Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Разликите между P30 и P30 Pro
#1

Една приятелка иска да си купи малкия вариант P30 , но се притеснява дали няма много да сбърка , ще помогнете ли да кажете какви са разликите между гомелия и малкия вариант .

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
Аксесоари
#2

Можеш и сам да ги видиш.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...=9530#diff-*,*,*
Цитирай
#3

Мога .но може и да помогнете, освен камерата , друго не виждам. А знам че имаше май нещо и с зарядното ...

(2019-04-15, 09:38:30)amadeus3 написа:  Мога .но може и да помогнете, освен камерата , друго не виждам. А знам че имаше май нещо и с зарядното ...

P30 има жак , нещо май са объркали

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#4

Ето.
[Изображение: Screenshot-20190415-104019.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • amadeus3
Цитирай
#5

P 30 има жак за слушалки, Р 30 про има инфраред порт

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#6

Добре , а да питам тъпия въпрос как да си пусна музика без жак , но с кабел 3.5 , през зарядното ли

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#7

Да. Обикновено има преходник към 3.5 жак в комплекта на телефона. Аз от две години ползвам само bluetooth слушалки и не се занимавам с жакове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • amadeus3
Цитирай
#8

Нали и двата имат фабрично фолио на екрана , заради пръстовия

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#9

За про колегите казаха, че няма фабрично, не знам за п 30...
Цитирай
#10

Единия също така няма и водоустойчивост. Поне не напълно, предполагам има някаква защита, но не е IP68. Ако телефона ще се мокри по-добре да избере про то.
Цитирай
#11

Гаранцията не покрива никакво мокрене! За тва по-добре да не се правят експерименти.
Цитирай
#12

(2019-04-15, 10:04:50)amadeus3 написа:  Нали и двата имат фабрично фолио на екрана , заради пръстовия

Аз фолио на дисплея не откривам

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#13

Нещо интересно за дисплеите на двата модела

https://sumahoinfo.com/post-31347
Цитирай
#14

Много полезна информация.
Цитирай
#15

P30 има фолио на екрана. Колкото до слушалките - про-то няма 3,5мм и се ползва usb порта. Адски е неудобно и не мога да разбера защо не са сложили. Таблета ми е по същия начин и си ползвам блутуута, но звука е съвсем различен с кабел и има адски много настройки които не са достъпни през блутуут.
Цитирай
#16

Ползвай слушалки с aptx и звукът ще е отличен. Единственият проблем е в забавянето на звука спрямо картината ако гледаш видео. Ако се гледа с mx player има опция да се регулира и няма ядове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • LimpBizkit
Цитирай
#17

Ползвам JBL Tune 600BTnc и TurtleBeach i30, няма забавяне, но има отчетлива разлика при използване на блутуут и на кабел.
Цитирай
#18

А някой колега пробвал ли е с преходник USB type C към 3.5 аудио изход ? Като качество дали ще има някаква разлика, гледам че има слушалки в комплекта с USB накрайник, но даже още не съм ги пробвал.
Цитирай
#19

На мен слушалките на huawei не ми харесват и си ползвам слушалките от HTC 10, а те са 3.5 мм с преходника нямам проблеми, слагам ги и на телефон с 3.5 мм жак и няма разлика в звука

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#20

видях още една разлика, чистата 30-ка си има горен говорител

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#21

Което може би значи, че има стерео? Много труден избор бих казал. Ако ми се налагаше на мен, както трудно избирам XD Нямаше да мога да избера. При про то технологията е нова, за което евала от една страна, но от друга съм чел ,че може да е като минус понеже като сложиш стъклен протектор се намалял звука. Няма пъло щастие.
Цитирай
#22

ами аз проблем с протектори нямам, не слагам Smile но забелязах че чистия 30 няма 4д прогнозното, няма снимане като докоснеш екрана и разни други екстри, честно казано няма да си взема чист 30,той по скопен от п20 про Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#23

Чак пък нова технология Big Grin Това го има в Ми Микс, който е модел от 2016г.

Соколчев не съм съгласен П30 е много по-добър от П20 Про. Плюс това за 4Д прогнозното не знам, но би трябввало да има снимане като докоснеш - това го имат телефони за 300лв съмнява ме да няма в П30.
Цитирай
#24

(2019-04-19, 19:01:00)Sokolchev написа:  ами аз проблем с протектори нямам, не слагам Smile но забелязах че чистия 30 няма 4д прогнозното, няма снимане като докоснеш екрана и разни други екстри, честно казано няма да си взема чист 30,той по скопен от п20 про Smile

Ти пък го изкара като Моторола от 2005 година. Снимане като докоснеш екрана има, има скоростно снимане при заключен екран, макар че нито едното не съм ползвал и едва ли ще ползвам. А какви други "глезотийки" няма, освен прогнозното 4Д? Стана ми интересно какво му липсва.
Цитирай
#25

(2019-04-20, 08:42:01)nowhere написа:  Чак пък нова технология Big Grin Това го има в Ми Микс, който е модел от 2016г.

Соколчев не съм съгласен П30 е много по-добър от П20 Про. Плюс това за 4Д прогнозното не знам, но би трябввало да има снимане като докоснеш - това го имат телефони за 300лв съмнява ме да няма в П30.
няма го, гледах и рових и няма и няма, в никакъв случай не е по добър от п20 про, достатъчно сравнение направих

(2019-04-20, 08:47:53)russy написа:  Ти пък го изкара като Моторола от 2005 година. Снимане като докоснеш екрана има, има скоростно снимане при заключен екран, макар че нито едното не съм ползвал и едва ли ще ползвам. А какви други "глезотийки" няма, освен прогнозното 4Д? Стана ми интересно какво му липсва.
и как точно го активираш снимане с докосване на дисплея? скоростното го има, както и в п20 про го има, аз го ползвам, рядко, но се случва, камерата му е с доста различна резолюция която не ми харесва на мен

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)