задаване на начален капацитет вече показва можеби правилно.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

(2021-03-15, 20:25:25)tynata2 написа:  Това исках да обясня на колегата по горе. При положение , че правех по над 7-8 часа SOT какво друго да кажа. То се вижда ясно точно , и точно щото нямам излишно време да се ровя в разни настройки исках да попитам при вас как е , ама здраве да е няма да драматизираме за една батерия  Smile
Опитай със зарядно 2 ампера и ще усетиш осезаема разлика в батерията!
[-] 1 потребител изказва благодарност на hitman666 за това мнение:
  • tynata2
Цитирай

(2021-03-21, 10:11:01)gogostiv написа:  Не че ме бърка, просто ми беше интересно дали е "починала" батерията след 2 години ползване и зареждане всеки ден. Между другото телефон повече от 1 ден да ми изкара батерията, не съм имал

п. п:след задаване на начален капацитет вече показва можеби правилно.
Трябва да направи няколко цикла на зареждане и ще показва по точно.Приложението мисля че показва приблизително точно+-2%,тествах с него и този USB тестер на друг стар телефон с бавно зарядно,показва приблизително еднакво с приложението.Аз моя телефон не го използвам много,и батерията я зареждам минимум на 3 дена,даже по някога и на 5.
Цитирай

Тя батерията няма да е тотал заминала,но за 2 години е заминала и то с не малко.


Да тества с 1-2А зарядно и ще са други показанията.
Цитирай

Резултата със зарядно 1,6А се различава от този с бързото зарядно,кое е вярното.Като гледам този резултат батерията е 91%живот.Accu Battery показва 98%, доста по не точно при сегашния резултат. [Изображение: IMG-20210326-171534.jpg]
Ps.Не е зле ,на П30 батерията е 3650 Ah
Цитирай

Това ти показание.
Писах преди седмици, няма как батерия на 16-18+ месеца да е ок.
Цитирай

Моята според акубатери е на 91% живот,значи може и да е вярно.Сега май прави две години.Пак добре де,като гледам айфоните по на десетина месеца са на 80 процента батерия Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Е моят е на повече, пък е на 100%. Всичко зависи от ползването.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

На мен акубатери показва 98% но на уреда с бавно зарядно 91%.Батерията не пада ли осезаемо бързо,е добре.
Цитирай

Моят също показва 91% без особено съображение за зареждане, като през повечето време е зареждана да 100% с 1А зарядно. Телефона е на година и половина. Демек от теорията за малкото зарядно, че щади батерията е много вероятно да се окаже мит. Между другото, при последния дисплей, дето поръчвах от Хуавей, си направих устата да питам и за батерия. 35 лева е нова оригинална и по натам ще си купя една и никакви такива приложения повече няма да ползвам. Сегашната въпреки 91% от акубатери, се държи чудесно и си пада до 2% без драми. Забравих да напише, че почти никога не съм я падал под 20% до сега.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

По принцип се твърди, че най-добрият диапазон за работа на батериите от този тип е между 20 и 80%. Съвсем достатъчно за да осигури автономия за един работен ден.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз съм на мнение, че не трябва да се робува на батерията, дори и да падне под 10%, какво, по-важно е да си свършиш работа, малките ампери на зарядното не са критерии дотолкова, по-важно е колко често го зареждаш, ако го зареждаш всеки ден, но го зареждаш с бавно или два пъти на ден, но с бързо, мисля, че първото вреди повече. Но това пак не означава нищо.
И в заключение ще кажа, че хората ако мислеха така за здравето си, какво ядат и пият, вместо как да поддържат техниката си, цена нямаше да имат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • kuulman
Цитирай

(2021-04-23, 18:44:13)alexbg67 написа:  По принцип се твърди, че най-добрият диапазон за работа на батериите от този тип е между 20 и 80%. Съвсем достатъчно за да осигури автономия за един работен ден.
И аз съм за това, като си я зареждам по същия начин и само с бавно зареждане.

 
Цитирай

(2021-04-23, 19:44:28)hazART написа:  Аз съм на мнение, че не трябва да се робува на батерията, дори и да падне под 10%, какво, по-важно е да си свършиш работа... 
Абсолютно, и пак ще стигнем до 35 лв и 15 мин работа. То и два пъти да и скъся живота така, спрямо 20-80, което според мен не е така, пак не си заслужава времето и вниманието, което ще и отделям за 35лв...

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

Аз моята я зареждам ако вечерта е паднала на около 30%,и винаги до 100%.Повече с бавно зарядно,но ако нямам време с бързото.
Цитирай

Е то така се получава, когато спинкаме и няма контрол... А относно смяната на батерията в оторизиран сервиз с оригинална, въпросът е докога ще има възможност да се разчита на подобна услуга. В един момент батерии за модела ще спрат да се произвеждат.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Чакайте сега имате бързо зареждане, но зареждате бавно - логика?
Аз така на Мейта от компа го зареждах 7 часа... пълен абсурд!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

(2021-04-23, 22:41:57)Viiipeer написа:  Чакайте сега имате бързо зареждане, но зареждате бавно - логика?
Аз така на Мейта от компа го зареждах 7 часа... пълен абсурд!
Няма абсурд, просто с подобен начин на зареждане се щади и се удължава живота на батерията.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)