Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A40?
#1

Здравейте колеги, 
[Изображение: samsung-galaxy-a40-1.jpg]
Време е да сменя старият S4 и гледам има нов модел А40 вече по магазините, а не намирам тема за него. Единствено няколко клипа на руски има в тубата...
Някой има ли впечатления?
Как се представя като батерия, камера, бенчмаркове и т.н.
Също така понеже досега не съм имал дуалсим телефон проблем ли е ако го ползвам само с една карта. Чувал съм, че пада по-бързо батерията на дуал симовете.
Поздрави!  Smile

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай
Аксесоари
#2

Снимката по-горе не отговаря на реалността. Дисплеят на телефона е с капковиден ноч, а не с новият дизайн на флагманите на Samsung.
Цитирай
#3

Недоглеждане от моя страна снимката е оправена. Smile

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай
#4

Дай някой лев повече и вземи А50.И двата телефона изглеждат добре на пръв поглед.Разцъках ги в техноверигите и избрах А50.
Цитирай
#5

Няма значение, че е Dual Sim, вече почти всеки телефон е такъв. Трябва да те радва, че е с толкова, заради това, че като го ползвам само с една сим карта, батерията ще е на същото ниво като на телефон само с място за една. А ако искаш да сложиш някаква друга, ще имаш възможност, а вече с две ще харчи малко повече батерия, но няма как.
Също така имай предвид, че този няма да се държи като миналия ти, защото е бюджетен клас, но за тези пари става, макар, че има и други модели, които може да разгледаш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

(2019-04-24, 07:44:36)j95monster написа:  Дай някой лев повече и вземи А50.И двата телефона изглеждат добре на пръв поглед.Разцъках ги в техноверигите и избрах А50.
Колега проблема не е в парите, имам парите и за двата.
Просто не искам голям телевизор в джоба... 
Само заради размера искам А40 и се чудя между двата или някой друг.

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай
#7

Та те са с еднаква големина.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Единият е с 5,9 инча дисплей а другият с 6,4. Как ще са с еднаква големина ?

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай
#9

Всъщност съм гледал ревю на Samsung Galaxy A50 и Samsung Galaxy A30. И сега се обърках, защото тези двата са с еднаква.
Така е, с различна са.
И ще го взимаш ли малкия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

(2019-04-25, 19:32:17)r19 написа:  Колега проблема не е в парите, имам парите и за двата.
Просто не искам голям телевизор в джоба... 
Само заради размера искам А40 и се чудя между двата или някой друг.
Аз съм с А 8 на дъщерята взех А50 да ти кажа А 50 не се усеща много по голям от А 8.Много по лек се усеща .Не е до въпроса колко кинти имаш а колко искаш да дадеш за телефон.Аз също не харесвам големите и не са ми удобни за носене.А8 ми пасна идеално и за носене и като работа.
Цитирай
#11

След като го пипнеш, не изглежда толкова голям, а след това се свиква бързо, защото няма рамки, и размера, не е като преди, с рамки допълнително.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Днес закупих А40 от Зора и мога да кажа ,че доста ми харесва.
След като почти 8 години бях в лагера на Сони ,дойде и моето време за промяна.

Мога да кажа следните плюсове:
1.Батерията се зарежда бързо - в рамките на 1ч от 10/15% до 95%
2.Камерите са прилични
3.Дисплея е наистина уникален
4.Удобен е като размери (като човек с малки ръце)

И следните минуси:
1.Няма Always On Display ,което си е кофти понеже нямаш Led светлинка
Има апове в стора ,които г/д вършат работа но нямам наблюдения колко дърпат от батерията.
За момента други не съм открил

Samsung Galaxy A40 Stock
------------------------------------
Sony XA Stock
Sony Z3 Compact 5.1.1 stock 
Sony M4 Aqua
Xperia Neo V 2.3.4 Rooted Unlocked BL
Цитирай
#13

От вчера и аз съм вече с а40, ще следя темата.

 LG Optimus L5 II,lenovo s90, Samsung galaxy J7
Цитирай
#14

На мен също ми допада телефона, точно заради размера, а и гледам цената му е прилична, като за НОВ модел.
Цитирай
#15

Днес го разгледах това малко бижу. Уникален дизайн. Не успях да хвана шим, гледано през S7. Гледах и P30pro и S10, които много трепереха и правеха вълни. Направо мисля да захвърлям огромните redmi n 7 и Mi 9 . Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#16

Някой опит с този телефон ще сподели ли? Заслужава ли си цената?
Цитирай
#17

Вчера и аз го разгледах,Ами много ми хареса.Супер компактен,а дисплея му е уникален.Сравних го с S9 ,не можах да повярвам,че вади по добър дисплей.
Много ми хареса,определено.
А тези "лопати" А50 и А70 изглеждар пред него като текезесарски инструмент за полето. Smile
Цитирай
#18

Даже си го взех ,черен цвят
За цената си е уникален и като визия и като работа. Този път от Samsung определено са се постарали.Няма ги характерните софтуерни проблеми, като дрейн на батерията 
6 часа екран правя и остават още 20% батерия
Много бързо се зарежда,за 1 час и 10 мин от 15 до 100% на нормално зареждане.Още бързото не съм го пробвал.
Цитирай
#19

Така да се зарежда ме съмнява и то с бавното.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Аве ейййй, няяя ми убиждаш текезесарската придубивка ве ееееейййй....  Big Grin Lol

(Това в кръга на шегата естествено)

А относно зарежданетo защо не. Батерията  е 3100 mAh. Моя LG  G4  е 3000 mAh и има quick charging на 1.9 А (въпреки  че официално не бе включен в fast charging стандарта). И си се зареждаше за около 1 час .

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#21

До 15% докато падне, 6 часа екран и нагоре.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#22

Здравейте ,бях се насочил към Xiaomi mi 9se, заради това че е компактен.Днес попаднах на сравнение със Samsung a 40. Разликата в отварянето на приложения беще около секунда в полза на Xiaomi. А разликата в цената 200 лева,поради това се насочвам към Samsung.Бяхте ми полезни с коментарите по-горе.
Цитирай
#23

Здравейте!
Гледам, че има някакъв софтуерен ъпдейт .  Някой пуснал ли го е и каква разлика открива.
Цитирай
#24

Има в камерата подобрения и една опция слоу моушън е добавена+пача от май месец
Цитирай
#25

Благодаря, пуснах го.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)