Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P30/P30 Pro

На Desing Capacity си задай 4200 и ще ти показва реално.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
[-] 1 потребител изказва благодарност на marti за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
Аксесоари

Сега го направих и ето за над 15 месеца ползване 99% живот, само че аз съм с П30 батерията е 3650 mAh    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

То не е само колко време е ползвана като дни/години, а и колко цикъла заряд-разряд е направила + как е зареждана. Аз например почти винаги го зареждам безжично за да щадя батерията, освен, ако не бързам.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Точно така е.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Не вярвай на това колко ти показва това приложение. Изобщо не е вярно. На с6 еджа ми, на който батерията му умира за 1 час, показва, че живота й е 92%
Цитирай

Пробвах го и на стария Lenovo A 6000 от 2015 година. Показва 88% сега, бях въвел грешни данни и показваше 99%,за това коригирах и изказването. Не знам дали отчита вярно приложението.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-07-18, 09:13:42)marti написа:  На Desing Capacity си задай 4200 и ще ти показва реално.
А от къде се задава, че аз не успявам.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Отдолу Charging, превърташ до set dising capaciry, и на него.    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай

Доколкото съм се интересувал, отчита вярно, но трябва да му минат доста разряди и заряди на телефона и така приложението си пресмята. Не става само с инталиране и да погледнеш.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2020-07-18, 12:08:41)nowhere написа:  То не е само колко време е ползвана като дни/години, а и колко цикъла заряд-разряд е направила + как е зареждана. Аз например почти винаги го зареждам безжично за да щадя батерията, освен, ако не бързам.
Аз го зареждам с 1 ампер зарядно и с него батерията не стига и 36 градуса и при пълен цикъл си е практически лед студена.С безжичното ми се зарежда с 1.2 ампера и се усеща нагряване  при пълен цикъл на зареждане, до около 40градуса Не мисля, че е заради тези 200мА отгоре. Някой с безжично нека сподели впечатления. Токът на заряд се вижда с  аида64.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

Безжичното зарядно също загрява. По същество това представлява трансформатор с ниско к.п.д. А големите загуби отиват и в топлина.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Ако на безжичното боднеш слабо зарядно няма да грее хич и така цяла нощ...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-07-19, 07:19:39)jivkojj написа:  Безжичното зарядно също загрява. По същество това представлява трансформатор с ниско к.п.д. А големите загуби отиват и в топлина.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatal 
Точно това имам в предвид и аз, загрява от загубите явно, не от зарядния ток. 

@alexbg67 вградено ми е в монитора и не мога да го манипулирам. Тока не е голям - 1.2А е

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

(2020-07-19, 07:03:23)alexhf написа:  Аз го зареждам с 1 ампер зарядно и с него батерията не стига и 36 градуса и при пълен цикъл си е практически лед студена.С безжичното ми се зарежда с 1.2 ампера и се усеща нагряване  при пълен цикъл на зареждане, до около 40градуса Не мисля, че е заради тези 200мА отгоре. Някой с безжично нека сподели впечатления. Токът на заряд се вижда с  аида64.
След 40мин на безжичното проверих температурата на батерията и е 38 градуса, което е перфе и не се усеща загряване. Зарядното е двойното на Самсунг и адаптера му е 2.1А.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Какво искате да кажете? Да не зареждаме с бързото зарядно, така ли?
Цитирай

Аз моя го зареждам с обикновено зарядно от sony 1,5A,безжично не използвам.С оригиналното зареждах в началото, и сега ако бързам.
Цитирай

Доказано ли е, че е по-добре да се зарежда бавно? И мога ли примерно, да използвам зарядно от самсунг 2 ампера, но с моя кабел, от бързото зарядно?
Цитирай

Доказано е да, защото с бързото зарядно много се загрява батерията, а загряването е вредно за нейния живот, следователно е вредно. До колко не мога да кажа, но с бавно зарядно, което не вдига много градусите е със сигурност по-добре.

Можеш да.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Кой го е доказал? Това са някакви форумни легенди. Ставате роби на телефоните си за някакви си спестени и то евентуално 10% живот на батерията след 3-4 години, ако все още сте със същия телефон. Скоро ще излезнат 60-70 ватови зарядни, вие използвате технология от 2007-ма.

Ще зареждам 6 часа телефон с 1-амперово зарядно, мерси.

По същата логика дай да караме с халогенни фарове, защото лед и ксеноновите фарове товарят много повече акумулатора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай

Ако смяташ да си използваш телефона по дълги години,е добре да не го зареждаш с бързо зарядно всеки ден,а само когато нямаш време,и да не стои на зарядно по цяла нощ.Използвай това зарядно на самсунг и оригиналния кабел,включи си интелигентно зареждане от настройки-батерия-още настройки за батерията .Има тема по този въпрос https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97021
Цитирай

(2020-07-20, 11:44:26)Светослав написа:  Какво искате да кажете? Да не зареждаме с бързото зарядно, така ли?
На-добре се отразява на живота на батерията най-обикновено зарядно без всякакви опции и допълнителни функции.

 
Цитирай

Всеки телефон който съм имал , винаги съм го зареждал вечерта и досега никога не съм имал проблеми . Ама никога . Средно ползвам телефоните си по 2 години и го сменям (не , че издава фира а просто преподписвам и взимам нов ) . Досега проблеми с батерията никога не съм имал . Вече ако искате да го ползвате около 4-5 години може . Надали има човек който ползва телефон толкова дълго време (поне аз не знам) .
Цитирай

@gurcayy Не се излагай, какви форумни легенди те гонят... информация в интернет БОЛ и можеш навсякъде да прочетеш, че високата температура е най-големият враг на батерията. Това с "робите" винаги ми е било смешно. Ти казваш, че сме роби, защото си го зареждаме еди как си, Соколчев казва, че сме роби, защото ги ползваме с калъфче и протектори, трети ще дойде да каже, че сме роби, защото изобщо използваме телефони и така до безкрая. В крайна сметкс всеки си има глава на раменете и всеки си е извадил парите от неговия джоб да си купи вещите, така че не виждам защо едва ли не държиш сметка кой как си зарежда телефона?
Някой теб лично те кара да правиш нещо насила или какво? Не разбирам какъв е проблема?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • alexbg67, DoryanY
Цитирай

Аз подкрепям нещо средно, както е пир iPhone, 18W или при Samsung, 25W. Нито е много бавно, за да трябва да чакаш толкова, което е смешно при тези телефони, нито е толкова бързо, за да товари допълнително батерията. Но всеки си има начини.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Ако използвате безжично зарядно и ви загрява, вържете го към лаптопа. Токът е около 400 mA и въобще не загрява.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)