Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сензор за близост
#1

Направи ми впечатление,че телефона светва докато провеждам разговор.Направих тест със стария ми S8. Провеждах разговор между тях и спусках бавно лист хартия към сензорите. S8-та угасва на около 8- 10 см, а S10 на 3-4 см. Когато си купих преди 2 год. S8 ми се върти нещо, че имах същия проблем, но след актуализация се оправи.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз за 1 месец правилна употреба един път не ми е светнал екрана. Склонен съм да вярвам, че телефона се светка, когато собственика говори по телефона, тип "батка", но не съм правил тестове. ?‍♂️

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#3

(2019-04-15, 17:38:34)naskox написа:  Аз за 1 месец  правилна употреба  един път не ми е светнал екрана. Склонен съм да вярвам, че телефона се светка, когато собственика говори по телефона, тип "батка", но не съм правил тестове. ?‍♂️

Само да ти кажа че като гледам от подписът ти си с S10+ а при него понеже има 2 предни камери и датчикът за близот е по към средата можа този пробле да е по малък. Веднага ти давам един пример вземи какъвто и да е телефон набери с единят другият и вдигни, после си сожи ръката на 2 сънтиметра или по малко от това и премини над  единият и другият телефон. Ще забележиш че S10 не гасне винаги трява от максимална близост да го правиш. А ако прочетеш моите коментари в темата Samsung S10 pre-order buds?  коментар #456 ще разбереш че не държа телефона като батка а за това си има логично обяснение.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#4

Възможно е, не обвързвам никого с мнението си, но за мен проблем няма, поне не и с моята бройка и с моята начин на ползване, който по съвпадение на темата предишния ми телефон беше S8+, така че разлика там няма.

Редакция:сега погледнах мнението, което определено не му е мястото в онази тема, това може да е напълно единичен случай или за вас конкретно има разминавания, също така не съм сигурен дали камерата играе някаква роля за сензора за близост, защото има светлина, която излиза от процентите на батерията. Пробвал съм при мен и двете камери да закрия, без въпросният участък над камерата и не затъмни екрана така че смятам, че не играят роля камерите. В завършек на мнението, технологията е такава, това не е познатият ви сензор за близост от 10 години, които го слагат по телефоните, в момента се намираме в процес на преминаване към премахване на всичко от предната част на телефона. И сензора за пръстови отпечатъци не е перфектен, моят палец е дебел и трябва 4 пъти да го запиша само него за да отключва нормално, но го предпочитам 5 хиляди пъти пред оптичният скенер да ми светка пръста, но започвам да отплесвам. Ако сте се обидил от мнението ми, извинявам се, не е било насочено към никого, просто наблюдението ми пп въпроса.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#5

Аз имам S10+ , а всеки ден имам досег до S10 , не откривам въобще проблем с този датчик....Ето сега тествах какви ли не ситуации и двата телефона нямат никакъв проблем . Явно твоя има дефект ползвай си гаранцията ,при производството на милиони бройки нормално е да има дефектни партиди.....
Цитирай
#6

(2019-04-15, 18:14:32)naskox написа:  Възможно е, не обвързвам никого с мнението  си, но за мен проблем няма, поне  не и с моята бройка и с моята начин на ползване, който по съвпадение  на темата предишния ми телефон беше S8+, така че разлика там няма.

Редакция:сега погледнах мнението, което определено не му е мястото в онази тема, това може да е напълно единичен случай или за вас конкретно има разминавания, също така не съм сигурен дали камерата играе някаква  роля за сензора за близост, защото има светлина, която излиза от процентите на батерията. Пробвал  съм при мен и двете камери да закрия, без въпросният  участък над камерата и не затъмни екрана така че смятам, че не играят роля камерите.  В завършек на мнението, технологията е такава, това не е познатият ви сензор за близост от 10 години, които го слагат по телефоните, в момента се намираме в процес  на преминаване към премахване на всичко  от предната част на телефона. И сензора за пръстови  отпечатъци  не е перфектен, моят палец е дебел и трябва 4 пъти да го запиша само него за да отключва нормално, но го предпочитам  5 хиляди пъти пред оптичният скенер да ми светка пръста, но започвам  да отплесвам. Ако сте се обидил от мнението ми, извинявам се, не е било насочено към никого, просто наблюдението ми пп въпроса.
Нямах предвид че камерата играе роля просто казах, че когато внимава и камерата я бутна по средата на ухото датчика действа по добре демек е по близо до ухото.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#7

И при мен е така сензора (S10). Просто е трябвало малко по чувствителен да го направят.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

При мен със S10+ няма ядове.
Цитирай
#9

При мен има едно положение в което екрана си святка,но какво да се прави

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай
#10

При S10+ най вероятно може и да няма проблем понеже има 2 предни камери и сензора за близост е по в средата. Но при всичкиположения проблем има просто датчикът поставен под дисплея има по малък диапазон на действие.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#11

При набиране, мига светлина в зелен цвят на самия дисплей,там ли се намира сензора за близаст?

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай
#12

Ето как изглежда този сензор. Съвсем традиционен си е подобен на този в предишни модели, единствената новост е че се намира под дисплея.
В горната част е сензора за близост (2 части - излъчвател и приемник) а под него е сензора осветеност (приемник).
За всеки от тях си има отвор в маската под дисплея
[Изображение: y1Y9iHC.jpg]
[Изображение: NW6Z9Tf.jpg]
[Изображение: cs5QEca.png]
Цитирай
#13

Ба*ти сензора страшно нещо стана.......Всички разбрахме, че на колегата kali не му работи.......Еми като не иска да си ползва гаранцията това си е негов проблем ! Във всяка една тема от раздела чета за този умрял сензор .
Цитирай
#14

Мен си ми работи ,с s10 съм . Сега това е форум и всеки има право да пише каквото прецени ,макар и понякога да е доста досадно : D

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#15

Аз предлагам след като не искатискат да споделяме проблеми предлагам направо да закрием темата или направо целия форум. Някой споделя нещо десет човека го плюят какъв е смисъла да има форум. Типично по български вместо да получиш помощ или съвет получаваш упреци. Извинявам се повече няма коментирам никакви въпроси.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#16

(2019-04-16, 10:18:18)kali_74 написа:  Аз предлагам след като не искатискат да споделяме проблеми предлагам направо да закрием темата или направо целия форум. Някой споделя нещо десет човека го плюят какъв е смисъла да има форум. Типично по български вместо да получиш помощ или съвет получаваш упреци. Извинявам се повече няма коментирам никакви въпроси.

Ама едно и също нещо се коментира в няколко теми , и се коментира нещо за което се разбра , че за момента няма как да се оправи и ще го търпим... Когато има някакви промени , някой нещо разбере , ще пише за сега решение с сензора няма, според мен и да го върнеш гаранционно ще кажат всичко е наред и нищо няма да се оправи, това е .

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
[-] 1 потребител изказва благодарност на amadeus3 за това мнение:
  • kali_74
Цитирай
#17

Колеги, позволявам си да изкажа мнение като собственик на Galaxy A50 по темата. Същия сензор не сработва добре и при мен, при което се получава досадното самоотключване когато ми е в джоба. А проблема със този сензор е масов и не е само при S10 и А50. Темата се обсъжда също и в XDA форума. Доста хора са проплакали от проблема. Чакаме ъпдейт, с който Samsung да си обършат акитата.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#18

Хора,от настройката за случайно отключване,пуснете я,изгасете телефона,и сложете длан  да покриете цялата горна част и отключете телефона,ще видите че телефона се отключва без ядове,това на S8 съм го пробвал нема шанс да стане,ама така е като махаш една камара сензори да постигнеш максимално съотношение екран тяло, тва е положението.

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
#19

^ Колега, да, точно така е. Въпроса е, че не на всяка бройка го прави, някои си изписват "телефона не може да бъде отключен". Проблема е софтуерен, сензора за близост си работи безотказно, което личи най-вече по време на разговор. Но във всички други случаи бъгва. Може би, при следващия ъпдейт ще е оправен.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#20

(2019-04-16, 13:27:47)Lenux написа:  ^ Колега, да, точно така е. Въпроса е, че не на всяка бройка го прави, някои си изписват "телефона не може да бъде отключен". Проблема е софтуерен, сензора за близост си работи безотказно, което личи най-вече по време на разговор. Но във всички други случаи бъгва. Може би, при следващия ъпдейт ще е оправен.

Пробвай с два телефона единият да е S10 а другият ако ще и китайски от 100лв. и виж от какво растояние действа единият и другият като сложиш ръка над датчика. Ще забележиш, че S10 реагира от 1 см. дори и по близко трябва да я сложиш а другият от 4 или 5см. това не знам да ще можа с софтуер да се оправи.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#21

На мен ми прави впечатление, че на *#0*#, в теста на сензорите, на предишните ми самсуняци, като доближавам ръката си, екрана става зелен и телефона почва да вибрира, за да отчете работата на сензора. Сега това не се случва.. Или теста е на друг принцип, или сензора.. Но, че не работи като на предишните модели - факт. И при мен от време навреме се случва да забележа, че екрана светва-угасва, но е рядко и като цяло не ми тежи и не ме дразни, за радост. Предполагам ще му подобрят работата софтуерно с ъпдейти. Дано. Явно при някои хора е по-дразнещо.
Цитирай
#22

Абе крив е тоя сензор. Аз съм с 10е и до сега не съм имал тел с толкова куц сензор. Не е нещо фатално но определено не е сметнат както трябва.
Цитирай
#23

Проблема според мен няма да се реши със софтуерен ъпдейт, защото просто проблема е самият сензор,това е този сензор който при звънене мига една малка точка нали?и по памет беше малко към камерата?хайде направете едно сравнение със S8 и S9,там при ирис скенера имаше ако не се лъжа още 4-5 сензора който се виждаха и бяха големи,как тоя сензор ще върши същата работа като по голям?Аз си признавам не разбирам от сензори и датчици ама логиката ме кара да мисля че по големия сензор ще работи по точно и ще преценява мн по добре кога трябва да гасне телефона, направих си пак експеримент и колегата Kali беше казал 1 см разстояние ама мн е дал,под сантиметър се отключва със слайд,но когато има контак било то с ръка или ухо заспива и няма начин да се отключи или събуди екрана,а на S10 предполагам този сензор ще е още по в края заради едната камера,може и той да е по дръпнат,нз не съм го виждал на живо него само предполагам но ако е така на него ще е още по лесно да се отключва,а на мен само един път при разговор ми е всетил дисплея и то тогава аз се лигавих и бях хванал телефона като наркобарон,бях го наклонил,и съответно датчика му е избягал контакта с ухото,дано да греша но според мен това със ъпдейт не може да се оправи,но пък да не подценяваме Самсунг,но размера има значение според мен Big Grin

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
#24

Off: майка ми е с A50'19 и никакви проблеми със сензора.
Цитирай
#25

(2019-04-16, 14:15:03)Sv3TL10 написа:  На мен ми прави впечатление, че на *#0*#, в теста на сензорите, на предишните ми самсуняци, като доближавам ръката си, екрана става зелен и телефона почва да вибрира, за да отчете работата на сензора. Сега това не се случва.. Или теста е на друг принцип, или сензора.. Но, че не работи като на предишните модели - факт. И при мен от време навреме се случва да забележа, че екрана светва-угасва, но е рядко и като цяло не ми тежи и не ме дразни, за радост. Предполагам ще му подобрят работата софтуерно с ъпдейти. Дано. Явно при някои хора е по-дразнещо.

Четох някъде извън форума - някой беше свалил приложения за тест на сензорите - не са сработили с този сензор. Предположението беше, че работи на друг принцип, без пояснение какъв, просто допускане. Преди работеше с ИЧ светлина, сега не намирам конкретна информация как действа. Но по чуждите форуми чакат ъпдейт, и се вярва, че проблемът е решим. Дано.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)