Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P30/P30 Pro

И след всичко това си 93% батерия...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

(2020-05-08, 13:12:25)alexbg67 написа:  И след всичко това си 93% батерия...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Никъде не съм казал че съм на 93,а че не ми пука дали съм на 3 или 93, пак го зареждам, ако се наложи и 10 пъти в деня ще го заредя

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Здравейте колеги, за жалост преди 3 месеца си смених п30-ката с друга марка, не е андроид (сами ще се сетите коя е ?).Искам да кажа само, забравих за проблемите с пропуснатите повиквания, не спирам по 100 приложения, за да спестя някой процент и не чакам по половин година за ъпдейти.... Бях много доволен от хуавея, ама ми писна от гимнаститки и схеми кое как да оправя, за да работи правилно...
Не искам никой да засегна, това само мнението ми Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на jotto1989 за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай

Радваме се, че се чувстваш добре!

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай

Тези дни и на мен ми прави впечатление батерията. Не ползвам много в момента талефона - Вадех сутринта от зарядното и на втората вечер след това го включвам пак с останали примерно 30-40%. От скоро обаче ми прави впечатление, че това се случва на 20-25%. Не знам какво се е променило софтуерно, но нямам отличили се енергоемки или нови приложение. Ползвам го рутинно, без да се стремя да пестя екран или каквото и да било, като най обикновен юсър. При вадене от зарядното най често ми излизаше прогноза 38- 40 часа, а сега от виждам 28 и 30 часа при последните две зареждания.

Друго, което ми направи впечатлени, понеже се случи така да отимам wireless charger(вграден в стойката на новият ми монитор) телефона се загрява видимо повече до около 35-6градуса в сравнение с около 30 при нормално зареждане, а токовете според aida64 са еднакви - около 1А, времената за зареждане също. Някой с безжично моля да сподели, дали има такова затопляне и при него.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

При мен безжичното е 10 вата по стандарт QI с подаван ток 1А и работната температура стои на 29 градуса. С фабричното при пиково зареждане стига 62.

Та на колегата Соколчев работата е малко, като да имаш кола и дори и 2 литра да си изгорил, да търчиш да пълниш танка догоре. Като при колата това не вреди, но при батерията хапва от циклите. Ако си масонче, като него и ползваш телефон, докато не излезе заместника му е ОК, но доста хора купуват с перспектива да ползват 2, дори 3 и повече години. Та колега Соколчев, вие сте пример, как да НЕ си зареждаме батерията. И тук не става въпрос на робуване, а елементарно отношение към техниката на добър стопанин, какъвто явно вие не сте!.. IMHO...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Подкрепям мнението на alexbg67,какъв е смисъла да зареждаш едва ли не през 1 час.След като батерията е пълна достатъчно.Всеки си знае горе долу колко му пада батерията за деня.Важното е да си спокоен като тръгнеш от вкъщи да знаеш че няма да те предаде.А да твърдиш че някой робува на батерия и ли на телефон е не сериозно.За всяка техника трябва да се полагат някакви грижи,за да ти служи по дълго и без проблемно.
Цитирай

(2020-05-09, 09:53:46)alexbg67 написа:  При мен безжичното е 10 вата по стандарт QI с подаван ток 1А и работната температура стои на 29 градуса. С фабричното при пиково зареждане стига 62.

Та на колегата Соколчев работата е малко, като да имаш кола и дори и 2 литра да си изгорил, да търчиш да пълниш танка догоре. Като при колата това не вреди, но при батерията хапва от циклите. Ако си масонче, като него и ползваш телефон, докато не излезе заместника му е ОК, но доста хора купуват с перспектива да ползват 2, дори 3 и повече години. Та колега Соколчев, вие сте пример, как да НЕ си зареждаме батерията. И тук не става въпрос на робуване, а елементарно отношение към техниката на добър стопанин, какъвто явно вие не сте!.. IMHO...
Че си взимам нов често, така е. Понеделник взимам п40 про, но този остава при жена ми и до сега проблеми с батерия не съм имал.

(2020-05-09, 11:54:16)DoryanY написа:  Подкрепям мнението на alexbg67,какъв е смисъла да зареждаш едва ли не през 1 час.След като батерията е пълна достатъчно.Всеки си знае горе долу колко му пада батерията за деня.Важното е да си спокоен като тръгнеш от вкъщи да знаеш че няма да те предаде.А да твърдиш че някой робува на батерия и ли на телефон е не сериозно.За всяка техника трябва да се полагат някакви грижи,за да ти служи по дълго и без проблемно.
Ако не е робуване, как тогава се нарича това, че гледаш как точно да зарвждаш батерията, на колко процента е, кога да го включиш или изключиш, за мен е робство всяко едно подобно нещо

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Кое му е робуване.Както си гледам часовника,така си гледам и процентите на батерията.Вечер ако е около 30-40% я зареждам ,винаги до 100% не я следя, и да стои заредена някоя минута не ме притеснява.Не чакам кога ще стане 100% и моментално да изключвам.Но да правя като теб,на всеки контакт и хоп,зареждаме.Защо?Нали не ти пука за батерията.Аз не си нося зарядното с мен,защото знам че батерията е заредена и ще ме изкара докато се прибера.Който се притеснява че няма да му изкара деня нека си го носи с него.
Цитирай

Пак не си ме разбрал, но както и да е. Не ми се спори с радиоточка

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Всеки си има глава на раменете, но според мен, трябва да ползваш техниката правилно, за да я ползваш по-дълго време. Все едно, като имаш кола, блъсни я, защото утре ще си купиш нова, няма логика.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-05-09, 15:24:07)hazART написа:  Всеки си има глава на раменете, но според мен, трябва да ползваш техниката правилно, за да я ползваш по-дълго време. Все едно, като имаш кола, блъсни я, защото утре ще си купиш нова, няма логика.
Абсолютно не логично сравнение, не я блъскам, но и не я пренасям през дупките ако ме разбра правилно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

само ви се хиля в тази тема

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Monroe
Цитирай

Това е фобията на съвременния бизнесмен, да не му падне батерията под 100%...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

Някой има ли идея как се рефрешва прогнозата? При връщане на заводски настройки почва от около 60 часа при фул чардж и някога после става неадекватна - около 28 часа при условие, че телефона задължително изкарва по 48 часа, точно през ден го зареждам. Пробвах с чистенето на кеша и данните на Optimizer и стана още по зле.
   

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

Пробвай като изчисти кеша на настройки, да ли няма да се оправи. Исчисти и системния кеш

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-05-15, 05:50:40)DoryanY написа:  Пробвай като изчисти кеша на настройки, да ли няма да се оправи. Исчисти и системния кеш



Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Не променя нищо

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

Според мен нямаш контрол върху нея, тя си гледа колко често зареждаш и колко време кара на батерия и прави estimate - ако е сбъркала в алгоритъма нищо не можеш да направиш. Можеш да пробваш да я "калибрираш" ръчно - заряд поне 30 мин над 100% и после всеки път разряд до около 5%, без междинни дозареждания. Така поне няколко пъти, за да рефрешне цикъла.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Да, принципа ми е ясен, но като цяло се държи неадекватно. Никога прогнозата не се доближава и на 50% от истината. Сега след като я заредих до край, мина половин ден и все си показва 30 часа. А реално със сигурност на това темпо ще изкара 50. При вас как се държи?

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

Аз прогнозата изобщо не я гледам.Тя варира според използването и се опитва да изчисли колко часа ще ти издържи.Следя само процентите,друго не ме интересува.
PS Остави го няколко дена ще се нормализира.След като си му върнал заводските настройки,трябва време да ти разучи навиците на ползване.А и разхода на батерията може да се повиши докато се синхронизира,но ще се нормализира.Не се вживявай толкова
Цитирай

(2020-05-15, 14:02:25)alexhf написа:  Да, принципа ми е ясен, но като цяло се държи неадекватно. Никога прогнозата не се доближава и на 50% от истината. Сега след като я заредих до край, мина половин ден и все си показва 30 часа. А реално със сигурност на това темпо ще изкара 50. При вас как се държи?
Ето я при мен, обикновено показва 38 часа някъде, а телефона ми много често държи 48-54 часа между зарядите.
Тапаталка се излагат с качеството, показва 49% батерия и оставащи 19+ часа...
[Изображение: 1f383c98eeb6cdb16a028af689c1068c.jpg]

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • alexhf
Цитирай

(2020-05-15, 17:47:13)stenlius написа:  Ето я при мен, обикновено показва 38 часа някъде, а телефона ми много често държи 48-54 часа между зарядите.
Тапаталка се излагат с качеството, показва 49% батерия и оставащи 19+ часа.... 
Да, значи при теб е същото положение. 38часа и при мен беше най често, явно не са поизкусурили достатъчно алгоритъма. Според мен е редно при три последователни разряда до 20% над 48часа да "приеме" алгоритъма, че това е ок и при следващия пълен заряд да покаже примерна прогноза от 50часа, но не. Не е болка, но дразни.
Едит: винаги съм се чудил защо ползвате тапатолка?

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

Здравейте! Вчера си взех p30 pro и при зареждане на батерията, ми направи впечатление, че е топъл телефона. Нормално ли е това?
Цитирай

Напълно нормално е да загрее при зареждане.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Monroe
Цитирай

(2020-05-23, 05:33:47)Светослав написа:  Здравейте! Вчера си взех p30 pro и при зареждане на батерията, ми направи впечатление, че е топъл телефона. Нормално ли е това?
нормално е, все пак е 40w

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)