Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

Говорим за известията, когато някой ти се е обадил, които са повече от значение, отколкото тези от приложенията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • mitko.stefanov
Цитирай
Аксесоари

Аз за пръв път чувам за такъв проблем,имам телефона вече 10 месеца и редовно следя и тук - https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...89&st=9340 Никой дума не е споменал за този проблем от създаването на темата,това са вече към 500 страници  Huh
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

(2020-01-02, 17:56:34)mitko.stefanov написа:  На Теленор . Операторът няма нищо общо с известията между другото .
И аз мисля така - от телефона си е. Аз ползвам две сим карти - на Теленор и Виваком. Все една и съща боза с известията за пропуснатите повиквания.
За да не пълня темата и да повтарям ще кажа, че споделям мнението на mitko.stefanov по-горе. Явно наистина от Хуавей нехаят. А не сме само аз и той с проблема.
Преди време ползвах Honor 7 - там нямаше проблеми. После имах P10 lite - също без проблеми. Сега е в жената и все още е с Нугата, не смея да го ъпна до Орео да не се отели и той.
Между другото взе вече да ми става леко тъжно ( в преносен смисъл, разбира се) от тоя проблем, защото P30-та е един от малкото телефони, които си купих с много голям кеф. И съм доволен от него с изключение на това бъгче. А бях тръгнал за Mi9T при преподписването.....А заглеждах и XR.....Но пък ми беше писнало да ходя с два телефона....А и ми се искаше да пробвам някой амолед или олед дислей....А XS си е скъпичък....Такива ми ти работи...Сега хвърлям боб кой ме е търсил  Big Grin
Този проблем се появи след ъпдейта до андроид 10, с 9 нямах проблем с известията. Дори и на вайбър идваха навреме. Имам чувството, че нашите телефони са сбъркани нещо. Моят е от оператор, ако изобщо има значение.
Цитирай

И аз имам проблема с известяването за пропуснати повиквания след като ъпдейтнах 10-ката. За момента няма решение на този досаден бъг и дано китайчетата малко се стегнат защото са на път да загубят и сегашните си фенове, за бъдещи е ясно че скоро няма да имат по обясними причини. Напоследък тази фирма доста хаотично започна да действа, явно сериозния натиск си оказва значението и загубата на пазарите извън Китай много сериозно ще им наруши равновесието. Азиатците по принцип изповядват различна философия и много неща не съм им ясни относно манталитет и мислене на западния потребител. Ако бяха умни и далновидни за да не загубят именно тази част от света трябваше сериозно да се постараят преди да пуснат финалната версия на Андоид 10 и EMUI 10 но явно са се примирили със сегашното си положение. На фона на всичко това продължават със световните си премиери на новите флагмани да ги провеждат в Европа при условие че официално след това не ги продават пълен парадокс (препратка към премиерата на Mate 30 pro и бъдещата на P40 серията)
[-] 1 потребител изказва благодарност на xelibry за това мнение:
  • milss
Цитирай

Направих фактори ресет като изключа телефона , задържа volume up + power button докато се появи логото на Хуавей . После Wipe Phone (не wipe cache/data) . Да видим следващите няколко дни дали пак ще се появи проблема .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Явно проблемът присъства избирателно, защото нито съм рисетвал, нито други магии, а на екрана се появява слушалката с рикоширала стрелка иконка при пропуснато повикване... Сяааа... Вайбъра е малко по-различна ракия, там както си му е кеф. Но поне вибрира (при мен е с беззвучен рингтон).

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-01-03, 11:53:23)mitko.stefanov написа:  Направих фактори ресет като изключа телефона , задържа volume up + power button докато се появи логото на Хуавей . После Wipe Phone (не wipe cache/data) . Да видим следващите няколко дни дали пак ще се появи проблема .
Колега опитай с настройки>известия>управления на разговорите и от там му задай банери и на заключен екран на входящи.Също така и в приложения>системни разгледай всичко де що е свързано с телефон,Много тъпо са го направили китайците.
Цитирай

Да ти кажа като инсталирах 10-ката и аз нямах проблеми 2-3 седмици . Преди 2 седмици не можах да дигна и забелязах , че няма нотификация при предположение , че знам , че телефонът е звънял . И оттам нататък 2 от 5 пропуснати повиквания нямат нотификация .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Ами аз сега забелязах таз тъпотия и се разрових из всички настройки телефок,контакти и т.н. Забелязах,че някои уведомления са на ненатрапчово и си ги нагласих ръчно.Като минавах на 10-ката си направих пълен ресет,явно така са го направили по подразбиране.Много тъпо при положение,че това е от основните функции на тела.Все пак не е лошо да поразгледаш из настройките  Big Grin
Цитирай

И пълен ресет правих, и навсякъде се рових и съм нагласил ръчно всичко де що е свързано с телефон, контакти и сим карти - няма оправия. Както каза колегата - на няколко пропуснати повиквания само за половината има нотификация. Красота!
Май ще се кротна накрая с 9.1 и толкоз. Че взех да се оглеждам за нов телефон вече.
Цитирай

Наистина след ъпдейта към 10 известията са станали "ненатрапчиви". Аз направих ъпдейта едва преди няколко дни и също го забелязах (преди това с 9 нямаше проблем). След като прочетох тук преди около час за "ненатрапчивите" известия се разрових в настройките и го оправих. При мен беше в Настройки -> Приложения -> Приложения -> Контакти -> Известия

Бяха поставени на "Ненатрапчиви известия" без звук, което означава, че по подразбиране известията са заглушени и се показват само в панела за известия. Аз изключих опцията, нагласих си и другите настройки и вече всичко е както преди. Вече го тествах. Успех и на вас. 
п.п. Може при вас да е малко по-различно, защото моят телефон е P30 lite.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stas3000 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Все си мисля,че има нещо неотметнато при вас.Първо настройки>известия>управления на разговори може да проверите кое-как е зададено.Второ настройки>приложения>приложения трите точки системни процеси там може да разгледате всичко де що е свързано с телефония и разговори.Дано да се оправят нещата.А колегата ме е изпреварил....
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Всичко си е както трябва . Има си известия и gentle notifications е махнато . В известия - управление всичко е включени . Абсолютно всички известия съм включил . [Изображение: 71e736810dcc64bca2dc8086623c3af4.jpg][Изображение: 7612be6abe282225a80237b9e6fd4bc2.jpg]

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk

(2020-01-03, 14:24:08)stas3000 написа:  Наистина след ъпдейта към 10 известията са станали "ненатрапчиви". Аз направих ъпдейта едва преди няколко дни и също го забелязах (преди това с 9 нямаше проблем). След като прочетох тук преди около час за "ненатрапчивите" известия се разрових в настройките и го оправих. При мен беше в Настройки -> Приложения -> Приложения -> Контакти -> Известия

Бяха поставени на "Ненатрапчиви известия" без звук, което означава, че по подразбиране известията са заглушени и се показват само в панела за известия. Аз изключих опцията, нагласих си и другите настройки и вече всичко е както преди. Вече го тествах. Успех и на вас. 
п.п. Може при вас да е малко по-различно, защото моят телефон е P30 lite.
При мене даже не се появяват в лентата за известия . Чак като отворя приложението Телефон чак тогава в хронологията виждам , че някой ме е търсил (червена слушалка) .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • Pantaleeva
Цитирай

При мен настройките са същите, но аз включих и опцията за "позволяване на прекъсванията" (Allow...), което означава, че известия от това приложение (Контакти) ще се получават и в режим "Не безпокойте" (Do not disturb). Не би трябвало това да е проблемът, но е единствената разлика, а при мен всичко се оправи.
Цитирай

Сега си звъннах около 5 пъти и уж работи .Излизат известия . Фактори ресета дано да е свършил работа . Да видим следващите няколко дни как ще е . Еми за do not disturb съм го включил от 10 вечерта до 7 сутринта с изключение на любимите контакти .

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

(2020-01-03, 14:59:42)mitko.stefanov написа:  Всичко си е както трябва . Има си известия и gentle notifications е махнато . В известия - управление всичко е включени . Абсолютно всички известия съм включил .  [Изображение: 71e736810dcc64bca2dc8086623c3af4.jpg][Изображение: 7612be6abe282225a80237b9e6fd4bc2.jpg]

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk

При мене даже не се появяват в лентата за известия . Чак като отворя приложението Телефон чак тогава в хронологията виждам , че някой ме е търсил (червена слушалка) .
Може да провериш и настройките на другите приложения и системни процеси.
Цитирай

Разрових се из системните приложения и забелязах , че при Phone Services - Alerts , Mobile data status , Sim Status бяха с gentle notifications . Махнах ги пък да видим . При Phone всичко е наред . Дано да се оправи , но това не променя факта , че толкова са се омазали с тези простотии . Иди обясни на майка си , баща си , леля си , чичо то и т.н. как да го направи това ... Много несериозно !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Да доста тъпо са се оакали с този ъпдейт,признавам.Разочароваха ме доста като цяло,а може и да съм имал завишени очаквания уж флагман накакъв....
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • Pantaleeva
Цитирай

(2020-01-03, 15:24:30)mitko.stefanov написа:  Разрових се из системните приложения и забелязах , че при Phone Services - Alerts , Mobile data status , Sim Status бяха с gentle notifications . Махнах ги пък да видим . При Phone всичко е наред . Дано да се оправи , но това не променя факта , че толкова са се омазали с тези простотии . Иди обясни на майка си , баща си , леля си , чичо то и т.н. как да го направи това ... Много несериозно !
Има ли положително развитие и би ли споделил екран, че и аз доста си поиграх и вече чак се обърквам кое съм пипал и кое не. При мен на излизат при много престоял на стендбай телефон, и то на случаен принцип. Повечето пъти са си ок. За мен не е биг диал, че ги няма, но да, въпроса е принципен и "не отива" на фон от такъв ранг. Някои са твърде крайни в изказванията, не забравяйте, че това е бета версия и проблеми са очаквани все пак. Няма как едно пропуснато повикване да ме отдели от тази камера, камо ли от телефона.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай

Сжалявам,но за мен е много дразнещо това.Купил съм си флагман от дадена марка,а трябва да настройвам основни функции за да работи както трябва и защо ми е бета,би трябвало бетата да е за който иска,а не масово.По-приемливо би било всичко да е настроено по подразбиране,а ние да имаме опция да изключваме това което не ни трябва и по тази логика за мен са се оакали разработчиците.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • mitko.stefanov
Цитирай

Трябва да пробвам както казахте да го оставя на стенд бай . Б178 е официален ъпдейт на 10-ката . Б168 беше Бета . При B178 не пише да е бета значи е официален ъпдейт . Забелязах , че дори като сложа примерно Google Phone приложението като влезна в настройки - приложения - contacts ( google ) на пропуснати повиквания пак седи gentle notifications Big Grin Това ме накланя на мисълта , че каквото и да сложиш пак е така . Оправя се само ако го барнеш (уж би трябвало да се оправи) . Просто е смешно и тъжно в същият момент . Пълна излагация .
P.S. - При Google Contacts ги прави на Gentle Notifications
Sent from my Huawei P30 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Да не се окаже, че 10ката носи вина за тези тихи настройки, по другите раздели дали нямат сходни проблеми след миграция към 10?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-01-05, 12:04:24)alexbg67 написа:  Да не се окаже, че 10ката носи вина за тези тихи настройки, по другите раздели дали нямат сходни проблеми след миграция към 10?
Аз съм с Mate 20 lite и имам същият проблем с известията. Понеже в раздела за моят телефон никой друг не се оплака от този проблем, следя във вашата тема дали някой няма да намери решение. Пробвах ВСИЧКО възможно и изписано дотук, но ефект нямаше. Както каза и някой по-нагоре, аз също забелязах че проблемът е когато телефонът не е ползван, ако някой ми звънне след като съм ползвала телефона получавам известие, но оставя ли го 5 мин. без да го ползвам не получавам нищо или получавам след 20, 30, 40 мин. Промених и настройките където беше отбелязал mitko.stefanov, но ефекта беше за няколко часа.  Bu
Цитирай

Ето видео как след инсталиране на Контакти на Google пак е с gentle notifications . https://youtu.be/BGs8BlfXr4g

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

А защо ползваш гугъл контакти?И да не би да имате зададено някакво пестене на енергия което да убива много агресивно процесите?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)