Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да разпознаем реплика
#1

Как можем да разпознаем реплика на с10+ ?

Huawei P20 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Като му видиш големите рамки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Отиди в някой магазин или оператор, където го има изложен, поиграй си с него и след това няма как да го объркаш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

По цената - също.

 
Цитирай
#5

Въпросът е че съм в Англия и си харесах един, обаче като се ровя и виждам че на репликата кутията е различна, а този ми се вижда в оригинална. https://www.facebook.com/marketplace/ite...657868738/

Huawei P20 Pro
Цитирай
#6

Абе има и някои селски тарикатчета в OLX, които си продават реплики на цената на оригинала. Докладвал съм доста такива обяви.
Видиш ли последен модел телефон "внесен от чужбина" без гаранция и местоположението на продавача е някакво село, което за първи път чуваш, почвай да бегаш  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

Черните ленти отдолу и отгоре на дисплея също са и по дебели.
Цитирай
#8

(2019-05-04, 16:11:40)slavi3789 написа:  Въпросът е че съм в Англия и си харесах един, обаче като се ровя и виждам че на репликата кутията е различна, а този ми се вижда в оригинална. https://www.facebook.com/marketplace/ite...657868738/
По кутията изглежда наред. Предполагам може да го погледнеш преди да го платиш?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

Той телефона не струва ли толкова в магазина че взимаш скъпа техника от случайни хора във фейса?

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
#10

700 паунда са 1600лв. и го зимаш от незнаен продавач 

Ето в магазина е 1600лв

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...5/#mnenija
Цитирай
#11

Взимам го за £550

Huawei P20 Pro
Цитирай
#12

Продават и реплики за 100$ на цената на оригинални - не са малко обявите с фалшове , предлагани за оригинали, или ментета, на които се упоменава, че са такива, но характеристиките са нереални (64GB ROM е 8GB, 4GB RAM е 1GB и 1080p рез. е няма и 720p). Те така се предлагат и в алито - с фалшиви спецификации. Лъжат и bench програмите. Ама като пуснеш един messenger и facebook и виждаш колко са 4-те GB...
За камерите също лъжат - 13MP, 16 че и 20, реално са 5 с интерполация или пак с манипулиран софтуер. И модели с 2/3 камери на гърба реално са с една, или наистина с работещи две, ама втората е VGA/1.3MP и не върши абсолютно нищо.

Затова внимавайте и не се доверявайте изцяло на бенч/system info приложения, като софтуера на репликите е направен да лъже и да се разпознава като истински S10 дори в Gooogle Play.

Иначе който си е играл с истинския модел дори само за минута веднага ще познае репликата - едно, че са с по-големи рамки (прикриват ги донякъде с черни тапети, ама сменете тапете и гледайте сеир), и екрана ясно се вижда, че не е SAMOLED. Просто няма как да го сбъркаш. Има и някакви реплики с AMOLED екрани, но като качество и резолюция абсурд да се доближат до оригинала.
[-] 3 потребители изказват благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • divna, GT, Petar88
Цитирай
#13

И можеш да вкараш телефона в Download режим. Репликите нямат такъв режим. Но това вече при получване на телефона с опция преглед...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#14

(2019-05-10, 07:43:49)Be6i4 написа:  И можеш да вкараш телефона в Download режим. Репликите нямат такъв режим. Но това вече при получване на телефона с опция преглед...

Маже ли да ми кажете,какво точно е download режим и как се пуска!?
Цитирай
#15

На старите модели на Samsung беше с Vol Down+Home+Power.
За новите виж най-добре това видео:


 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#16

За новите вместо Home се използва Bixby бутона, това е разликата.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#17

В Sammobile са описани 5 метода, като за моя S8+ става с първия (POWER + VOLUME DOWN + BIXBY). За Note 9 е необходим USB кабел:

Цитат:POWER + VOLUME DOWN + BIXBY
Other options in case first option did not work or isn't possible.

Option 2 VOLUME DOWN + VOLUME UP than USB cable

Option 3 POWER + VOLUME DOWN + VOLUME UP

Option 4 POWER + VOLUME DOWN + HOME BUTTON

Option 5 (Note9) USB cable + VOLUME DOWN + BIXBY

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#18

И за S10 е необходим кабел. И то не само кабел, а кабел свързан към компютър.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • pockobg
Цитирай
#19

Ясно, значи занапред ще е така ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#20

Всъщност сега открих нов метод за влизане в Download Mode без нужда от кабел.
При включен телефон се задържат Power + Volume Down бутоните за няколко секунди. Телефона се рестартира и в момента, в който дисплея изгасне, веднага се задържат Power + Volume Up + Bixby. Телефона влиза в стоковото рекавъри, от където му даваме Reboot Bootloader и тогава телефона влиза в Download Mode.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • ivkos, pa800
Цитирай
#21

(2019-05-04, 16:11:40)slavi3789 написа:  Въпросът е че съм в Англия и си харесах един, обаче като се ровя и виждам че на репликата кутията е различна, а този ми се вижда в оригинална. https://www.facebook.com/marketplace/ite...657868738/
Незнам за телефона, но кутията е оригинал

След S5 сякаш вече по-трудно може да се направи реплика , да некажа почти немъзможно ,защото са много по сложни . Ако сте виждали в обява s10 от километър си личи кога е реплика, защото изглежда направо смешен Big Grin.
Мисля,че ще има  доста съгласни хора със мен.
Цитирай
#22

Минута е много за да се види и усети най вече веднага разликата с оригинала.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#23

Ето реплика, очевадна е разликата но има снимки в обявите да видите
Реплика s10+
S10+
Цитирай
#24

Има ли разлика във функционалността или качеството между оригинала и репликата? Имам пред вид европейския чипсет?

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#25

(2019-12-31, 22:55:25)dodo_pv написа:  Има ли разлика във функционалността или качеството между оригинала и репликата? Имам пред вид европейския чипсет?
Как може да мислиш изобщо за сравнение между чипсет на флагман и някакъв измислен китайски чипсет .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)