Анкета: Какъв часовник предпочитате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
smart
36.00%
18
36.00%
класически ръчен
56.00%
28
56.00%
никакъв
8.00%
4
8.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв часовник предпочитате - smart или ръчен?
#1

[Изображение: galaxy-watch-three-colors-leakgewewqh.jpg]

Какъв часовник предпочитате - smart или ръчен?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето така.... [Изображение: c75ced55f269bd147558e6f169b4fa44.jpg]

Изпратено от моят COL-L29 с помощта на Tapatalk

Smile
Цитирай
#3

[Изображение: 526-F51-FE-8-B34-4-FF4-9827-7-CD556-E954-F8.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Или този... [Изображение: 287ffc8a8009d3338372b2541cafc860.jpg]

Изпратено от моят COL-L29 с помощта на Tapatalk

Smile
Цитирай
#5

Не харесвам умните часовници, предпочитам истински часовници. Най често нося дайвър, имам още пилот и хронограф, мечтая за турбилон, но единствено хомидж мога да си позволя към момента.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Цитирай
#6

И аз да се присъединя към обикновените часовници. G-SHOCK

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7
Rainbow 

[Изображение: A0Dn7CvD.jpg]


Smart часовниците са много яки,но не и практични.
Всеки 2-ри ден да се зарежда ....


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

(2019-04-13, 18:27:46)saw888 написа:  Не харесвам умните часовници, предпочитам истински часовници. Най често нося дайвър, имам още пилот и хронограф, мечтая за турбилон, но единствено хомидж мога да си позволя към момента.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Най- евтините турбийони на пазара в момента са тези на Сийгъл на стойност около $2000.
https://www.seagullwatchstore.com/mobile...de=818.660

Изпратено от моят COL-L29 с помощта на Tapatalk

Smile
Цитирай
#9

Винаги се връщах на обикновен след смарт, но от както имам amazfit bip, не съм си помислял за класически часовник.
Цитирай
#10

Certina DS Podium, след 40 мъжът трябва да забрави за дигиталките от Зрънчо - освен ако не е гмуркач...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#11

"Обикновен" часовник, никога не бил ми дал разнообразието, което има един смарт часовник. Вече 6-та година използвам смарт часовник (от първия Sony SmartWatch, който все още работи!) и толкова съм свикнал с оцията да имам стотици циферблати за избор, че не виждам как бих могъл да се задоволя с един...
Смарт функциите, няма да ги засягам, защото те са въпрос на избор, а и след толкова години съм ги ограничил до тези, които би ми дала и една смарт гривна. Батерията не е проблем при зареждане - в Airplane mode дори и стария Moto 360 издържа 4 дни в режим часовник и крачкомер, след три години ежедневно използване. Безжичното зарядно е на нощното шкафче и просто го оставям там...
Метален, водоустойчив, разнообразие от каишки... Мога да си го "конфигурирам" в десетки разновидности с няколко движения. 
Не искам нищо повече.

Цитирай
#12

(2019-04-14, 01:14:47)cinizam написа:  "Обикновен" часовник, никога не бил ми дал разнообразието, което има един смарт часовник.

Е аз имам десетина "обикновени" часовници. Разнообразието не ми липсва...
Цитирай
#13

За мен предназначението на смартчасовника е ограничаване използването на смартфона, на смартфона - това на таблета и така по веригата. В този смисъл бих си купил смартчасовник, който да ми предложи възможността да отговарям на известия от Вайбър, Месинджър и тн. поносимо бързо на приспособена за това клавиатура (не ми допада писане на букви с пръст). Също така, когато ми пращат линкове, да мога да ги отварям през него, да мога да преглеждам снимки и клипове. Да имат магазин за приложения, за да разширява функционалността на часовника, да имат добра софтуерна поддръжка. Общо взето да не ми се налага да си вадя телефона от джоба за един отговор, коментар или да погледна набързо някаква новина, снимка, забавно клипче. Не съм се интересувал много дали някой умен часовник до момента предлага подобни функции. Може би тези с Wear OS са най-близо, но нямам реален досег с такива, за да кажа. Ще се радвам, ако някой знае и сподели за такъв smartwatch, независимо от производителя. Сигурно пък аз нещо избързвам и технологията им още не е достигнала този етап, в който да предлага горепосочените функции.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

G-SHOCK обикновен,но много здрав и надежден

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#15

[Изображение: 26184046.jpg]


Няма понятие "обикновен" часовник. Съществува класически или механичен ръчен часовник. Предлагам автора да промени анкетата и името на темата в този дух.


[Изображение: 26183860.jpg]


За мен механичният ръчен часовник е задължителна част от аксесоарите и лайфстайла на съвременният мъж, изразяващ както класически стил и вкус, така и непреходният стремеж към постоянно усъвършенстване и движение в крак с времето...


[Изображение: 26183877.jpg]


Такъв часовник чудесно се комбинира с една гривна например за измерване на пулса, фитнес активности, нотификации от смартфона и други "модерни" неща. Както може и да не се комбинира. Всичко зависи от вашето облекло, ангажименти, стил и начин на живот. Едно е сигурно- класическият ръчен часовник е тук, за да остане като непреходен символ в един все по-променящ се свят.


Цитирай
#16

(2019-04-14, 01:14:47)cinizam написа:   Батерията не е проблем при зареждане - в Airplane mode дори и стария Moto 360 издържа 4 дни в режим часовник и крачкомер, след три години ежедневно използване. Безжичното зарядно е на нощното шкафче и просто го оставям там...
За Moto 360 1st gen ли говориш? Ако да не го вярвам, защото аз също съм с него, също на около 3 години и без да го ползвам издържа точно 2 дена.

Иначе аз си свикнах със смарт часовника и не  мисля, че бих се върнал на класически. Зареждането не ме бърка, стига да издържа от сутрин до вечер. По принцип не обичам да спя с часовника и го оставям да се зарежда през нощта. Преди да си взема смарт часовник бях дълго време с "обикновен" и също го свалях от ръката си преди да си легна.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#17

Класически предпочитам, ама ми подариха смарт и го нося... не е зле, ама го ползвам като стандартен - само за час. Иначе не е зле.
Цитирай
#18

@georgieff21, да сийгул-а са достъпни -благодаря за линка Smile. Мечтая/бленувам/сънувам дори съм обсебен  от Antoine Preziuso, но ... цената му никога няма да стане достъпна поне за мен ...
Цитирай
#19

Автоматичен Seiko 5 Sport Atlas имам, Orient и някакъв Смарт който не пипам. Купих си кварцов Касио Едифайс но го продадох защото ми е скучен. Часовника е мъжкото украшение и автомат с готина каишка или верига има неповторимо излъчване. Менкам каишките и ме кефи как се променя вида.
Цитирай
#20

Предпочитам ръчен класически,но тази марка Kronaby правят нещо като хибрид.Класически модел със смарт функции.
Изглеждат добре и са доста качествени,поне по това което съм чел.


Прикачени файлове
.jpg sekel-41mm.jpg Размер: 30.48 KB  Сваляния: 67

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#21

Искам и аз да благодаря на колегата @georgieff21 за линка към компанията Sea-gull. Това се оказа най-големият световен производител на механични часовници, основан през 1955 г. и в момента според Уикипедия са отговорни за 25 % от цялата световна продукция. Много други марки часовници са снабдявани с механизми от Sea-gull: https://en.wikipedia.org/wiki/Tianjin_Seagull

Официалният сайт на компанията: https://www.seagullwatchcompany.com/

Официалният магазин на компанията в Алиекспрес, линка е от техният сайт: https://www.aliexpress.com/store/1168318

Един часовник ми попадна от линка от колегата и определено успя да ме впечатли. Модела е Sea-Gull M163S, цената от 218 долара е просто смешна за качеството, което предлага. Отзивите на страницата на магазина са доста позитивни: http://www.seagullwatchstore.com/SeaGull.../m163s.htm

Потърсих ревюта за този часовник и останах впечатлен още повече. Може би съвсем скоро ще стане част от моята колекция. Насладете се на изяществото и красотата, с която работи този страхотен продукт:





Някой притежава ли този модел?


Цитирай
#22

Аз лично предпочитам класически часовник.
[Изображение: DSC-1420-01.jpg]

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#23

Тц,аз последно време само на смарт карам,амазфийтове и хуавейки...ама в крайна сметка ползвам само за час,тъй като телефона ми си засича крачкомер.И сега си търся нещо електронно който да известява с аларма при час.
Цитирай
#24

Това ми е един от колекцията, а за фитнес ползвам Ми2. [Изображение: e4255d80db282524f15dfa625b098f87.jpg]

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#25

^ Красавец, браво! Ето и един от моята колекция, надявам се тя скоро да нарасне с нов представител на Пазителите на времето:


[Изображение: 26200958.jpg]


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)