Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P30 Pro или S10+
#1

Здравейте,
Адски раздвоен съм в покупката на нов телефон. Честно казано досега никога не ми се е случвало. Миналата събота бях готов да си закупя S10+, но нямаха в наличност цвят различен от черния и така покупката ми се овенча с неуспех. От тогава отново съм раздвоен в избора си.
И двата телефона реално погледнато ще ми свършат работа за това което си използвам телефоните. Като оставим настрана чисто техническите характеристики ще изброя няколко предимства на телефоните които за мен са важни и ще помоля за помощ.
Като цяло разликите между телефоните са чисто субективни освен камерите. Навсякъде казват,че камерата на Huawei е много по-добра,но най-вече се акцентира на приближението което може да достигне. Тъй като лично аз не смятам,че ще използвам толкова това приближение основния ми въпрос е дали наистина е толкова голяма разликата в основните камери като оставим настрана приближението. Надявам се на мнения от реални ползватели на двата телефона.
Благодаря и приятна вечер.

P30 Pro:
+Камера
+Вградена памет за цената
+Google assistant
+Батерия(макар като размер да са почти еднакви разбирам,че на Huawei се достига доста повече време на работа)
-Екран
-Ноч

S10+
+Bixby
+Екран
+Камера
-Вградена памет за цената
-По-слаба камера(основно съм гледал оценки в youtube).

Samsung Galaxy S10 Plus
Аксесоари
#2

Ти си го написал сам, субективен е избора.
#3

S10 също има google assistant. Камерата обаче няма нощен режим. Има някакъв но е доста зле като гледам какво може п30про. Говори се, че ще пускат ъпдейт с нощен режим който щял да се конкурира с този в пикселите. Ако това е верно може и да се представя по-добре от huawei-a. S10 също няма tof сензор и може би, и в портретните снимки е по-слаб. Батерията на с10-ка+ доста я плюят във форума, но правят по 7 часа сот, не знам какво искат повече. Също разлика имат в сензора за пръстови отпечатъци, с този на самсунг трудно ще намериш стъклен скриин протектор, а п30-ката си идва със сложен такъв.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
#4

Samsung Galaxy S10+ има прилична камера и батерия, да при Huawei може тия неща да са малко по-добри, ако това е важно за теб избора е ясен.
Но ако е важно за теб стерео звука, различния дизайн отпред, дисплея тогава Samsung Galaxy S10+.
Huawei P30 Pro не идва с протектор, за разлика от Samsung Galaxy S10+.
Зависи какво търсиш от телефона, аз лично бих избирал дали ми харесва софтуера, ако нямаше толкова голямо значение камерата, защото батерията чак пък такава разлика няма да усетиш.
А от къде ще го взимаш, който и да е, ако това има значение.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#5

П30 само идва със стъклен протектор, би трябвало и про-то да идва с такъв.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
#6

(2019-04-11, 19:14:49)hazART написа:  Samsung Galaxy S10+ има прилична камера и батерия, да при Huawei може тия неща да са малко по-добри, ако това е важно за теб избора е ясен.
Но ако е важно за теб стерео звука, различния дизайн отпред, дисплея тогава Samsung Galaxy S10+.
Huawei P30 Pro не идва с протектор, за разлика от Samsung Galaxy S10+.
Зависи какво търсиш от телефона, аз лично бих избирал дали ми харесва софтуера, ако нямаше толкова голямо значение камерата, защото батерията чак пък такава разлика няма да усетиш.
А от къде ще го взимаш, който и да е, ако това има значение.

Телефона ще го купувам от Теленор с преподписване на договора, но смятам да го поръчам да ми го докарат с куриер,защото в офисите малко ме дразнят като започнат да ми предлагат неща от които нямам нужда. За S10+ единствено ме притеснява основната камера през деня да не ме разочарова. На места снимките са супер на други изглеждат разочароващо.Като дизайн Самсунга ми харесва повече. Нощния режим не ме интересува особено много. Ще снимам с порта на MI 8 на жената при липса на светлина . От друга страна камерата на P30 Pro е убиец това е факт. Към dada: Знам,че и S10+ има Google assistant,но смятам да дам шанс на Bixby. След използването на Shortcuts определено искам да имам качествен заместител доколкото е възможно. Протектор не смятам да слагам отдавна минаха времената да робувам на вещите си. Като се надере след 2 години сменям.





Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
#7

С10+ снима по-добре през деня, през селфи камерата и ултра широката камера е по-добра от на п30 про. Видеозаписът също е по-добър при с10+ както и slow motiona. Дисплеят на самсунг има почти два пъти повече пиксели. Сензорът за отпечатък също е по-добър. Лично на мен ми харесва малко повече новия интерфейс на самсунг от този на хуавей.

Хуавей п30 про е по-добър с нощните снимки, има 5х оптичен зуум и с портретните снимки е по-добър. Дизайнът е нещо субективно, но поне п30 про няма дупки в диаплея за селфи камерите.

Останалите неща са идентични.

Ако за теб са по-важни дисплей, дневните снимки, селфи и видеозапис- значи с10+.
Ако са по-важни оптичният зуум, нощните снимки и една идея по-добра батерия- значи хуавей.
#8

(2019-04-11, 22:01:57)the7one написа:  С10+ снима по-добре през деня, през селфи камерата и ултра широката камера е по-добра от на п30 про. Видеозаписът също е по-добър при с10+ както и slow motiona. Дисплеят на самсунг има почти два пъти повече пиксели. Сензорът за отпечатък също е по-добър. Лично на мен ми харесва малко повече новия интерфейс на самсунг от този на хуавей.

Хуавей п30 про е по-добър с нощните снимки, има 5х оптичен зуум и с портретните снимки е по-добър. Дизайнът е нещо субективно, но поне п30 про няма дупки в диаплея за селфи камерите.

Останалите неща са идентични.

Ако за теб са по-важни дисплей, дневните снимки, селфи и видеозапис- значи с10+.
Ако са по-важни оптичният зуум, нощните снимки и една идея по-добра батерия- значи хуавей.
Къде видя S10 да се справя по-добре, щото навсякъде показват обратното, даже Ми 9 прави с зум по-детайлни дневни снимки от Самсунга. За дисплей кое е по-хубавото наситени нереално цветове или нормални? Като погледнеш едно червено лале чак розовее...
#9

(2019-04-11, 22:57:40)tiesto_pld написа:  Къде видя S10 да се справя по-добре, щото навсякъде показват обратното, даже Ми 9 прави с зум по-детайлни дневни снимки от Самсунга. За дисплей кое е по-хубавото наситени нереално цветове или нормални? Като погледнеш едно червено лале чак розовее...

Аз на всякъде пък виждам точно това , освен в нощните снимки и зума ,P30 Pro изостава във всичко друго . 
Дисплея е в пъти по-добър при Самсунга, по-висока резолюция и HDR10+(иначе си бълнувай за някакво червено Big Grin) . Пръстовия отпечатък е Ultrasonic ,a  не оптичен (вече остаряла технология) . Плюс също са стерио колонките и 3.5мм жак . И като теглиш чертата плюсовете при S10+ са доста повече . Аз не казвам ,че Хуавейа е лош телефон ,но малко по-добрата батерия и зума не са достатъчни да компенсират другите минуси .
#10

Крайно време е в този форум да въведат опция като блокираш някой да не му се показват мненията. Сори за спама!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
#11

(2019-04-12, 02:45:28)martoo написа:  Аз на всякъде пък виждам точно това , освен в нощните снимки и зума ,P30 Pro изостава във всичко друго . 
Дисплея е в пъти по-добър при Самсунга, по-висока резолюция и HDR10+(иначе си бълнувай за някакво червено Big Grin) . Пръстовия отпечатък е Ultrasonic ,a  не оптичен (вече остаряла технология) . Плюс също са стерио колонките и 3.5мм жак . И като теглиш чертата плюсовете при S10+ са доста повече . Аз не казвам ,че Хуавейа е лош телефон ,но малко по-добрата батерия и зума не са достатъчни да компенсират другите минуси .
Отиди при оператор разгледай телефона, и после ела да напишеш за дисплея същите глупости
#12

@gurccay ако имаш доводи да обориш мнението което не ти харесва ги изложи.....

И двата телефона имат предимства и недостатъци, така че просто автора на темата трябва да реши за себе си от какво повече има нужда.

Sent from my LM-G710
#13

Към автора на темата може да разгледа това дълго 12 минутно ревю и сравнение на камерите, и след това да прецени кой се справя по-добре, дали зума е излишен и т. н.
Ревюто е на известен влогър:
https://youtu.be/lw8my5e1KWg
#14

Въпрос на вкус е всичко. Разцъках двата телефона в магазина и на мен лично P30 Pro не ми допадна и си взех S10. Цените са им еднакви, S10+ е 200лв по-скъп и ми беше малко над бюджета.
Не съжалявам за покупката си, нощни снимки почти не правя и 1 час по-дълъг живот на батерията няма да ми оправят живота Мой роднина си взе P30 Pro и в последствие откривам много плюсове на S10, най-вече дисплея!

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
#15

(2019-04-12, 06:15:02)tiesto_pld написа:  Отиди при оператор разгледай телефона, и после ела да напишеш за дисплея същите глупости

Ти обаче от край време си плямпаш простотии ,но лошото е че така подвеждаш хората ........
Ревю на по-известен блогър     https://youtu.be/fvD8Al5rN-g
Още едно сравнение   https://youtu.be/Y7dwBw09MLQ
#16

Аз имах Мейт20 Про, харесах в един магазин 10+ и започнах да следя ревюта, тестове, сравнения...и всичко беше супер, навих се и го купих, 20 дни по-късно съм с П30 Про, батерията на Самито е по-зле...доста, за напомпаните цветове си има лек, махаш живия режим и готово, за дупките горе също има решение с приложение и опциите там са интересни, фолиото се надраска лесно а и на места по края почна леко да се надига, но недейте да вярвате на ревюта за батерия в тубата, със същото ползване и същите приложения съм махнал П30ката от заряд в сряда вечерта, днес е петък и е на 64%, и не ме интересува колко часа СОТ има, всичко без блутут ми е включено, да през повечето време съм на wi-fi, но аз така бях и на плюса, всяка вечер на заряд и то със доста приспани приложения. Помисли си хубаво, гледай ги в магазините, сравнявай от първо лице, и двата апарата са много добри, и двата си имат и плюсове и минуси, ти прецени според това кое ти е важно. УспехSmile
#17

(2019-04-12, 07:35:13)martoo написа:  Ти обаче от край време си плямпаш простотии ,но лошото е че така подвеждаш хората ........
Ревю на по-известен блогър     https://youtu.be/fvD8Al5rN-g
Още едно сравнение   https://youtu.be/Y7dwBw09MLQ
Ти знаеш ли английски? Явно си някво лапе пристрастно, ама поне пиши доводи, защото тоя който си го постнал нищо не показа.Ето и колегата горе ти го е написал, с кое подвеждам?
#18

Лапето си ти и коментарите са ти абсурдни..... Много добре знам английски ама май ти нищо не знаеш. Като те знам що за стока си за какво се занимавам с теб.....живей си е заблуда .
#19

(2019-04-12, 08:51:44)martoo написа:  Лапето си ти и коментарите са ти абсурдни..... Много добре знам английски ама май ти нищо не знаеш. Като те знам що за стока си за какво се занимавам с теб.....живей си е заблуда .
Продължаваш да цапаш темата, имаш проблем с емоциите, има си л.с. ако искаш да си избиваш комплексите. Пиши доводи към автора на темата, а не просто лични нападки.
#20

Аз съм написал достатъчно доводи и две сравнения съм дал за пример , а ти говориш само простотии .........
#21

Момчета, колегата е помолил за съдействие, а какво му предлагаме ние, пореден спор и всеки вика моето.
#22

Към автора. И двата телефона са ТОП, но всичко е индивидуално, както се вижда и от вечния спор, кое е по-хубавото - още 100 страници ще се изпишат и спора няма да е приключил. Всеки усеща и вижда нещата по различен начин, като съответно определя за по-добро това, което му допада повече. Общо взето сам си си изброил разните приоритети. Остава само да разцъкаш обстойно двата телефона в някой магазин и да избереш този който ти допада най много - няма да сбъркаш, който и да избереш, и двата са хубави, но най-вече, защото е според твоето усещане за телефона.
#23

(2019-04-11, 22:57:40)tiesto_pld написа:  Къде видя S10 да се справя по-добре, щото навсякъде показват обратното, даже Ми 9 прави с зум по-детайлни дневни снимки от Самсунга. За дисплей кое е по-хубавото наситени нереално цветове или нормални? Като погледнеш едно червено лале чак розовее...


На всяко ревю се споменава колко е color accuracy екрана. Не говори глупости.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
#24

https://www.phonearena.com/news/Huawei-P...n_id115225
Още едно сравнение на камерите .
#25

Едно ревю от български влогър. 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)