Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Можели да превърнем старият си компютър на NAS Server?
#1

Здравейте Smile
   Можели да превърнем старият си компютър на NAS Server?
Интересуваме дали може да ползваме компютъра си като NAS Server под Windows 10 ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари
#2

Какво искаш да правиш? NAS не е точно сървър. Можеш да инсталираш windows server и да имаш истински сървър който да е домейн контролер, файлов и принт сървър и т.н.
Ако ти трябва за медия сървър има и по-прости варианти
Цитирай
#3

Щом е стар компир, защо му е Windows 10? Слагаш една Линукс дистрибуция и си го ползваш за каквото искаш.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#4

Ами начинаещ съм ,и не добре информиран но предполагам че ще се получи това което съм си наумил все някога, че ми е мечта доста отдавна но се не успявам.
Иска ми се да мога да стреамвам филми както в домашната ми мрежа и извън нея ,да мога да си прехвърлям файлове на моята интернет мрежа както и от някой друга мрежа да се трият и добавят.
Според мен windows server ще свърши перфектната работа може би .Имам една машина и ще  ползвам само нея .

(2019-04-24, 19:05:10)abv86 написа:  Щом е стар компир, защо му е Windows 10? Слагаш една Линукс дистрибуция и си го ползваш за каквото искаш.

Не съм на ти с Линукса и голямо писане е там .Предполагам че се справя ако се справя въобще с windows server по добре.

А и после мога да си взема нова машина някой Intel NUC примерно ако потръгнат нещата с windows server-а

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

Силно ти препоръчам OpenMediaVault Има много видия,какво може, не се налага да знаеш кой знае какво за линукс.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#6

(2019-04-24, 19:47:43)Mikk написа:  Силно ти препоръчам OpenMediaVault Има много видия,какво може, не се налага да знаеш кой знае какво за линукс.

Стигнах до там че ми иска password root, root и не се стартира линукса ами ме пусна още по нататък пак да си пиша нещо Sad

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

Няма графична среда, има Web интерфеис, клипа след 4,06 минута.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#8

Yikes

OpenMediaVault
Идеално е ако някой си го намразил до шия и да му го подариш за рождения ден като скромен безплатен подарък !!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)