Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Huawei P 30 Pro

И при мен късно снощи обновяването дойде. Първите впечатления са ми положителни. Подобрения има достатъчно много и са на място. Много плавна работа като цяло, добри анимации , добър многозадачен режим, добри подобрения при аод. Статистиката за батерията поднесена по този начин е по прегледна и удобна. Не си спомням да ми е трябвала информация колко ми е било времето на включен екран, така че за мен това не е никакъв проблем. Явно е необходим на любителите на цифри. В реда на нещата си е вечно да има някой недоволен от нещо. Първо се мрънка, че няма ъпдейт, а после се чудим какво не ни харесва. За мен лично обновяването е добро. Достатъчно много нови неща, а и оптимизирани стари. Камерата е на обичайното високо ниво, свързаносттоста с останалите устройства huawei e чудесна, остава да се види как ще се държи батерията. Не знам какво се е очаквало. Изцяло нов шареничък лънчър? Няма нужда. Сега с интерес очаквам Harmony OC.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
Аксесоари

Точно, и шарените анимирани теми и AOD са особено полезни и на място. Щеше ми се да покрият някакви минимални неща за флагман на няколко години а не да ми създават усещане за евтин китайски телефон.

Нямаше да е зле да разширят функционалността на Twin App да речем и оправят BT конективитито, App Launch мениджмънта, WiFi управлението. Лошото конективити като цяло е проблем. Почти през ден се налага да рестарирам телефона понеже е загубил Интернет при активен Lte. Недопустимо е на 5 метра да прекъсват слушалките и шумят и разкачат непрекъснато (Huawei Freebuds 3), а на айфон и друг андроид си работят. С Android Auto е същото. Лош избор и суичинг между 2.4/5Ghz WiFi. Това, че не може да запази 1 къстъм лок скрин wallpaper и периодично си връща друг такъв е друга тема.

Тоя производител доста бързо започва да се превръща в компромис. Страхувам се, че и следващият "ГОЛЯМ" ъпдейт ще е толкова безмислен колкото този и не съм сигурен, че ще го дочакам с апарата.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

Ами хайде да не се съглася изобщо с написаното по-горе. Телефонът си е две годишен флагмански модел без никакви компромиси. Свързаността си е на ниво без никакви проблеми. Цялата екосистема Huawei работи чудесно. Huawei P30 с MateBook D14, FreeBuds 3i, GT Wath 2 pro, Huawei Mate 30pro, Body Fat Scale.. Wi-fi свързаността е добра. Ъпдейтът е достатъчно добър.Нищо шарено и претруфено като при други марки. Ако сме решили да търсим кусури, то винаги ще се намери какво да не харесаме и за какво да мрънкаме. . И този производител продължава да поддържа достатъчно качествено продуктите си и лично аз възнамерявам да му се доверя за още много дълго време. Никога и с нищо не са правили компромиси и това е видно. С любопитство очаквам Harmony OC и серията P50.





Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай

Нямам проблем с Wi Fi свързаността на 2,4Ghz,избирам си wallpaper за заключен екран и се запазва,не се сменя,освен ако не е включено "списание при отключване.Като цяло 11 ката ми харесва,и снимките са си хубави,някой беше казал че ще развалят камерата,до сега не съм забелязал подобно нещо,и батерията си държи както преди,заредих след ъпдейта до 100 % сега съм на 44 %.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • maktub19, Musakata
Цитирай

От по-горе написаните проблеми от роско имам единствено, че периодично си връща уолпейпъра. Нито с БТ нито с безжичната мрежа нито с ЛТЕ-то съм забелязал проблеми. Не рестартирам телефона със седмици или по-точно казано, рестартирам при ъпдейт.
За БТ имам 2 чифта слушалки, 2 колонки, ресивър и в колата, с всички връзката е ок. За Wlan имам хубав рутер и също няма грижи. Обикновено връзката е на 5 GHz

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Това със слушалките ме подлудява, няма няма някоя от тях започва да прекъсва или едната започва да възпроизвежда със закъснение спрямо другата. Disable / Enable на BT оправя проблема, но повреме на кол е тъпо. Случва ми се само с P30Pro с Huawei Freebuds 3, Jabra 75t и други дуал актив слушалки.

Тотално му при лоша на блутута. След рестарта също няма никой.

Sent from my iPhone using Tapatalk
[Изображение: 52466342abcafef73579926475f0df19.jpg]
Цитирай

Аз тъкмо бях решил да го продавам моят и сега с този ъпдейт ме задържат на пауза. Няма какво по добро да се купи в момента като пълен набор от функции, памет, камера батерия, мощност и най вече свързаност. Имам в къщи и Пиксел 4 и един Айфон. Връщах след покупката сума ти Самсунги. Хуавея просто е като Универсален войник. УСБ порта разпознава каквото и да му пъхнеш и веднага.Флашка, мишка, монитор, ТВ... Управлявам си през инфраред всичко що е с дистанционно. На каквото и безж. зарядно да го лепна - зарежда.Уай фай и блутуут не помня за тия 2 години да са проявили каприз.
Та просто ми омръзна. Но сега с визуалните промени, който идват, ще го задържа. За ъпдейта ще почакам няколко седмици. В Германия съм и толкова е при нас закъсненито спрямо БГ. Преди имах една Вивакомска карта и успявах да излъжа системата, но сега ще чакам.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

На роско машинката май плаче за системни...
При мен още нищо, моят е опашкар.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Плаче за сервиз Wink
С ресет не стана.


Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай

Аз се бях приготвил за голямо чакане, ама днес ми изгря Emui 11. Засега нямам никакви впечатления. Като се разровя ще пиша.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

И на мен ми допада EMUI11, единствено и само ме дразни една дреболии която ми беше много удобна особено докато карам и говоря по светофари - промяната на жеста за намаляне на екрана. Мисията не възможна - та нали идеята на това е да работиш с една ръка по телефона, а сега дефакто с една ръка този жест не можеш да го изпълниш, или пък на мен пръстчетата са ми къси.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Мина почти седмица откакто първия тук получи 11,аз си вися на 10.1.0.191. Всички ли които получиха 11 бяха с 10.1.0.201, или имаше хора директно от 191 на 11

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

(2021-03-03, 21:15:02)gogostiv написа:  Мина почти седмица откакто първия тук получи 11,аз си вися на 10.1.0.191. Всички ли които получиха 11 бяха с 10.1.0.201, или имаше хора директно от 191 на 11
Ами на баща ми P30 Pro-то още стои на 191, аз съм от 5 дена с EMUI 11, а с него получавахме по едно и също време ъпдейти в интервал 1 ден максимум разлика, на мене ми излезе първо 201  и на следващия ден ми излезе и EMUI 11.
Цитирай

И на мен току-що ми пристигна 201, явно се спазва йерархията.

ПП
И веднага след това 11ката. В момента се тегли.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз съм от три дни с 201 но още нищо....
Цитирай

(2021-03-03, 19:47:30)brabus написа:    промяната на жеста за намаляне на екрана. Мисията не възможна - та нали идеята на това е да работиш с една ръка по телефона, а сега дефакто с една ръка този жест не можеш да го изпълниш, или пък на мен пръстчетата са ми къси.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Ако говориш за режима работа с една ръка,има го,при функции за достъпност.
@Светослав Пробвай от приложението Поддръжка,за 11.
Цитирай

И аз съм заседнал на 191 и както винаги е доста дразнещо. Така и не свикнах с ъпдейтите на марката и странното и разпространение на вълни с неясна логика.
Цитирай

Wow ефектът преминава доста бързо, а при някои може и да не присъства, така че не се дразнете излишно... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-03-03, 19:47:30)brabus написа:  И на мен ми допада EMUI11, единствено и само ме дразни една дреболии която ми беше много удобна особено докато карам и говоря по светофари - промяната на жеста за намаляне на екрана. Мисията не възможна - та нали идеята на това е да работиш с една ръка по телефона, а сега дефакто с една ръка този жест не можеш да го изпълниш, или пък на мен пръстчетата са ми къси.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Променили са жеста. Тръгваш с плъзгане в долната част на екрана от ляво на дясно или от дясно наляво, след това задържаш. Дано съм бил полезен. Старият жест беше по-удобен.[Изображение: f814b164e3c5b35a3d6ca9d5bc59bff4.jpg]

Изпратено от моят Huawei P30 Pro VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Дайте съвет, дали ще сгреша ако взема xiaomi mi 10pro, този нещо ми омръзна и да не съжалявам после. Някой дали има наблюдение от xiaomi?
Цитирай

(2021-03-03, 21:44:32)DoryanY написа:  Ако говориш за режима работа с една ръка,има го,при функции за достъпност.
@Светослав Пробвай от приложението Поддръжка,за 11.
Аз не съм казал че го няма, казах че начина на включване е променен. Преди беше от ъгъла на екрана като дръпнеш пръста по диагонал. Сега трябва да прокараш пръст по почти цялата долна част по хоризонтала на телефона (както е показал колегата малко по горе) , което с една ръка е почти невъзможно.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

(2021-03-04, 08:44:35)Светослав написа:  Дайте съвет, дали ще сгреша ако взема xiaomi mi 10pro, този нещо ми омръзна и да не съжалявам после. Някой дали има наблюдение от xiaomi?

Точно тук едва ли някой ще ти даде правилен съвет.В грешен раздел си на форума.Успех с избора все пак. Wink Wink

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай

(2021-03-04, 08:44:35)Светослав написа:  Дайте съвет, дали ще сгреша ако взема xiaomi mi 10pro, този нещо ми омръзна и да не съжалявам после. Някой дали има наблюдение от xiaomi?

Шяомитата като UI може да ти донесат душевна травма, ако не си имал досег досега с тях, та ако си решил да мигрираш при тях се приготви за стрес. Wink Намери познат с MIUI или в магазин, за да имаш поне бегла представа какво те очаква...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • brabus
Цитирай

Аз обикновенно съм един от последните,но сега ми цъфна .201 и след проверка в "поддръжка" и 11-та.
Цитирай

Явно не е до ИМЕЙ, а по-скоро джуркан боб или барбуд. Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)