Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

След дълго ровене и проби и аз стигнах до този извод, мерсаж!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

И по-добре, че няма !
То не са конфиги, стотици настройки, версии, простотии, бъгове, клонинги и т.н и т.н.
Цитирай

(2020-08-30, 11:13:51)emzo написа:  И по-добре, че няма !
То не са конфиги, стотици настройки, версии, простотии, бъгове, клонинги и т.н и т.н.
Това е защото се ползва на различен от пиксел телефон.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

Пробвай тези камери Manual Camera : DSLR - Camera Professional https://play.google.com/store/apps/detai....pro&hl=bg и Snap Camera HDR https://play.google.com/store/apps/detai...snap&hl=bg мисля че са добри
Цитирай

Исках да изпробвам астрофотографията от новите версии, хубавото небе е на приключване...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Здравейте колеги, имам странно питане, на втората сим карта какви избори на мрежа имате, 4г/3г/2г
3г/2г
Само 3г

На първата карта ги има същите + Само 2г, и при вас ли е така?
Цитирай

Ако не се бъркам само на първият слот имаш 4G . На вторият е само 3г/2г . Да кажат колегите , но май е така .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

И на двете карти опциите са еднакви:
4G/3G/2G автом
3G/2G автом
само 3G
само 2G

Android Huawei P30
Цитирай

Така го дават на сайта на Huawei ELE-L29:
Основна SIM карта:
4G FDD LTE: Ленти 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28 / 32
4G TDD LTE: Ленти 34 / 38 / 39 / 40
3G WCDMA: Ленти 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
3G TDS: Ленти 34 / 39
2G GSM: Ленти 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)

Вторична SIM карта:
4G FDD LTE: Ленти 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 12 / 17 / 18 / 19 / 20 / 26 / 28
4G TDD LTE: Ленти 34 / 38 / 39 / 40
3G WCDMA: Ленти 1 / 2 / 4 / 5 / 6 / 8 / 19
2G GSM: Ленти 2 / 3 / 5 / 8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz) https://consumer.huawei.com/bg/phones/p30/specs/
Цитирай

Питам ви защото използвах една програма  SetEdit и промениха да имам само ЛТЕ без други мрежи, но като изтрих програмата и ми се появиха абсолютни всички опции за мрежи, после върнах както беше оригинално, но ми направи впечатление, че на сим 2 ми липсва 2г само. Може и да е от СИМ картат, защото е английски и включва само интернет, и като смених местата на картите и на сим 2 ми се появи само 2г.
Цитирай

Здравейте, имам проблем с вградения Имейл. Ползвам няколко акаунта, съответно в outlook, abv и gmail. Странното в случая е, че когато получавам през gmail не ми се отварят картини, снимки и всякакъв вид прикачени файлове. Някой да е имал подобен проблем и по-скоро да има идея за разрешаването му? Телефонът е П30 ако е от значение.
Цитирай

Сега си изпратих снимка от outlook на gmail,с имейл на хуавей снимката трябва да се изтегли,за да се види,докато на gmail направо можеш да си я видиш.
Цитирай

На мен ми показва бял екран...нито опция за изтегляне, нито индикация...през gmail приложението всичко е наред...в настройките всичко ми е еднакво и на трите акаунта. На другите два получавам и виждам без проблем, само през gmail нищо..
Цитирай

Ето при мен на П30 как е, на имейл прилижението
.jpg Screenshot_20200901_125305.jpg Размер: 16.25 KB  Сваляния: 267


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Здравейте. От доста време насам нощно време батерията пада с 15-17% при изключени мобилни данни, wi-fi. Прегледах някое приложение да не се включва, но няма такива. Какъв може да е проблема, помня при 9ката че падаше с 2-3 %.
Цитирай

Хмммм доста е това,дай някой фото на статистиката.Така може само да се врачува.
Цитирай

Там където е празно е от ноща[Изображение: da5defec65392ca1e926c2c23e81769f.jpg][Изображение: 73a84fc611594b6da44d42cd208e3d1a.jpg]
Цитирай

Приложението "Здраве" синхронизира ли се с нещо?Защо има прекъсвания на ви-фи?Има една икона до батерията която не ми е много ясна.И последно иконите от някоя тема ли са или отделно са инсталирани?Ако "Здраве" е вързано с някой часовник мисля,че му трябва и нет,а ви-фи е изключено и от там синхронизиране през мобилни или само опити за синхронизация.Другото което виждам е Хуавей Хоум има доста разход.Интересно,че в диаграмата има доста спад,а долу не отчита събуждане.Опита ли с рестарт?
Цитирай

(2020-09-14, 20:56:53)bajchoni написа:  Приложението "Здраве" синхронизира ли се с нещо?Защо има прекъсвания на ви-фи?Има една икона до батерията която не ми е много ясна.И последно иконите от някоя тема ли са или отделно са инсталирани?Ако "Здраве" е вързано с някой часовник мисля,че му трябва и нет,а ви-фи е изключено и от там синхронизиране през мобилни или само опити за синхронизация.Другото което виждам е Хуавей Хоум има доста разход.Интересно,че в диаграмата има доста спад,а долу не отчита събуждане.Опита ли с рестарт?
С рестарт нищо не става, приложението "Здраве" не е синхронизирано с нищо, иконата до батерията е "комфорт на очите", wi-fi там където прекъсва е, че съм излязъл от вкъщи. Темата и иконите са стокови.
Цитирай

При мен сигнала на мобилната мрежа е доста накъсан, това показва колко ти изразходва тя. Не знам да ли чистиш системния кеш редовно, след всеки ъпдейт се чисти. Аз спрях да изключвам вечер Wi Fi и мобилните, гледам че разхода не ми се е покачил, около 3 до 5%през нощта. Преди на 9 щом ти е падала батерията по малко, пробваи с нулиране на мрежовите настройки. Става от настройки, система и актуализация, нулиране, нулиране на мрежовите настройки.Ако не си оптимизирал скоро батерията, и от приложението, оптимизатор го направи. Може нещо от синхронизацията на Гугъл акаунта да не се синхринизира. Виж настройки, акаунти, Google.
.jpg Screenshot_20200914_230318.jpg Размер: 30.13 KB  Сваляния: 146
   

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Не знам за вас ама като , че ли с B150 батерията е по-добре .


Прикачени файлове Миниатюри
       

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

И аз го забелязах това ама викам , че може да си внушавам Smile

Чак ми иде да не го ъпдейтвам повече, перфектен е .
Цитирай

И при мен е по добре.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

И аз забелязвам стабилност в работата и в начина, по който се държи батерията с тази версия. Дори няколко пъти се доближаваю до 2 дни без зареждане.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slonio81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-09-14, 22:04:00)DoryanY написа:  При мен сигнала на мобилната мрежа е доста накъсан, това показва колко ти изразходва тя. Не знам да ли чистиш системния кеш редовно, след всеки ъпдейт се чисти. Аз спрях да изключвам вечер Wi Fi и мобилните, гледам че разхода не ми се е покачил, около 3 до 5%през нощта. Преди на 9 щом ти е падала батерията по малко, пробваи с нулиране на мрежовите настройки. Става от настройки, система и актуализация, нулиране, нулиране на мрежовите настройки.Ако не си оптимизирал скоро батерията, и от приложението, оптимизатор го направи. Може нещо от синхронизацията на Гугъл акаунта да не се синхринизира. Виж настройки, акаунти, Google.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Не съм чистил никога системния кеш, не знам от къде, ако може помощ, ще съм благодарен
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)