Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Поръчах Meizu Note 9 от алиекспрес на промоция. Знам, че все още няма потребители с такъв телефон, тъй като той сега излиза на пазара. Води се директна конкуренция на Redmi Note 7 с някои дребни подобрения поне на хартия като по-добър процесор, видео карта и др. Имам няколко дни да отменя поръчката и се чудя дали да я отменя или да го взема в крайна сметка. Настоящият ми телефон е LG G6, но батерията не държи и нещо ново трябва да се вземе. Въпросът е, че не ми се дава една камара пари за нещо, което след една година пак ще трябва да сменям. Но все пак държа ако взема среден клас телефон да прави прилични снимки, да се играят игри и батерията поне в началото да държи повече от LG G6. Не искам свръх големи телефони и именно това ме грабна в това Мейзу. Има същите размери като LG V30. LG V30 също го обмислях като вариант (знам, че е по-скъп), но аз съм потребител, който е свикнал да мени марките и да пробва различни интерфейси и ме се иска да опитам нещо различно (от LG и Samsung). Това е голямо предимство на Андроид. Искаше ми се да опитам нещо от Сони, но там камерите нещо не снимат добре и като цяло цена спрямо качество сякаш е по-висока. Гледах и Покото. Добре стои в ръката, но предната визия с огромния ноч и силно изрязаните долни краища не ми хвана окото.

Бих се радвал на мнения за Meizu Note 9, както и на съвети за други телефони среден-висок клас, но ниска цена (500-600 лв макс)  Smile

Antutu:
- LG G6 - 150k
- Meizu Note 9 - 180k
- LG V30 - 160k
- Poco - 280k


Прикачени файлове
.png meizunote9_lgg6_lgv30_pocof1.png Размер: 475.91 KB  Сваляния: 42
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не те притеснява втора употреба за около 650 лв ,се намират P20 Pro/S9/S9+ ,без следи от употреба и с оставаща гаранция над 1 година.Хем ще имаш дисплей,хем ще имаш добра камера.Въпросното Meizu,се обзалагам че ако няма да се занимаваш да салагаш Gcam ,ще снима трагично.
Цитирай
#3

Gcam ще сложа когато има версия. На сегашния телефон съм сложил и съм доволен.

Относно P20 Pro, гледах го в един техномагазин. Направих една-две снимки на близък обект, защото телефонът беше вързан и същото нещо снимах с LG-то с двете камери - стоковата и gcam. И двете снимки от LG-то бяха по-чисти от снимките на P20 Pro. Не казвам, че е лош телефон, но конкретният ми експеримент тогава даде такива резултати.

Благодаря за съвета.
Цитирай
#4

Нали глобалната версия си поръчал, от предпродажбата?

(2019-04-01, 19:01:45)688757 написа:  Ако не те притеснява втора употреба за около 650 лв ,се намират P20 Pro/S9/S9+ ,без следи от употреба и с оставаща гаранция над 1 година.Хем ще имаш дисплей,хем ще имаш добра камера.Въпросното Meizu,се обзалагам че ако няма да се занимаваш да салагаш Gcam ,ще снима трагично.

Колко телефона Мейзу си имал, колега? Не се изказвай неподготвен.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#5

Main camera: 48 MP, f/1.7, 1/2", 0.8µm, PDAF

Спокойно можеше да е с 12MP камера и с по-голям пиксел
Цитирай
#6

Да, глобалната е. И именно защото е предпродажба, те ще шипват чак средата на април, та имам още около 2 дни да реша дали да им разширя срока или да затворя случая и да ми върнат парите.

Относно камерата, просто видях, че е аналогична на Redmi Note 7, за който има добри коментари из нета и съм виждал снимки от него, които с оглед на цената могат да се приемат за добри. Та от оттам сметнах, че поне на хартия този модел на Мейзу би следвало да снима поне толкова добре.

Гледах едно ревю от азиатец, който похвали камерата, а се оплака само от сглобката и анимациите, но мен по принцип не ме бърка толкова, защото ще е с калъф. Сегашният ми телефон е със стъклен гръб и пак е в калъф.
Цитирай
#7

(2019-04-02, 10:13:09)solo5 написа:  Main camera: 48 MP, f/1.7, 1/2", 0.8µm, PDAF

Спокойно можеше да е с 12MP камера и с по-голям пиксел

Пикселът е 1.6μm. Виж повече инфо по темата.



(2019-04-02, 10:42:31)galaxian написа:  Да, глобалната е. И именно защото е предпродажба, те ще шипват чак средата на април, та имам още около 2 дни да реша дали да им разширя срока или да затворя случая и да ми върнат парите.

Относно камерата, просто видях, че е аналогична на Redmi Note 7, за който има добри коментари из нета и съм виждал снимки от него, които с оглед на цената могат да се приемат за добри. Та от оттам сметнах, че поне на хартия този модел на Мейзу би следвало да снима поне толкова добре.

Гледах едно ревю от азиатец, който похвали камерата, а се оплака само от сглобката и анимациите, но мен по принцип не ме бърка толкова, защото ще е с калъф. Сегашният ми телефон е със стъклен гръб и пак е в калъф.

Ако не те бърка пластмасовият гръб, нямай грижи за останалото. Особено за цената от намаленията просто си е супер. И аз се нагласих да го купя, но се отказах, че в момента нямам излишни пари. Пък и съм с Мейзу 15 от пет месеца, новичък ми е още.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#8

Колко телефона Мейзу си имал, колега? Не се изказвай неподготвен.


 Аз Meizu съм нямал,ама ти хващал ли си телефон с читава камера ,примерно Galaxy S9,Google Pixel ,P 20 Pro ,че да сравняваш с тях въпросното Meizu.На 100% съм сигурен ,че мейзуто със стоковата си апликация ще е много по зле откъм снимки и през деня,при отваряне на 100% размер ,а за нощни няма смисъл и да говорим.Същото се отнася и за Redmi NOte 7,Poco F1 ,Redmi note 5/6 .Снимките със сток камерата им са трагични дори и през деня.А добре работещ порт на Gcam,не винаги има.
Цитирай
#9

В gsmarena има tool за сравнение на снимки в студио, както и в някои други онлайн платформи. На мен база за Meizu Note 9 ми е Redmi Note 7, тъй като са с идентични камери - 4 х 12 мп, 0.8 -> 1.6

Винаги им сравнявам снимките на low light, защото при добра осветеност всички го докарват до прилични резултати.

Redmi Note 7 не е перфектен, но сравнен с другите, които са няколко пъти по-скъпи, прави съвсем прилични резултати.

От онлайн ревюта за различните Huawei, до момента съм впечатлен само от P30 Pro и Mate 20 Pro. Визирам камерата в случая.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#10

(2019-04-02, 10:58:14)mayaiv написа:  Пикселът е 1.6μm. Виж повече инфо по темата.

В gsmarena го дават 0.8µm

(2019-04-02, 12:50:40)galaxian написа:  4 х 12 мп, 0.8 -> 1.6

Повече пиксели дават повече информация в снимката,
но от малкият сензор следва малък пиксел,
а оттам повече шум и по-ниска динамика

Странно е че всички се превъзнасят по снимките от смартфоните си
Наистина има модели, които снимат горед-долу добре, но ако се загледате
в детайлите ще се разочаровате
Да стават за снимки за спомен и толкова
Който иска добри снимки може да си вземе една безогледалка с хубав светлосилен обектив
Там и матрицата е 10-15 пъти по-голяма и пиксела е около 15-20 пъти по-голям
Цитирай
#11

Колега не е въпроса в безогледалката.Телефона е постоянно в теб.Аз имам и DSLR,но мога да ти кажа че ,чрез hdr+ алгоритъма си ,Pixel 1 ,вади по добър Jpeg от Canon 650d с кит обектив.И ти говоря гледане на 100% Crop на снимките а не на малък размер.Galaxy s9 ,също се доближава ,при някои снимки.В това отношение ,всички XIaomita Които съм гледал ,са супер зле ,при гледане на отворена на 100 % снимка.А повярвай ми,не ми се иска да си ръчкам телефона в про режими и други такива глупости,искам да извадя и да снимам на авто и да имам отлична снимка в Jpeg формат.Е точно тук Pixel печели.Ако ще си играя да снимам в Raw и да обработвам,вече мога да си взема и Canona.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)