Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20 - слухове, коментари, спецификации

Хубава работа ама китайска.. в случая корейска. Защо след като предлагат нова функциналност, не се постараят всичко да работи на 100 процента. Ако ще моя да го включвам при някакви условия и съответно ще се изключва при други защо ми е тогава. Нали идеята е да изпозлваш и да се кефиш на нещо на макс.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Аксесоари

(2020-02-18, 13:12:51)justvank0 написа:  Хубава работа ама китайска.. в случая корейска. Защо след като предлагат нова функциналност, не се постараят всичко да работи на 100 процента. Ако ще моя да го включвам при някакви условия и съответно ще се изключва при други защо ми е тогава. Нали идеята е да изпозлваш и да се кефиш на нещо на макс.

Има съображения, някои от които са споменати вече. Да, малко е куцо, че е така, може би с някой ъпдейт и да го подобрят. То тогава как се "кефиш на макс" на iOS също е въпрос.

Чудно ми е защо не намаляват и няма опция за 75 или 90 Hz, би било компромисно решение и принципно не лоша опция.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss

Айфоните вероятно често стигат температури над 42 градуса, та тогава е обяснимо защо питаш.

Ей такива дребни неща имат причина и обяснение, защо са въведени. Като защо се изключва бързото зареждане по време на включен екран, но много малко хора го бяха забелязали това преди време. ( при Самсунг)

Масовият потребител трудно ще стигне 42 градуса. Моят телефон не знам дали ги е стигал тези температури по време на игра дори, тъй като не ми е загрявал в ръцете.
Във всички случаи високата температура си е лоша за техниката. Така се щади един вид. Пък и .. в performance mode е твърде вероятно да не се намаля при тези условия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • milss, NaniG

(2020-02-18, 13:20:11)fifth_root написа:  Има съображения, някои от които са споменати вече. Да, малко е куцо, че е така, може би с някой ъпдейт и да го подобрят. То тогава как се "кефиш на макс" на iOS също е въпрос.

Чудно ми е защо не намаляват и няма опция за 75 или 90 Hz, би било компромисно решение и принципно не лоша опция.
Айфона го изпозлвам за работа, понеже всичко свързано с работата ми е Apple. На макс бих казал, че се кефя на Huwei-a, въпреки че все още не мога да стана фен на марката. Ако не бях се изръсил скоро за айфона, щях да си купя Ultra-та със сигурност.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey

(2020-02-18, 13:24:38)galaxyhopper написа:  Айфоните вероятно често стигат температури над 42 градуса, та тогава е обяснимо защо питаш.

Ей такива дребни неща имат причина и обяснение, защо са въведени. Като защо се изключва бързото зареждане по време на включен екран, но много малко хора го бяха забелязали това преди време. ( при Самсунг)

Масовият потребител трудно ще стигне 42 градуса. Моят телефон не знам дали ги е стигал тези температури по време на игра дори, тъй като не ми е загрявал в ръцете.
Във всички случаи високата температура си е лоша за техниката. Така се щади един вид. Пък и .. в performance mode е твърде вероятно да не се намаля при тези условия.

Със Samsung и на мен не ми се е случвало. Най-високата температура, която съм "регистрирала" с телефон (67 градуса по Целзий) беше при снимане на видео със zoom с P30 pro на едно авиошоу. Явно натоварването беше голямо, защото си пареше, и му давах почивка. 

[Изображение: 27642657.jpg]


Междинна опция за 90Hz предполагам няма - защото софтуерно им се отваря още работа. Хванали са тренда - 120Hz и са дали фокус там.

Над силата е само умението да я владеем!

@divna
Точно при камерата се забелязва повишаване на температурите.
При игри също, като зависи вече от режима в game launcher, софтуера на телефона и самата игра.

Вероятно повече съм стигал, като си забравих Sony Z3 в колата посред лято. Не знам как не му гръмна батерията.

Може и софтуерно да променят да не се намаля изобщо или да възприемат баланс като на @fifth_root

Samsung Galaxy S20 Ultra.

 

Мисля че и за в бъдеще телефоните няма да бъдат със по малки размери от сегашните.

За тази цена можеше да го пуснат със 256 гб базова памет

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • doktorra

(2020-02-18, 15:45:23)TNTKZ написа:  За тази цена можеше да го пуснат със 256 гб базова памет
И аз мисля че поне ултрата трябваше да почва с 256 гб,защто каквато и карта да сложиш няма да е с такива скорости както вградената 
UFS 3.0.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra

(2020-02-18, 15:44:50)emo_841 написа:  Мисля че и за в бъдеще телефоните няма да бъдат със по малки размери от сегашните.

И аз така мисля, чак се чудя какво ще ползвам след време.
То да беше само при Самсунг..

Все пак това е телефон който в крайна сметка трябва да стои в джоб, и който не е заместител на таблет или лаптоп.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Dowper, milss, NaniG

(2020-02-18, 16:51:31)galaxyhopper написа:  И аз така мисля, чак се чудя какво ще ползвам след време.
То да беше само при Самсунг..

Все пак това е телефон който в крайна сметка трябва да стои в джоб, и който не заместител на таблет или лаптоп.
И аз така мисля! Може би ,когато станат сгъваеми това няма да е проблем вече.Но сгъваеми кото казвам,нямам в предвид сегашните Fold и Motorola а когато телефона стане само дисплей,без тяло! Нещо гъвкаво и свиващо се на ролка или прегъващо.Мисля ,че си ме разбрал на къде бия   Big Grin

Kамера ревю на Ултра.

[-] 1 потребител изказва благодарност на mtv11 за това мнение:
  • OliQueenBG

Още едно видео по темата. https://www.youtube.com/watch?v=SH-folpB...e=youtu.be

От PhoneArena показаха как Galaxy S20 работи по-плавно от предшествениците и други устройства в режим на работа от 60 Hz.

 

Дали този дисплей ще вреди по-малко на очите? Изобщо не пресвятка.

Изглежда ми чудесен екранът.


Сега забелязах, че е на пълна яркост..

Явно Samsung си взеха поука и ще видим 120Hz при QHD резолюция, поне така твърди Ice universe

https://twitter.com/UniverseIce/status/1...04576?s=20

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 3 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • divna, Dowper, NaniG

Решението за 120 Hz само при FullHD, предполагам, беше от гл.т. предпазливост, за да няма рев, че при 120Hz@QHD батерията се топи, а телефонът прегрява. Но това следва да зависи и от процесите, които се изпълняват, а щом има ограничение и според достигнатата температура - би следвало да няма големи драми.

Не зная дали е споделяно - от тук (reddit) може да се изтегли live wallpaper-а с балончетата за Ultra-та.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG

Мислехче ултрата ще е само със 5G вариант,но се оказа,че има и LTE.
https://youtu.be/Txkc1s1a4yM

(2020-02-19, 14:34:30)emo_841 написа:  Мислехче ултрата ще е само със 5G вариант,но се оказа,че има и LTE.
https://youtu.be/Txkc1s1a4yM

До колкото знам е само софтуерно скопен да е ЛТЕ. Иначе поддържа и 5г.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
[-] 1 потребител изказва благодарност на dreamworks за това мнение:
  • OliQueenBG

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...galaxy-s20 Ето още информация.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Имам въпрос относно ултразвуковият пръстов отпечатък, а именно дали работи със стъклените протектори или да забравя за тях?

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 

Работи естествено

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray

Камерата на Galaxy S20+ има опция за нощен режим.
[Изображение: 822bce47f449cea40401bb113267e6e1-full.jpg] [Изображение: 158cfa222b33eb0a42d2af5ff103f089-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 

Зависи от протектора.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)