Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Huawei P 30 Pro

(2019-11-17, 11:12:54)mitko.stefanov написа:  Правил ли си фактори ресет след ъпдейтът ? При мене дрейнът си е стандартен като при 9-ката . Около 2-3% на вечер . За чекмеджето няма как да говоря , защото използвам нова лаунчер от над 4 години . За какви рестрикции говорим ? При мене батерията държи доста повече отколкото при 9-ката .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
%/час, умишлено го махнах от зарядното в 12:00 снощи и сутринта в 9 беше на 90%. Имам Нова, но и този ми допада(ше). 4PDA, SE File не ми позволява да инсталирам от тях, Връзката с рутера ми постоянно прехвърля към мобилни... Всичкото това до онзиден го нямаше и батерията ми даваше прогноза за около 10 часа екран, реално го зареждах на 3 дни.
Това не е Угодия, това са кофти факти! Досега Никога Нищо не съм изключвал, за да икономисвам батерия, в момента съм спрял повечето комуникации и продължава да лети надолу.
Не, не съм рисетвал, но е рестартиран няколко пъти след "ъпдейта".

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

(2019-11-17, 12:15:23)alexbg67 написа:  %/час, умишлено го махнах от зарядното в 12:00 снощи и сутринта в 9 беше на 90%. Имам Нова, но и този ми допада(ше). 4PDA, SE File не ми позволява да инсталирам от тях, Връзката с рутера ми постоянно прехвърля към мобилни... Всичкото това до онзиден го нямаше и батерията ми даваше прогноза за около 10 часа екран, реално го зареждах на 3 дни.
Това не е Угодия, това са кофти факти! Досега Никога Нищо не съм изключвал, за да икономисвам батерия, в момента съм спрял повечето комуникации и продължава да лети надолу.
Не, не съм рисетвал, но е рестартиран няколко пъти след "ъпдейта".
Първо - защо изобщо я гледате тая прогноза ? Нали след ъпдейт докато AI научи кое и колко хаби батерия и тогава се наглася . Второ - няма как 100% да ти каже колко е прогнозата като това се влияе от много фактори . ВИНАГИ след ОС ъпдейт ( от 9 на 10 ) се прави Factory reset . Трето - не всяко приложение е написано да работи с андроид 10 все още . Изрично си е написано в changeloga , че някои приложения не работят . Можеш да пробваш да забраниш рутера ( самата wi-fi мрежа ) и да се свържеш наново .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Няма промяна на батерията при мен след преминаването на 10. Не съм правил hard reset. Не е болка за умиране проблемът с приложението на 4pda. Може проблемът да е на приложението, че не е оптимизиранo за десятката.
Цитирай

За по-лесно спрях мобилните докато съм си у дома, поне в тази ситуация ще си държи плътно рутера (2G / 5G са отделни акаунти и пак прескача) при липса на алтернатива... Не, не гледам на прогнозата, като на нещо задължително, но виждам при еднакво потребление какво се случва преди и сега. За рисет не ми се и помисля, предвид къде са ми медийните файлове при липса на външна памет, засега... Та не виждам нещо нередно да има и мнения различни от хвалебствените, предвид различните възможни ситуации...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Вчера сутринта в 10 е изкл от заряд, днес в момента е на 59% и 4 часа екран, за мен си е ок.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Защо е изключена опцията за 4К някой друг с този проблем? [Изображение: f59b093693e4ba335526258e879dcaa5.jpg]

Send from my Huawei P30 Pro
Цитирай

При мен е активна опцията за 4к видео Smile
Цитирай

(2019-11-17, 12:55:42)jmelche написа:  Защо е изключена опцията за 4К някой друг с този проблем? [Изображение: f59b093693e4ba335526258e879dcaa5.jpg]

Send from my Huawei P30 Pro
Аз я имам, нещо си бутнал в настройките.

П.С Сега забелязах, погледни Кадрова Честота малко по отдолу трябва да е на 30 кад/сек за да работи 4К, при тебе е автоматично.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Нищо не съм пипал, днес реших да направя видео и не става 4к


Sent from my iPhone 11 Pro using Tapatalk
Цитирай

(2019-11-17, 13:04:47)jmelche написа:  Нищо не съм пипал, днес реших да направя видео и не става 4к


Sent from my iPhone 11  Pro using Tapatalk
Промени Кадровата честота малко по-отдолу трябва да е на 30 кад/сек при тебе е автоматично.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slackwere12 за това мнение:
  • jmelche
Цитирай

(2019-11-16, 19:47:13)Sokolchev написа:  Как ги правите тия космисчески фантастики не ми е ясно, или е изключен или не го ползвате изобщо, моя съм го свалил в 4 сутринта от заряд и в 16:00 вече бях на 30%...
Даже забравих да спомена че от една седмица седи в Пърформънс режим за батерията. То ест всичко му е на макс. Не знам колега. Ползвал съм всякакви флагмани, последната година само минах през СОНИ, Пиксел, няколко Самсунга... Всички се е налагало да ги зареждам всяка вечер. Този и Мейт 20 Про имат над 2 пъти по дълъг живот на батерията при мен. Самсунгите им слагах ограничения на всичко във фонов режим та да се прибера вечер с поне 30% батерия.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Без никакви филтри и снима 4к, благодаря за съдействието!

Send from my Huawei P30 Pro
Цитирай

(2019-11-17, 13:06:12)Slackwere12 написа:  Промени Кадровата честота малко по-отдолу трябва да е на 30 кад/сек при тебе е автоматично.

И на автоматично трябва да стане на 4к. Може би нещо се е бъгнало при ъпдейта и ще трябва ресет....
Цитирай


4 к видео


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Вчера на моя Р30 дойде новия ъпдейт до 10.
Работи си нормално, но ми направи впечатление, че в менюто за батерията, когато искам разбивка на консумацията под детайли (Battery->Consumption details)
вече не показва, колко часа и минути е от последното зареждане, а колко часа е използван от последното зареждане (явно SOT).
Много странно.
от сутринта от 09.00 сутринта до сега (22,18) имам останал 65% от батерията и ми показва Used: 9h 27min /17h 24 min remaining.

Нямам проблеми с нито едно от стандартните приложения. Има тъмни теми за инстаграм и гмейл апп-а.

Cool
Цитирай

При мен си показва времето от последното зареждане.
Обаче преди правех над 8 часа екран, близо 9 и зареждане всяка 2ра вечер. Сега 7 часа и 40 мин и изгсна след 1 ден и 19 часа. Тоест батерията със сигурност няма подобрение, може би напротив.

[Изображение: 966de4ffb6e58e5b74489fd3837b65e9.jpg]

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

А наясно ли сте защо дава прекъсване на мобилния сигнал, защото и при мен е така, а не съм забелязал да съм без мрежа.
Цитирай

Здравейте. И аз да се похваля с андроид 10. Засега всичко работи нормално, доста гладко при това. Засега няма забавяния, насичания и пр.
След ъпдейта дръпнах един ресет на телефона ако някой се интересува.
Приложенията, които ползвам се отварят също така бързо както и при 9-та, както и нямам проблеми с тях. Интерфейса е много подобрен и наистина радва.
Много добре е направено самото меню настройки - всичко е подредено и е там, където трябва да бъде. Например тъмният режим - винаги съм недоумявал защо при 9-та е при настройките за батерията. Наясно съм, че е свързано с пестене на енергия, но правилното място му в крайна сметка е при настройките за дисплея. Цялостно менюто при 9-та беше като че ли малко разхвърляно. Сега е доста по-добре.Това е мое мнение, разбира се.
В тази връзка - някой забелязал ли е, че самите текстове и опции в менютата, например при настройки, са малко разтеглени? На умна резолюция ми е дисплея, нормален размер на текста и дефолт размер на дисплея. Текст на някоя настройка, който при 9-та е бил на един ред, сега е на два. Някак си е по-разтеглено всичко. При 9-та беше по-сбито. Има ли го това и при други или трябва да ходя на очен лекар?Smile

Между другото - и при мен е имало прекъсване на мобилния сигнал. За 24 часа например е имало малко прекъсване, всичко друго е плътна черта. Не съм губил обхват. Нямам идея защо става така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kristo_b за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Здравейте,

Използвах новия ЕМУЙ 10.0 няколко дни на Р30, и днес върнах към 9.1 версията с HiSuite.
10-тата версия я получих чрез HiCare, a не през системното известяване за нова версия/задължителна/. Като цяло работи стабилно, никакви забележки.
1. Нови неща в камерата.
2. Намален живот на камерата. С моето използване на телефона, с версия изкарвах 1 ден и половина- 2 дни. с версия 10 - Макс 1 ден.
на версия 10, прогнозата за живот на батерията беше 24-25 часа, и реално толкова си изкарва.
на версия 9, когато го върнах автоматично с останали заряд показа +30 ч.
Явно тази версия , не е била тествана и официална. Да се надяваме да оправят това, защото телефона въпреки, че е с по-малката батерия от Мейт и Р30Про, пак държи доста.
Цитирай

То и при мен не изкарва много,преди правех по 7 часа сот и 13 часа стенбай.Сега за 14 часа стенбай и 5 часа сот,е почти на умиране,така де,под 30 процента.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Преди инсталиране на новата 10 версия, запомних че пишеше има опция за връщане към 9.1 с HiSuite.
Цитирай

Не знам, аз проблеми с батерията нямам, изкарвам по 8-8;30 часа екран. Както при 9.0, всичко гладко си върви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slackwere12 за това мнение:
  • bobrock
Цитирай

Сейм шит Big Grin като с 9ката
Цитирай

И при мене батерията изкарва повече при 10-ката Big Grin

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

При мене батерията си е добре, не забелязвам промяна. Нямам дрейн - бута по 2÷3 % на нощ както беше и с 9.1. Ама честно казано не ми дреме кой знае колко за батерията. 10-та си е супер и работи стабилно.
Много ме радва интерефейса в контактите. Да, и при мен снимките на контактите са малки и кръгли, но пък ги няма гадните фонове с планини. За дайлъра да не говорим как беше. Ако нямаш снимка на даден контакт получаваш една мъглива планина за фон. Сега е супер - малка снимка на този, който ме търси, с замъглен тапет за фон - за мен е супер. Това е едно от важните неща, които наклониха везните към 10- та за мен.

p.s. Ама как ги правите тия 8-9 часа екран не знам. Имам чувството, че моя телефон не е в ред нещо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kristo_b за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)