Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов телефон (Mate 20 lite, Galaxy A50, P30 lite)
#1

Добър ден!
От 2012 още съм (бях) Sony фенбой, имах Xperia J, M2, M4 Aqua, XA. XA вече е морално остарял, и започва да не ми върши работа, макар че е здрав. Най-вече изпитвам огромни трудности (даже ми е невъзможно)  да изкарам от 7 сутинта до 5 следобед на яркост, различна от минималната и без да го включвам в контакта след всяко ползване. Реших да се оборудвам с нов телефон още преди няколко месеца и търпеливо чаках да пуснат Xperia XA3 (Xperia 10), но нещо се разочаровах тотално от пропорциите, батерията и процесора, затова се насочих към Huawei Mate 20 lite/ P30 lite или Samsung A50, понеже бюджетът ми е до 600-650 лв (от А1 без договор), но ми е трудно да взема решение, затова и се допитвам до вас Smile
Основните ми изисквания са най-вече да има способни процесор/видео, да издържа поне ден при нормално ползване, да има голям и хубав екран и да прави добри снимки.
Маte 20 lite/P30 lite са подобни, като втория има по-хубава камера (камери) и notch-а му е по-малък, предполагам че ще бъде ъпдейтнат до android Q (10),за разлика от Mate 20 lite, но пък батерията му е с по-малък капацитет, освен това е литиево-полимерна, екранът му е по-малък...
Samsung A50 има супер амолед екран, пак с малък notch, батерията му е с най-големият капацитет от трите, но гърбът му е пласмасов и не знам процесорът му и видео-ускорителят му как се справят спрямо тези на двата huawei-a.
Като извод, Mate 20 lite покрива в някаква степен изискванията, но спрямо него и А50 и Р30 lite имат някои интересни предимства, но и някакви недостатъци.
Освен това не знам кой интерфейс ще ми е по-удобен, този на Huawei, или този на Samsung. През цялата смартфон ера съм използвал само този на Sony и въпреки че съм имал досег от тук от там с гореизброените, са ми твърде непознати за да направя разлика. От Шаомита, Покофони и Хонори по-скоро не се интересувам, макар че по едно време се колебаех и за 8х.
Това е засега, благодаря предварително!

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

В семейството имаме 20 lite. Добро телефонче с прилична камера и много добра батерия. За другите нямам наблюдение, но ще ти обърна внимание на интерфейса. Като ползващ Сони, разликата ще е голяма. Ако не си ги преглеждал като операционна система, го направи, за да не съжаляваш после. Аз лично от Самсунг минах на чистия андроид в Нокия и съм си доволен. Няма излишни неща и шарении. Има липси на някои персонализации, но се преживява. Не ми са на първо място.


Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Малко е рано обаче да се кажат мнения за P30 lite...то дори в нета едвам намирам материали, но би трябвало той да е най-добър спрямо p20 lite и mate 20 lite

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#4

Huawei Mate 20 Lite е добър, с голям екран, добра камера, вече не е толкова скъп.
Samsung Galaxy A50 е с голяма батерия, с добра камера, Super AMOLED. Само е пластмасов. Но не мисля, че това е толкова голям проблем, и би трябвало  бързо да свикнеш с менюто му.
Huawei P30 Lite още не е излязъл, а и докато дойде. Също така не се знае на каква цена ще е.
Но ти си разгледай мненията за телефоните, тук има раздел за Huawei, а за Samsung има тема.
Лично аз бих взел Samsung, защото е най-нов и предлага доста.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • GuardianDevil
Цитирай
#5

Странното е, че и за А50 трудно се намират ревюта, има няколко, от които повечето са на индийци. И на хартия изглежда твърде (даже подозрително) добър за цената си.
От едно от ревютата все пак разбрах, че вграденият скенер за отпечатъци на A50 е много бавен, почти неизползваем, така че и това го отчитам по-скоро като недостатък и фактически като липса на пръстов скенер.
Вече по-належащ ми е избора между А50 и Р30lite/Mate20lite, отколкото между двата Huawei-a.

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай
#6

Е и това е вярно, но е нормално да е такъв скенера за пръстов отпечатък, все пак това е телефон от среден клас. Цената и тя  нямаше да е такава, просто се конкурират с Xiaomi, защото видяха, че няма да стане по друг начин. Виж също и Nokia 7.1. Тя е с чист Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

(2019-03-30, 13:33:37)GuardianDevil написа:  бюджетът ми е до 600-650 лв (от А1 без договор)

Каква е причината да е само от А1 ?
Щом е без договор, можеш и от технополис да купиш
Там даже са по-евтини отколкото без договор в А1
Цитирай
#8

От Технополис за 600 лв. ще имаш повече избор

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

В момента в Технополис има Honor Play
на 499лв, ако пазаруваш онлайн или 549лв - от магазин
Цитирай
#10

Нямам конкретна причина за А1, просто не съм имал проблеми с тях засега, а цените на конкретните телефони са незначително близки спрямо тези в технополиса.
Exynos 9610 на A50 го дават по-добър от Kirin 710 на Huawei, но Mali-to в Exynos-a сериозно отстъпва на това в Kirin-a (А PUBG уж върви по-добре на Самсунга)...
От доста време не я бях усещал тръпката да се терзаеш така, като избираш нов телефон, а последният път когато колебанието беше до такава степен, направих грешен избор, трябваше да взема Galaxy A5 2015, вместо Аквата. Big Grin

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай
#11

(2019-03-30, 19:59:08)GuardianDevil написа:  Exynos 9610 на A50 го дават по-добър от Kirin 710 на Huawei

За Kirin 710 не знам, но Honor Play е с Kirin 970
А колкото до А1 няма проблем да си купиш оттам,
но за съжаление за зле с асортимента
и заради това трябва да се ограничиш в избора
Цитирай
#12

В  A1 цените са най-добри, а това че нямат някои модели, не означава че няма да ги има.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Мисля че и цените във виваком с виваклуб карта, която не е проблем някой да ти услужи също са много добри.Хонора заслужава внимание. Разгледай

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#14

Стой далеч от нисък и среден клас апарати Самсунг..На хартия това a50 изглежда добре, но според мен на практика нещата ще са както и досега в този сегмент..зле! И mate 20 lite, P20 lite според мен са добър избор. Да не говорим за Honor view 20, но той е малко над определения бюджет..

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#15

Камерата на mate 20 lite изобщо не е добра, колкото я представят по реклами и ревюта. На тъмно и на закрити помещения, камерата снима доста зле дори за среден клас, а селфитата са едни замъглени без детайл. Цветовете на снимките изглеждат измити и трудно фокусира. Уж на хартия камерата изглежда добре, но след като си поиграх с телефона на един познат, останах разочарован. Хуавей правят прекалено големи маркетингови трикове. Бих се насочил поне към по-новия модел- п30 лайт, въпреки че са подобни. Най-хубаво е да не изключваш някои марки от избора ей така. Xiaomi mi 9 se е доста хубав, ако си промениш мнението, но май не се предлага тук.
Цитирай
#16

Huawei са същите, и те забиват, това се повтаря за Samsung, че забивал, но това ти го казват хора, които не са имали новите модели, а са чували, че е така. Аз не мисля, че тоя Samsung няма да го изкара две години, и ще се представя по-зле от един Huawei. Който ти казва това за Samsung, имай предвид, че и за другите марки е така, особено за Huawei, все пак са среден клас. Huawei не ползват кой знае какви неща, за да се различава, та си купи това ,  което ти харесва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Следя дискусията и ще кажа и моето мнение, е че трябва да избереш внимателно след като видиш телефоните на живо и ги усетил в ръката си на база логичен анализ мисля че p30 lite би трябвало да е най добър но едва ли ще е под 700лв същото важи със пълна сила и за Самсунга дори и над 800. Така че успех в избира.
Цитирай
#18

Samsung Galaxy A50 е по-евтин с 150лв. в Технотата, от цената ,  която каза. А като се има предвид, че  при A1 с план ще е още по-евтин, цената не е проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Писал е че ще го купува без план
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)