Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?
#76

Нищо не дозареща. Тва се случва след като се зареди до сто процента:    

Хората не са толкова гламави да направят телефони бомби. Тея зарядни и батерии имат акъл, макар и изкуствен.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2020-05-13, 15:27:28)Bobby34 написа:  Е спира спира ама пак тръгва. Ако стана в 3 сутринта и го спра, на сутринта е на 98%. Ако стои на зарядното и в 12 на обяд пак е на 100%.
Така че си дозарежда нон стоп.
Все си мисля, че по някакъв начин батерията се шунтира (заобикаля) и необходимият ток за телефона се взима директно от зарядното докато е закачен, а не черпи енергия от батерията. Това е причината поради, която на сутринта телефонът е на 100% батерия. Поне аз така си го обяснявам за мен с прости думи.
Цитирай
#78

Гледам има експерти, та пак да си задам въпроса: Smile защо от 100% до 99% пада за около 40 мин, а от 99% до 98% за 3,5, 10 долу горе?..
И още нещо за капацитета, примерът е малко абстрактен, но в случая върши работа - купувате си автомобил с мощност 200 коня примерно, карате едни 120К км и си мислите, че още са 200, ама не са...
И моля без да се обиждаме!..

пп
Сега видях поста на колегата иванов, имах едно сони, което дозареждаше от 98% до 100% и изключваше, наблюдавал съм го. Там гореописания ефект с бавния разряд от 100 към 99 не се наблюдаваше, директно си летяха %те надолу.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#79

Уж да не се обиждаме, а гледаш, че имало експерти?!?

Ноута си пада прогресивно и не стои на 100% 40 минути. Не че това има връзка с темата де.
Знам какво имаш предвид и пак няма връзка.
Може и така да е както казва ivanov_km - тегли ток от зарядното докато е включен.
Цитирай
#80

Не е в кавички, значи не е ирония, ок?..
Още никой не ми е дал отговор за този принцип на разряд. И съм питал назад и примери бях приложил. Мисля, че е по темата.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#81

При Huawei от 100% до 99% пада бавно,при мен стои цяла нощ на 100%,ползвам го 1 година.Но на други марки като HTC-Sony които съм ползвал си пада доста бързо,за стенбай се отнася.При HTC 10 зареждам до 100% вечерта и след 1час е паднала 2-3% без ползване.Зареждал съм го само с неговото зарядно,което се води бързо,ползвах го 2,5 години и държише колкото и когато го купих 2 дена,понякога и 3,зависи от използването-умерено.Но от 30% на долу падаше страшно бързо,един клип снимах и за няма и минута,батерията се стопи и изключи.
Цитирай
#82

И всичко това ако приемем, че фърмуерът на всеки производител отичта правилно. Но аз, до момента, на всички марки, които съм ползвал, отчитам че първите 4% падат много бързо.
Цитирай
#83

Аз никога не зареждам батерията до 100%, така че не наблюдавам подобно нещо.

 
Цитирай
#84

Няма точен алгоритъм на разряда защото прогресира, но на мен ми прилича на геометрична прогресия. Малко лапсус се получи... Та имах подозрение, че има дозареждане извън 100те%, които са видими на индикаторите. Иначе как се обяснява такава огромна разлика? От друга страна едва ли има хора, които си дърпат на момента телефона в който направи заветните 100. Въпреки, че има програмки и за това, да алармират достигането на определен % от заряда.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#85

Има дозареждане като стигне стоте. Виж ми скриншота.
Цитирай
#86

Видях го, но говорим за различни неща. Тази графика е валидна за начина на зареждане на Сонито от моя пример, но при Хуауея на практика времето за разряд на 1вия % не кореспондира по никакъв начин с това за 2рия. Съизмеримо би трябвало да показва нещо от типа на 110%. Боби 34 ме разбра какво казвам, и прав, че не е по темата в прекия смисъл, но косвено я касае.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#87

И пак зависи от марката на телефона. При HTC по някога съм го оставял цяла нощ на зарядно и на сутринта е 98%.Значи зарежда до 100% и спира да подава ток, ако падне повече сигурно тогава се включва и дозарежда

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#88

Е така беше и при Сонито. Въпросът е откъде идва тази разлика, за да отговорим има ли презареждане реално или е игра на % от производителя.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#89

Основният въпрос е защо си блъскате главите с толкова много въпроси? Както и да си ползвате телефоните минимум 3 години батерията ще ви издържи без смяна, да не кажа дори 4 години.
Цитирай
#90

Е колкото на приказка да се намираме.
Въпросът не беше ще изкара ли - да, ще изкара.
Въпросът е по-бързо ли се изхабява батерията ако се зарежда бързо. И мисля, отговорът е даден от самите производители. Защо според вас изобщо са оставили опцията за бавно зареждане?
Цитирай
#91

Абсолютно, зареждаме клавиатурите си с колаген, да не ги болят ставите... Smile Ако някой иска да си вади изводи или поуки е ОК темата, останалото е еее-така, приятелски закачки... Иванов, не си мисли, че сън не ни лови, докато не видим отговор на поредния си постинг... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#92

Аз смятам, че бързото зареждане води до по-бързо изхабяване на батерията. Сега с колко по-бързо ще се скапе батерията не знам. Аз зареждам винаги на бавно и само ако се наложи нещо непредвидено обръщам на бързо. Защо пък трябва винаги да се зарежда телефона на бърз заряд? На производителите грам не им пука за телефона след втората година от пускането им на пазара, а за тези две години батерията няма да се предаде и ще обслужва с ток телефона.
Цитирай
#93

Тук сме на едно и също мнение.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#94

Ето ви кво се случва при мен след две години зверско зареждане със супер чарджа. Като взех телефона пак ми караше над 6 часа сот. Днес ползвах повече яркостта до край, че гледах едни клипове. Сега ще си го бодна пак в бързото зарядно и след половин час е готов за нови подвизи.        
Цитирай
#95

Аз не помня някой да е казвал, че ще кара по един час SOT. Както и да е - живи и здрави.
Цитирай
#96

А в какво точно трябва да повлияе бързото зареждане?! Неблагоприятно? Какво ще трябва да стане след две години, като дойде време за смяна на телефона, при повечето хора?
Цитирай
#97

Е, чак при повечето... Този сегмент се владее от хората със стабилни доходи, висока техническа грамотност и интерес или стремеж към себеизтъкване. Демек нещо 25 - 40, другите или са зависими от родители, или чакат стара техника да премине в ново владение, разбирай родители... Wink Или когато умре тамагочито. Ползват си хората дорде може, не съдете по себе си.
Затова е добре да има правилна хигиена на експлоатацията.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#98

И аз от около 2 години използвам само супер зарядното за мейта и не съм забелязал осезаема разлика в живота на батерията. Не казвам, че е като нова, а че държи все така добре - 6-7 часа.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#99

Все повече хора не сменят телефоните си през година или две. То няма и особен смисъл.

Въпросът беше не дали бързото зареждане прави телефона неизползваем след 2 години, а дали скъсява живота на батерията. В природата има баланс и всяко нещо е за сметка на друго. Бързото зареждане и разреждане доказано скъсяват (не коментирам малко или много) живота на батерията. Все едно да се чудим дали ако караш с 200 колата ти ще гори повече отколкото ако караш със 100.
[Изображение: c7bfa99e54df64b027ad03ef4376d1a1.jpg]
Цитирай

Да, така е, срещу физиката още никой не се е изправил.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)