Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

(2020-03-10, 22:07:06)ndandanov написа:  Привет, Колеги,

За момента съм все още с версия 9.1.0.230 (C431E4R2P2), като следващата налична версия според телефона е 10.0.0.178 (C431E19R2P5).
Евентуално обновяване препоръчва ли се в крайна сметка?
Забелязани ли са негативни последици върху качеството на снимките или другите параметри на устройството?

Доколкото разбирам от темата, е възможно да се прояви проблем с известията за пропуснати повиквания и от някои други приложения, който изглежда е поправим с конкретни настройки.

Благодаря Ви предварително!
За момента което съм прочел не само в този форум: по-лоши снимки, проблеми с известия, по-малко скрийн тайм .....  за момента и двата телефона в нас стоят на 9
Цитирай
Аксесоари

Качеството на снимките варира. В смисъл като излезна телефона преди 11 месеца пуснаха поне 3 ъпдейта за корегиране на камерата и тя се подобри. Сега на андроид 10 единствено при зум над 5 се забелязва влошаване на цветовете.Нека който смята че след ъпдейта на 10 камерата се е влошила да обясни с какво смята че е по зле сега има раздел за снимки и да качи сравнение при едни и същи условия в орегинал за да се прецини и от други. Защото аз не смятам че има промяна на снимките. Да не се внушава на другите видите ли този ъпдейт 10 е със разни проблеми както преди със известията за пропуснати повиквания 1 месец и половина никой не си настрои телифона и само упреци колко е зле ъпдийта. И друг съвет ако го нямаш инсталирано хуавейското приложение HW call recorder си го инсталирай от Apk файл че после на 10 не може! Известията се настройват и излизат.
Пп качих 2 снимки в раздела снимки с Р30 за сравнение от 9.1 и 10.0.186

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Здравейте, някой има ли проблем с инсталирането на Beta програмата на Huawei, от както минах на андроид 10 не ми дава дс го инсталирам, пише че приложението не е инсталирано, и със стари версии пробвах на приложението пак не става
Цитирай

За кое става въпрос?
Цитирай

За бета прпграмата на huawei, където можеш да се включиш в техни проекти, ето за тази програма става въпрос https://consumer.huawei.com/bg/support/fut/
Цитирай

(2020-03-11, 15:39:35)Slackwere12 написа:  За бета прпграмата на huawei, където можеш да се включиш в техни проекти, ето за тази програма става въпрос https://consumer.huawei.com/bg/support/fut/
И аз за него се сетих. Преди като имаше бета се инсталираше сега пробвах не става.На теб за какво ти е?
Цитирай

Четох че са пуснали някаква нова версия за изпробване на нови функции за p30 и p30 pro. Викам си да влезя да пробвам но уви не става.
Цитирай

(2020-03-11, 16:07:59)Slackwere12 написа:  Четох че са пуснали някаква нова версия за изпробване на нови функции за p30 и p30 pro. Викам си да влезя да пробвам но уви не става.
За тази версия ли? https://www.huaweiupdate.com/huawei-p30-...-released/
сигурно след някой ден ще дойде
Цитирай

(2020-03-11, 16:17:15)DoryanY написа:  За тази версия ли? https://www.huaweiupdate.com/huawei-p30-...-released/
сигурно след някой ден ще дойде
Да за тази
Цитирай

(2020-03-10, 22:45:50)DoryanY написа:  Качеството на снимките варира. В смисъл като излезна телефона преди 11 месеца пуснаха поне 3 ъпдейта за корегиране на камерата и тя се подобри. Сега на андроид 10 единствено при зум над 5 се забелязва влошаване на цветовете...
а сега де, последно има ли влошаване спрямо "9" или няма?! Защото ако нещо се влошава, което преди е било по- добре, като цяло- значи има проблем!

                                                                    
Цитирай

В моя телефон проблем с камерата не съм забелязал,но пък връщах заводски след ъпдейта.Единствено недомислицата с пропуснатите повиквания,но там се оказа,че има доста неща където можеш да настройваш (има описано в темата).За сега тела си работи и е настроен точно както искам и очаквам.Пу-пу да не го урочасам  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin .
Цитирай

Аз си разгледах снимките от купуването на телефона горе долу преди година на телевизора.Почти са снимани на открито на 9 има снимки много хубави и такива с по светли цветове. Аз го отдавам на околната светлина защото при ярко слънце са по светли и бледи след обет когато слънцето намалява и е доста светло стават хубави с по наситени цветове снимам почти на авто.Така че е трудно да се определи дали има влошаване при 10 поне ясно ведимо.
Цитирай

Здравейте, как мога да премахна изскачащия прозорец на уведомление на месинджър, вайбър? Преди излизаше, само иконката в лентата на състоянието, а от няколко дни, започна да се появява така. ?
Благодаря!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

В настройки- известия изключи банери на приложенията и виж дали ще изчезне


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Stef85
Цитирай

Много благодаря, стана. Вече не изскачат прозорците за уведомление.  Smile
Цитирай

Колеги случи ми се нищо странно , бъг ли е незнам нямам си идея.
Става въпрос за Галерията , при възпроизвеждане видеоклипове , след като свърши съответния клип , малко след това изскача долу един бял прозорец  и едно кръгче започна да се върти и до него изписва ( Възпроизвеждане) , все едно чака да се зареди нещо .
В същото време телефона забива , не може да се излезе от Галерията  , може единствено да я затвориш от бутона с отворените вече приложение и от дам я ресетнеш на цяло .
Моля , ако някой се е сблъсквал с проблема да сподели  
Благодаря !!!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
Цитирай

Опитай рестарт на телефона, ако не - изчистване на кеш и данни на приложението, и това, ако не помогне аз от години ползвам куикпик и не виждам по-добро...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • tynata2
Цитирай

Случвало ми се е даден клип да го изтрия от галерията но той е в облака на хуавей и го има пак в галерията но като искаш да го пусниш трябва да се изтегли от облъка.Тази галерия е хубава и аз преди я ползвах можеш да си инсталираш VLC плеер и да пробваш
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • tynata2
Цитирай

Изтеглих днес сутринта "нещо" като актуализация на Хуавей, не видях точно какво беше обаче, седеше в лентата за уведомления и аз го инсталирах, от тогава (около 3 часа) телефона ми няма интернет, нито безжичен, нито през дата, speed test също не работи, вайбър, месинджър ....... нищо. Работи в момента само като доста ефектна и скъпа Нокия с фенерче, някой да даде съвет какво да правя? Заводските настройки са ясни, само че точно в момента няма как да стане това а телефона ми трябва работещ днес през деня.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

(2020-03-17, 11:43:54)alexdevil написа:  Изтеглих днес сутринта "нещо" като актуализация на Хуавей, не видях точно какво беше обаче, седеше в лентата за уведомления и аз го инсталирах, от тогава (около 3 часа) телефона ми няма интернет, нито безжичен, нито през дата, speed test също не работи, вайбър, месинджър ....... нищо. Работи в момента само като доста ефектна и скъпа Нокия с фенерче, някой да даде съвет какво да правя? Заводските настройки са ясни, само че точно в момента няма как да стане това а телефона ми трябва работещ днес през деня.

А случайно да има пуснат private dns на Adguard?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Оправи се, от системни приложения изчистих кеша на "системни услуги на Хуавей" и се отпуши.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

Освен да нулираш мрежовите настройки. Става като влезниш в настройки - нулиране-нулиране на мрежови настройки. Да се надяваме че ще се оправи

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Аз докато напиша. Добре че се е оправило

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Благодаря за бързата ви реакция Smile

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

Какъв ъпдейт е кой номер

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-03-17, 07:18:36)tynata2 написа:  Колеги случи ми се нищо странно , бъг ли е незнам нямам си идея.
Става въпрос за Галерията , при възпроизвеждане видеоклипове , след като свърши съответния клип , малко след това изскача долу един бял прозорец  и едно кръгче започна да се върти и до него изписва ( Възпроизвеждане) , все едно чака да се зареди нещо .
В същото време телефона забива , не може да се излезе от Галерията  , може единствено да я затвориш от бутона с отворените вече приложение и от дам я ресетнеш на цяло .
Моля , ако някой се е сблъсквал с проблема да сподели  
Благодаря !!!

Доста често ми се случва този проблем.... Идея си нямам от какво се получава, при положение, че видеокличовете са ми в телефона и не трябва интернет, за да се заредят.... На моменти е, веднъж го има, друг път го няма...
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)