Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?

Съмнява ме цените на частите да са едни и същи през целия живот на устройство. Пример - мейт 20 про - преди година дисплея беше над 500 лв в официалния сервиз, сега е 350. Така че най вероятно няма да е необоснована цената за дисплей на устройство което е остаряло. Разбира се това са мой мисли де.
Цитирай
Аксесоари

(2021-09-10, 17:57:59)Andon0v написа:  Съмнява ме цените на частите да са едни и същи през целия живот на устройство. Пример - мейт 20 про - преди година дисплея беше над 500 лв в официалния сервиз, сега е 350. Така че най вероятно няма да е необоснована цената за дисплей на устройство което е остаряло. Разбира се това са мой мисли де.

Даже съм наблюдавал обратна тенденция! Не точно части за телефони, ама от търговска гледна точка е все тая.

Най-коректно е да кажа, че има три етапа:
  • ново устройство, скъпо и частите скъпи;
  • масовизира се и частите поевтиняват;
  • когато вече стане „уникат“ и рядкост - частите пак поскъпват. Просто стават дефицитни.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Е за две годишния ми note 10 plus дисплеят е 500 кинта...

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай
Lightbulb 

По темата малко за доограмотяване...  Cool

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-09-15, 19:02:10)alexbg67 написа:  По темата малко за доограмотяване...  Cool

Благодаря, ама ... само информативно!
Повечето казват „телефон за 5-6-12 месеца“. На кого от тях му пука - какво е положението след 800 цикъла на зареждания?
То и на мен не ми пука - нищо, че ползвам апарата вече над 1200 дни.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Пореден пробив в батериите обещават австралийски разработчици. Компанията Graphene Manufacturing Group (GMG) обяви резултатите от тестове на нов тип алуминиево-йонна батерия, която може да се зарежда 10 пъти по-бързо от днешните литиево-йонни „колеги”. Същевременно новата батерия издържа много по-дълго и не се нуждае от охлаждане.

https://technews.bg/article-137078.html

 
Цитирай

Да да... още чакаме батериите от графен. То не бяха пробиви... то не бяха пробивания. То не бяха разпробивания.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2021-09-25, 20:33:37)gazibarev написа:  Да да...  още чакаме батериите от графен.  То не бяха пробиви... то не бяха пробивания. То не бяха разпробивания.

Прав си и аз още чакам!
Цитирай

Не че не могат да направят, цената и трудното производство на графена все още го прави бутиков материал, който се ползва за научни и военни цели.
Цитирай

(2021-09-25, 21:38:54)Andon0v написа:  Не че не могат да направят, цената и трудното производство на графена все още го прави бутиков материал, който се ползва за научни и военни цели.

Глупости! Нов продукт се пуска, когато стария си изплати разходите!
Другото е „удар под кръста“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Щом си казал
Виж за какво се ползва графена към момента
Цитирай

(2021-09-25, 22:04:02)Andon0v написа:  Щом си казал
Виж за какво се ползва графена към момента

В момента се използва основно за това:
Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini Rofl_mini
https://bnppress.com/2021/08/24/%D0%BA%D...B5-%D1%81/

1916 
Цитирай

А аз си мислих че е следващия бум при микропроцесорите - транзисторите с размер на атомно ядро! Виж ти каква е била истината !
Цитирай

Бутам и зареждам, като ми трябва го откачам, какво значи правилно?
Цитирай

Докато джиткаш някоя игра или гледаш клипове в Тубата, телефона да е под напрежение - ето един пример за НЕправилно зареждане на едно устройство.

 
Цитирай

И си джиткам, и си играя и го държа цяла нощ на зарядно. Никога няма да се превърна в роб на парче стъкло. Като чета коментарите, доста народ се е превърнал в точно такива.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай

(2021-09-26, 15:24:57)NoMaD написа:  Докато джиткаш някоя игра или гледаш клипове в Тубата, телефона да е под напрежение - ето един пример за НЕправилно зареждане на едно устройство.

Вярно! Най-добре е - при зареждане телефона да е изключен, в „самолетен режим“ или поне да не се ползва, с угасен екран. Един път зареждането нагрява батерията, втори път - ползването и после ... батерията умрЕ!

Ето снимка - апарата е на 3,5 години.

Това е малко преди 9 сутринта. Вечерта в 0:00 часа - нивото беше 12%.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2021-09-26, 16:04:56)lfc4lifebg написа:  И си джиткам, и си играя и го държа цяла нощ на зарядно. Никога няма да се превърна в роб на парче стъкло. Като чета коментарите, доста народ се е превърнал в точно такива.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Колата пържиш ли я в лютеницата?
Цитирай

(2021-09-26, 17:59:12)Andon0v написа:  Колата пържиш ли я в лютеницата?
Когато ми е кеф! И на нея ли да бъда роб? Да и следя всяко грамче бензин ли? Ако ще питаш за вода нещо - къпя се повече от 5 минути и изхабявам излишна вода явно.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай

(2021-09-26, 12:12:20)Victormihov написа:  Бутам и зареждам, като ми трябва го откачам, какво значи правилно?

Евала, Викче!  Smile Значи, като ти кажат боцкай 4та не го умуваш [няма лошо, и аз вярвам на докторята (защото по мед. въпросите няма техните знания)], но когато някой ти каже нещо по техниките, ти си над тези неща... Бунтар един вид... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Че какво имам да го умувам.
Животът е кратък да живеем в конспирации и глупости.
Като става въпрос за животоспасяващо средство, всеки реве на умрело като каруцар: Ниееееееее, я няа слагам.
Ама като става въпрос за за някакъв тъп телефон, ще се гъзите 5 часа как да го нагласите за да го заредите и с линиийка и капкомер колко ток влиза и излиза, на 15 ли сте?
Иначе за инати и бунтари сме номер 1, на нас Българите ни дай теории да развиваме.
Цитирай

По принцип и аз зареждам телефона без да му робувам. Трябва ми батерия - зареждам до горе и ползвам. Има нещо, което искам да гледам, а няма батерия - слагам го да си се зарежда и си гледам едновременно с това. Ползвам го за навигация в колата и си го зареждам в същото време.
Но като прочетох в тази тема различните теории си рекох, че ще си направя експеримент (може пък да има смисъл, знае ли човек). Та инсталирах си така хвалената AccuBattery. Отварям я за първи път, цъкам на tab-чето Health и гледам пише трябвало да минат няколко зареждания, за да ми покаже някакви проценти, уж за състоянието на батерията. И почвам да си мисля - моят телефон е на 9 месеца, свален от стената в магазина (демек висял почти постоянно на зарядното, даже като го купувах продавача каза - "Това ни е последната бройка, на стената е и е била почти постоянно включена в зарядното. Сигурен ли сте, че искате да я вземете? Взех я) и телефона е Xiaomi (някой се бе изказал доста негативно за техните батерии, как бързо губели капацитет и т.н.). Та според прочетеното тук би трябвало състоянието на моята батерия да е някъде между зле и ужасно.
След няколко зареждания се появи заветното число. За моя изненада се оказа 98%. Викам си - Брей, или аз съм късметлия или програмата е далеч от коректно работеща или теорията за зареждане до 80% е безсмислена.
Няколко дни (и зареждания) по-късно стана още по-интересно. Попадам тия дни пак на темата и се сещам да видя какво пише в Health-а на програмата и хоп, пак изненада вече пише 99%.
Мисля да си продължа да си зареждам както дойде. А може и да продължа с експеримента, току виж съм я докарал до над 100% Smile))
Закачам и един screenshot, направен в момента на писане на поста.[Изображение: 9706441264dbc68bf8e851d4871d2299.jpg]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Въпросното приложение не показва изобщо вярно. На моя телефон, когато беше на 2 години и 3 месеца показваше 98%,даже до скоро 99%.Пробвах с usb тестер, и излезе 90% живот. Телефона го зареждам с обикновено зарядно, с бързото много рядко. Този израз че някой "робува" на телефона, като спазва някакви правила за зареждане, е крайно неправилен. Който не иска да си променя навиците, да не съди другите които се опитват да си запазят батериите по дълго.

Huawei P30
Цитирай

Като говорите, че ми идва на ума...
Всеки има някакви навици и всеки робува на нещо. Проблемите идват, когато едното - започне да пречи на другото!

Моите навици са - зареждам телефона предимно вечер, но не винаги!
Когато го зареждам - гледам да не го ползвам. Тогава ползвам компютъра, но не винаги!
Даже се старая - когато се зарежда - да е с изключени WiFi, мобилни данни, да не говоря и да не свети екрана.
НО НЕ ВИНАГИ!

Понякога няма проблем - да се зарежда в колата и да ползвам навигация. Да се зарежда и да сърфирам. Или да правя нещо друго.
Но това са изключения! Изключенията не променят правилото!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Accu-to си мери много точно, провери дали не го убива ОС във фонов режим като работи, ето батерия на мейт 20 про, ползван всекидневно вече не знам 2-3 години сигурно. До края на годината разбира се ще я сменя, за да го ползвам още.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)