Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K20/ K20 Pro с 48 MP камера и Snapdragon 855- покупка, магазини и цени
#76

Като официална цена на к20 про китайска версия, 128 и 256 гб, знае ли се колко ще е? Да знам дали да го чакам още Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
Аксесоари
#77

Четох за този банд 20 на ЛТЕ. Той е най-бавен с най-голям обхват (800 MHz). Не се ползва в България, на запад се ползва за извън градски места и рядко населени места. Четох мнения на хора, които казваt, че в градовете няма проблем, понякога пада в сгради. По магистралите обаче често падало на H+.

Също гледах ревю, в което казват, че Redmi К20 (Mi 9T) е с китайска марка АМОЛЕД екран, докато Про-то е производство на Самсунг. Имало разлика в много тъмните цветове и бялото, но много малко.

Аз не мога да реша дали да е европейска версия или да взема Про от Китай с глобален ром. В момента гледам Про-то върви на $405 с безмитната доставка(още $27). Ако някой е следил предни модели как се променя цената, може ли да предположи колко би паднала цената до месец?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#78

(2019-06-15, 15:32:38)pavelcheto написа:  В момента гледам Про-то върви на $405 с безмитната доставка(още $27). Ако някой е следил предни модели как се променя цената, може ли да предположи колко би паднала цената до месец?

Ето линк, където е 379 долара, по желание се доплаща 27 долара за безмитна доставка: https://www.aliexpress.com/item/33027153...b370064fea

Цената ще продължи да пада и ще стане колкото официалната- 360 долара. Колко скоро никой не знае. Може след две седмици, може след месец и половина.


П.П. Най-голям е интереса към 6/128 Гб версията за 394 долара. Само от този търговец до момента има 110 поръчки: https://www.aliexpress.com/item/33025054...5a8a7SIvXp


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#79

Но това са цените на китайски ром, аз гледах същите но с глобал ром. Колко е трудно префлашването? Преди си играх с Mi 3 беше лесно, но сега нали вече заключват буутлоудъра. И други разлики между китайски ром и глобал има ли в телефоните?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#80

(2019-06-15, 16:02:19)pavelcheto написа:  Колко е трудно префлашването? Преди си играх с Mi 3 беше лесно, но сега нали вече заключват буутлоудъра. И други разлики между китайски ром и глобал има ли в телефоните?

Буутлоадъра се отключва с програма от Xiaomi. В зависимост от вида на Mi акаунта се чака около 15 дни за разрешение. След това може да се флашне xiaomi.eu, глобален ром и т.н. Ако не ви се занимава- поръчвате с инсталиран глобален ром Smile

Новите функции първо ги добавят в китайският ром и xiaomi.eu рома.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • adriano1
Цитирай
#81

(2019-06-15, 16:10:34)milenvn написа:  Буутлоадъра се отключва с програма от Xiaomi. В зависимост от вида на Mi акаунта се чака около 15 дни за разрешение. След това може да се флашне xiaomi.eu, глобален ром и т.н. Ако не ви се занимава- поръчвате с инсталиран глобален ром Smile

Новите функции първо ги добавят в китайският ром и xiaomi.eu рома.

Т.е. ако моя човек ми го донесе в сряда от Китай,аз трябва да чакам 15 дена някой да ми направи инсталации(тъй като аз не мога) за да ползвам телефона?
Цитирай
#82

Ако не си се занимавал досега или не искаш, вземи си с глобален ром или глобална версия..Според мен, глобална версия е най-добре,но са по скъпи..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#83

Ще си го ползваш, доакто чакаш. Няма страшно. Просто някой трябва набързо да ти качи гугъл услугите, за да си сваляш приложения от г плей на телефона, което е лесно и става веднага.
На мен ми се е случвало да ми разрешат отключване и в рамките на 24ч, но това е божа ( китайска) работа
Цитирай
#84

(2019-06-16, 19:02:53)adriano1 написа:  
Т.е. ако моя човек ми го донесе в сряда от Китай,аз трябва да чакам 15 дена някой да ми направи инсталации(тъй като аз не мога) за да ползвам телефона?

Ще си ползваш телефона междувременно, спокойно. Инсталираш си Google play и готово. Елементарно е, натискаш два бутона в приложението/магазин на Xiaomi и го инсталираш на китайският ром. После подаваш заявка за отключване- може да ти разрешат веднага, но обикновено е след 15 дни. След това може да инсталираш ром по избор, а може да си го ползваш и с китайският, както ти е удобно.

Твоят човек може веднага да ти качи Google play и да ти го изпрати/донесе готов за употреба.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • adriano1
Цитирай
#85

Абсолютно нищо не разбрах Smile . Много съм зле технически

Утре към 10 ще ми звъннат от Китай да решавам. Чакам последни мнения Smile
Цитирай
#86

Някой има ли информация кога трябва да се появи официално на европейския пазар про версията ?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#87

Доколкото знам все още не се знае..затова аз си го поръчах току що от goldway
К20 про 6/128 червен с глобален ром и протектор за дисплея с дхл доставка 27 долара(доколкото знам, ще пристигне до вкъщи без митници)= тотал 768 лева Smile

Honor Magic 5 pro Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на galev_90 за това мнение:
  • daniel77, milenvn
Цитирай
#88

Тя малката врсия, която днес трябваше официално да се появи още никъде я няма.
Та за прото, официално нищо
Цитирай
#89

Четох, че к20 про има проблем с 5гхз вифи мрежи. Затова чакам европейската версия, с надеждата че някои бъгове ще са отстранени.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#90

(2019-06-17, 12:07:20)galev_90 написа:  К20 про 6/128 червен с глобален ром и протектор за дисплея с дхл доставка 27 долара(доколкото знам, ще пристигне до вкъщи без митници)= тотал 768 лева Smile

Честито колега, ти си първият поръчал от България   Storstark

Алиекспрес стартират от днес промоция- дават купон от 5 долара за покупка на всякакви стоки. Магазините дават допълнително още 2 или 3 долара, но аз никога не съм успявал да използвам двата купона заедно. Ако някой знае как- да казва.

Ето линк към купона на Алиекспрес за 5 долара:https://sale.aliexpress.com/__pc/618_cou...52cdEsqoZK

И така имаме следните оферти към момента, с включен купон от 5 долара:

К 20 Про, 6/64 ГБ за 370 долара (645 лв.), евентуално доплащате 27 долара за доставка без митница:
1.https://www.aliexpress.com/item/33025568...b370064fea
2.https://www.aliexpress.com/item/33025412...b370064fea



К 20 Про, 6/128 ГБ за 389 долара (676 лв.):
https://www.aliexpress.com/item/33015121...b370064fea
https://www.aliexpress.com/item/33025054...5a8a7SIvXp


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • daniel77
Цитирай
#91

Благодаря Smile
Сега остава да го изпратят и да пристигне Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#92

Аз ще чакам глобалната версия на К 20 Про. Дано е скоро
Цитирай
#93

Аз реших да е тази, защото глобалната според мен ще е значително по-скъпа, а чак пък толкова за тоя телефон, ми се обезмисля Smile)
Ноо всеки сам си решава Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#94

Имам нужда от втори телефон и до края на седмицата ,най-вероятно ще поръчам едно Про Smile . Със сигурност ли екрана на Про-то е производство на Самсунг? Защото се замислям и за k20 ,но предпочитам екрана да е производство на Samsung .
Цитирай
#95

Силно се съмнявам да е на самсунг, просто защото ще е много по-скъп, Ксиаоми  си гонят печалба все пак. Ако има някой ще е единична бройка, колкото да кажат, че са ползвали и самсунг

Като се има предвид, че китайците от BOE правят амоледи, а ксиаоми ползваха техни дисплеи още старите си модели, тогава лсд-и.
Предполагам, че са заложили пак на тях. То няма и много други производители на амолед. И това добре, щото навремето слагаха от дето им падне, само да е по-евтино.
В някои от предните модели от Нот серията идваха с 3 или 4 вида от различни производители  диспеи.
Тианма, Бое, Aое, JDI...каша беше. един светъл, друг тъмен, друг жълт
Цитирай
#96

В MI 8 и MI 9  Амолед екрана е от Самсунг. Имайки предвид, че цената на Про модела и MI 9 е същата, едва ли екрана ще е различен. Първите ревюта отбелязват разкошен екран, така че не очаквам проблеми в това отношение.




[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • daniel77
Цитирай
#97

A дано ...
17. 6 мина никъде Ми9т не излезе, а трябваше. Официално нещо да има писано. Мислех да взимам един и държа да е глобален и от евро зоната, ама май ще ми се изчерпи търпилото.

Някой с нова информация?
Цитирай
#98

Аз ще взимам с глобален ром, не ми се чака да го представят за Европа Про-то . Вече и цената е много приемлива . Някой колега беше написал ,че само Про-то ще бъде с дисплей от Самсунг .
Цитирай
#99

https://www.youtube.com/watch?v=3nqyr7bRk6c BG review

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

(2019-06-18, 09:14:18)rumo написа:  A дано ...
17. 6 мина никъде Ми9т не излезе, а трябваше. Официално нещо да има писано. Мислех да взимам един и държа да е глобален и от евро зоната, ама май ще ми се изчерпи търпилото.

Някой с нова информация?

Имаше flash sale 700 бройки в Испания на 300 евро. Следващото предлагане пак ще е ограничено. На 21 юни петък от 13:00 ч. тяхно време, цената е 330 евро. За нормална продажба и наличности не се казва нищо. Във фейсбука на Xiaomi España има директни линкове към страниците за продажба. Който е зарибен може да дебне за промоцията. 

Про-то ще се забави поне 2 месеца, ако са верни писанията по полските сайтове. Вероятно ще е наличен "след ваканциите" т.е. през септември.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)