Анкета: Кой телефон бихте ми препоръчали? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Huawei p20 pro
9.52%
2
9.52%
Samsung galaxy s10e
14.29%
3
14.29%
Huawei mate 20
23.81%
5
23.81%
Xiaomi mi 9
42.86%
9
42.86%
Друг
9.52%
2
9.52%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до 900 лева
#1

Здравейте,

Ще преподписвам (на виваком съм, план smart L) и съм се спрял на следните телефони :

Huawei p20 pro
Samsung galaxy s10e
Huawei mate 20
Xiaomi mi 9

Като ако реша да е Xiaomi-то ще е от онлайн магазин в България.

Моля да ми помогнете в избора. В момента ползвам samsung s6, телефончето си ми върши работа но батерията пада твърде бързо.

Може да предлагате и други модели

Благодаря предварително

Samsung galaxy s3 - rooted cm 13 official / Meizu MX4 / Samsung Galaxy s6 gold 32gb / Xiaomi redmi k20 pro 8/128 GB, black
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung Galaxy S10E е с малък дисплей, ако  ти трябва такъв телефон си го купувай. Той има Super AMOLED дисплей, нов чип, безжично зареждане, водоустойчивост.
Huawei Mate 20 е с ips дисплей, добра камера, голяма батерия, голям екран, като цяло си струва парите.
Huawei P20 Pro има OLED дисплей, най-добрата камера от тези, които си изброил, голяма батерия, не е много водоустойчив, няма безжично зареждане, Android 8, за разлика от другите.
Xiaomi Mi9 е нов с добри характеристики, като цяло тук си прецени до колко можеш да отделиш, дали ти харесва менюто, какво ти е приоритет.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Вече за втори път ми прави впечатление, че подвеждаш хората за Хуавей моделите, като казваш, че са с Андроид 8.



Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#4

Тръгва с Android 8, което означава, че ще получи по-малко ъпдейти от Huawei Mate 20, та с кое ги подвеждам, че казвам това, което е вярно ли, това, че има ъпдейт до Android 9 е друг въпрос.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

От всички най-доброто е Huawei P30. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

Абсолютно, но дали струва 900?
Цитирай
#7

@Praniel
За съжаление няма апарат, който да най добър във всичко. Изясни кое ти е приоритет (екран/размер/камера/батерия и т.н.) и за какво използваш най много телефона, че иначе ще настане пак една война в предложенията ....

С6 си беше с доста слаба батерия за съжаление .... Ако тя беше по издръжлива може би и аз нямаше да го сменя.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#8

Искам телефон който ще мога да го ползвам колкото се може повече време и батерията да издържа 1 ден с умерено ползване.

Както вече казах не бих сменил с6 ако нямах проблеми с батерията.

Мисля че и среден клас смартфон като Xiaomi redmi note 7 pro би ми бил достатъчен, но не искам да падам на среден клас телефон.

P30 не влиза в избора, тъй като е 1000 лева в момента

Samsung galaxy s3 - rooted cm 13 official / Meizu MX4 / Samsung Galaxy s6 gold 32gb / Xiaomi redmi k20 pro 8/128 GB, black
Цитирай
#9

Е ако беше писал по-рано,моя нов ги дадох за 860 (p30).Иначе ако питаш мен избери си на сърце кое те кефи и действай.

#Panda
Цитирай
#10

Аз гласувах за Mi9, защото е единствения със SD 855. Макар и с малко по-малка батерия от Mi8, държат еднакво и спокойно се изкарват около 6-8 часа екран за ден. И макар да ползвам Поко, не съм фен на марката и не го препоръчвам заради това. Просто за тази цена, мисля, че това е най-доброто към момента със SD 855.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Не виждам защо пък обезателно трябва да е със СД855?
Цитирай
#12

Щото май само това му е предимството
п.с имам с9 плюс чистак бърсак, който искам да трампа за p30, ако има мераклий да пишат 😀

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#13

Който и телефон да избере, все ще е добре, но е добре да види това, от което ще има най-голяма полза и да избере този телефон, който го предлага и му е най-силна страна.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

(2019-05-21, 07:21:54)nowhere написа:  Не виждам защо пък обезателно трябва да е със СД855?

Защото P20 Pro e с 1 поколение по-стар чипсет, Mate 20 пък тук се намира само с 4 GB RAM. S10e е с актуален хардуер, но за мен лично екрана му е малък и липсва телефото сензора.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

По малкото рам във мейт 20 не д никакъв проблем, поне аз не съм видял досега

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#16

(2019-05-21, 20:19:27)koprio написа:  По малкото рам във мейт 20 не д никакъв проблем, поне аз не съм видял досега

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Имайки предвид, че автора е със S6, модел 2015 год. смятам, че телефонът ще се ползва около 3+ год. Сега може да няма проблем с 4 GB рам, но не се знае до кога ще е така. Ползвам телефони с 4 GB RAM от януари 2016 до януари 2019 и виждам разликата. Вече съм с 6 GB RAM и не бих се върнал на 4 GB.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#17

Виждаш разлика защото сегашната ти RAM сигурно е по-бърза
Между 4 и 6 гиги надали има съществена разлика в момента
Цитирай
#18

А вие знаете ли за какво служи RAM-та?И не е важна рамта,защото ако процесора ти охлюв и 10 гб няма да му вдигнат скороста.Ейпъл и Гугъл съвсем нагледно показват,че с 4-ка и по-малко рам,изобщо не се отразява на резултати в едно у-во.Ако обаче ползваме наличен "скин" на андроид система, Муи,Емуи оксижени и т.н. тогава нямаме пълна чиста оптимизация и естествено да качват рамта за да балансира.

#Panda
Цитирай
#19

Бях 3 години с EMUI и не видях лаг заради него
и то с 2GB бавна RAM по днешните стандарти
и lite версия на p8
Всичко зависи колко кадърно е сглобен телефона
и дали е актуален към времето на използване
Цитирай
#20

За мен поне, категорично s10e е най-доброто от изброените. Единственият му недостатък според всеобщото мнение е батерията му, но има и хора които твърдят, че изобщо не е толкова слаба колкото я изкарват. Истината е, че зависи от твоето потребление, което ние не знаем какво е... Ако не играеш игри не би трябвало да имаш никакъв проблем цял ден.
Следващият ми избор при подобна дилема би бил P30.
Цитирай
#21

(2019-05-21, 22:47:30)tiesto_pld написа:  А вие знаете ли за какво служи RAM-та?И не е важна рамта,защото ако процесора ти охлюв и 10 гб няма да му вдигнат скороста.Ейпъл и Гугъл съвсем нагледно показват,че с 4-ка и по-малко рам,изобщо не се отразява на резултати в едно у-во.Ако обаче ползваме наличен "скин" на андроид система, Муи,Емуи оксижени и т.н. тогава нямаме пълна чиста оптимизация и естествено да качват рамта за да балансира.

#Panda

Не, не знаем! Ако не беше важна, щяхме още да сме на 256-512 мб. рам. Човек едва ли ползва телефона си само с предварително инсталирания софтуер. А той става все по-лакум за ресурси. Странно как този процесор не е бил охлюв преди 2-3 год. и 2-3 версии Андроид? Тогава (Андроид 5.1.1) без проблем държеше 15+ приложения, с 15 отворени таба в Chrome, а сега (Андроид 7.0 и 8.0) всичко е на половина. Наследникът му, също с 4 гб. рам още като нов е по-зле с милтитаскинга. Мразя да ми презареждат или още по-лошо да ми затваря приложения. Пример от скоро: Пиша дълго мнение във форума, излиза ми някаква работа и се налага да минимизирам Crome с Home бутона. По-късно отварям Chrome, той презарежда и няма нищо от писаното, след което се налага всичко да пиша отново. Отказах се, тъй като не беше важно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • milss, NaniG
Цитирай
#22

Е странно ,защото от години съм на 4гб машинки и мога да ти покажа с 30 Таба + pubg и каквото кажеш няма да ми затвори нито ще лагне.

#Panda
Цитирай
#23

Може да е с малко рам, но батерията е трепач... [Изображение: e72b25cff5d00fdc91357a670b37f4b3.jpg]
Самсунг кога?
Това е без игри само на wifi

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#24

Принципно ако си доволен от самсунга преходът към MIUI/EMUI няма да ти е особено приятен и лесен
Гласувах за Мейт20, но ако имаше повече опции бих добавил и 10e (Но при него е много слаба батерията)
По-скоро загледай миналогодишния Note 9 дали няма на разумна цена.
Заради OIS най-вече бих се отказал от мейт 20, но и ми 9 го няма. Трябва да се гледат снимките на тъмно без статив как се получават при двата.
Ако държиш на тази стабилизация избираш между р20 Про и S10e
дизайнът си е личен избор - тук всеки може да е фаворит, защото е въпрос на лично предпочитание
Производителност - ми 9
батерия мейт 20

това са ми размислите по темата. Smile
Цитирай
#25

(2019-05-22, 08:45:45)suffer написа:  Заради OIS най-вече бих се отказал от мейт 20, но и ми 9 го няма.
Трябва да се гледат снимките на тъмно без статив как се получават при двата.

Ако някой има претенции смартфон да снима като miroless или DSLR,
пък ако ще и 5000лв да струва смартфона може само да се разочарова
Камерите им стават все по-добри, но все пак да не забравяме че ни се струват прекрасни на екрана на телефона
и когато ги разгледаме на добър монитор към компютър се вижда колко са далече от истината
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)