Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K20/ K20 Pro с 48 MP камера и Snapdragon 855- покупка, магазини и цени

Сигурен ли си, че в картата има достатъчно наличност? Провери и опитай пак.


Цитирай
Аксесоари

(2019-07-21, 20:48:46)adriano1 написа:  https://ru.aliexpress.com/item/330254120...35060726.1
Да, с Hong Kong Goldway и въпросната опция няма да има никакви допълнителни митнически сборове тук.

 
Цитирай

(2019-07-21, 21:33:08)milenvn написа:  Сигурен ли си, че в картата има достатъчно наличност? Провери и опитай пак.
Абсолютно. Няма опасност да вземе два пъти пари,нали?
Цитирай

Не, няма при вече налична транзакция. Провери, дали картата е валидна, т. е не й е изтекъл срока.

 
Цитирай

(2019-07-21, 21:47:46)adriano1 написа:  Абсолютно. Няма опасност да вземе два пъти пари,нали?

Ако имаш тази опция- влез си онлайн в банката и провери дали имаш отчетена транзакция.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • adriano1
Цитирай

(2019-07-21, 21:49:54)milenvn написа:  Ако имаш тази опция- влез си онлайн в банката и провери дали имаш отчетена транзакция.

Проверих. Ще изчакам до утре сутрин и ще опитам пак

Поръчах. Изписа ми време за обработка на поръчката 30 дни...Sad
[-] 1 потребител изказва благодарност на adriano1 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-07-21, 21:58:33)adriano1 написа:  Поръчах. Изписа ми време за обработка на поръчката 30 дни...Sad

Не се повлиявай от този надпис. Това е, за да се подсигурят. При моята поръчка пишеше същият срок, но го изпратиха след една седмица и след още една беше тук!


Цитирай

Дано! Благодаря ти за съдействието. Ще получа ли някакъв номер с който да следя пратката?
[-] 2 потребители изказват благодарност на adriano1 за това мнение:
  • kstavrev, milenvn
Цитирай

За нищо.  Ще получиш номера за проследяване, като го изпратят, няма страшно Smile

Обърни внимание на другите ти задачи. Пратката я провери отново след поне една седмица. Няма смисъл да я мислиш, нито да им пишеш съобщения.


Цитирай

Супер. А ако ми прятат директно от Тайланд, с DHL трябва ли да пише нещо на пратката,за да не минавам митница?
Цитирай

Ако е с DHL и за да няма митнически сборове, пратката трябва да дойде от страна, членка на ЕС.

 
Цитирай

От Тайланд или Китай ще дойде. Трябва ли да пише нещо на пратката,че е подарък или нещо друго,за да се избегнат мита?
Цитирай

Не знам какво и как правиш, ама имам чувството, че ще ти дойде с DHL и ще отиде направо на митница. Нямаше ли някой около теб, който да е вършил подобна процедура и преди, да удари едно рамо?!
Цитирай

(2019-07-22, 10:31:06)adriano1 написа:  От Тайланд или Китай ще дойде. Трябва ли да пише нещо на пратката,че е подарък или нещо друго,за да се избегнат мита?
Ако е с директна дестинация оттам и с DHL, тук директно ще замине за митницата. Дали "gift" ще е писано на пратката няма значение.

 
Цитирай

Ами директно от там ще е. Освен да се напише малка цена? Нямам никаква идея как става, не ми се занимава с тези митници
Цитирай

Малката цена какво ще помогне за скенерите, през които минават пратките тук? Просто е трябвало да си поръчаш с обикновена поща, тогава шансът тук щеше да е 50 на 50.

 
Цитирай

(2019-07-22, 09:00:35)adriano1 написа:  Супер. А ако ми прятат директно от Тайланд, с DHL трябва ли да пише нещо на пратката,за да не минавам митница?

Моля, не обърквайте човека, явно поръчва за първи път!

Колега, ако си поръчал от линка на Mi Global store, който ти дадох вчера с платени + 27 долара, то пратката с DHL ще пристигне при теб от Англия. Недей да го мислиш, не трябва нищо да правиш. Няма митница, няма проблеми. Просто очакваш след 2-3 седмици обаждане от тукашният куриер на DHL.


Цитирай

Това го разбрах колега и ти благодаря. Просто предстои да ми пуснат още един апарат утре или вдруги ден от Китай или Тайланд и за него се чудя как да го направя. Дайте съвет Smile
Цитирай

Няма как да ти дадем съвет без да знаем за какво става въпрос. Дай линк към въпросната оферта?


Цитирай

Здравейте колеги!

При тази обява, с доставка чрез DHL, сигурно ли е че няма от митницата да ми направят проблем?
https://www.aliexpress.com/item/33025568455.html
Наличен е DHL банерът, и пише "Yes, we guarantee customs duty & VAT is free for EU by DHL. It's safe and fast", но за първи път правя подобна поръчка и ме е страх да не объркам нещо.

Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на AdashNaMilen за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

На 100% процента няма да има митница ,поръчвай смело Smile.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

Аз да уточня, че втория телефон който ми пращат от Китай ще ми се изпрати от физическо лице,не го купувам от онлайн магазин.
Цитирай

(2019-07-21, 22:19:23)milenvn написа:  За нищо.  Ще получиш номера за проследяване, като го изпратят, няма страшно Smile

Обърни внимание на другите ти задачи. Пратката я провери отново след поне една седмица. Няма смисъл да я мислиш, нито да им пишеш съобщения.
Понеже ми е интересно как процедират при изпращането и да дам пример за това колко време отнема една такава пратка реших да прозвъня на DHL България във връзка с моята пратка.

Имам поръчка направена на 11 юли. Отне им седмица, докато ми прочетат съобщенията, защото искаха zip код 1000, понеже не разпознавали зип кодовете на общините и районите в София и не знаели къде е това Сф и България Smile

След това ми изпратиха номер, който да проверявам в DHL до къде е стигнала пратката. Щяла да пътува от UK. При проверка ми пише : Shipment information received от 20.07.

Днес се обадих в центъра за връзка с клиенти на DHL, като ми казаха, че при проверка на този номер има записана само електронна товарителница, но няма изпратена пратка. Попитах ги дали така се случва в практиката с китайски сайтове, но те казаха да пиша на магазина, защото товарителницата е направена на 20ти, но все още няма движение.

Според вас има ли място за притеснение, или е още рано да дебна кога ще пристигне пратката?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Ако тракинг номерът е от Англия ще се активира след като пратката стигне до там и бъде предадена в офиса на dhl
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

(2019-07-23, 16:59:02)suffer написа:  Ако тракинг номерът е от Англия ще се активира след като пратката стигне до там и бъде предадена в офиса на dhl


номера е Waybill: 1515855423 за DHL подаден ми от магазина. Това ми изписва в сайта на DHL

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)