Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Nova 5 - слухове, спецефикации, коментари

(2020-10-25, 11:09:41)jolg_16 написа:  Т.е. няма да сбъркам да направя и нея? Сега обаче съм ОК с батерията, кара доста време, затова това с по-бързото й падане не ми допада..  Undecided
Няма да има някакви големи драми. Аз използвах телефона 7 месеца. Поне 2 месеца бях с EMUI 10.1. Всичко си вървеше нормално, както с 10.0. Пак ще спомена, има някои аспекти на функции в 10.1, които ги нямаше в 10.0.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай
Аксесоари

(2020-10-25, 11:12:46)pacemaiker написа:  Няма да има някакви големи драми. Аз използвах телефона 7 месеца. Поне 2 месеца бях с EMUI 10.1. Всичко си вървеше нормално, както с 10.0. Пак ще спомена, има някои аспекти на функции в 10.1, които ги нямаше в 10.0.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Ясно, много благодаря!

Аз имам проблем с режима "супер макро" - изобщо не иска да ми фокусира предмета, който искам да снимам, спазвам това разстоянието да е 4 см, но не иска, какъв може да е проблемът?
Цитирай

(2020-10-25, 11:14:04)jolg_16 написа:  Ясно, много благодаря!

Аз имам проблем с режима "супер макро" - изобщо не иска да ми фокусира предмета, който искам да снимам, спазвам това разстоянието да е 4 см, но не иска, какъв може да е проблемът?
Изисква малко повече време и стабилна ръка, леко треперене на пръсти и длан, и фокуса бяга.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай

(2020-10-25, 16:37:21)pacemaiker написа:  Изисква малко повече време и стабилна ръка, леко треперене на пръсти и длан, и фокуса бяга.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk

Ама изобщо не става, а пък гледам да ми е стабилна ръката.. явно наистина е много чувствителен..
Цитирай

(2020-10-25, 16:39:08)jolg_16 написа:  Ама изобщо не става, а пък гледам да ми е стабилна ръката.. явно наистина е много чувствителен..
За истинско качествени макроси се изисква стойка, добро околно осветление и обект, който също е неподвижен . Може да използвате допълнителна леща за увеличение.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-10-25, 16:40:59)pacemaiker написа:  За истинско качествени макроси се изисква стойка, добро околно осветление и обект, който също е неподвижен . Може да използвате допълнителна леща за увеличение.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk

Big Grin благодаря за включването!
Цитирай

За колегите искащи апп за запис на разговори https://www.huaweicentral.com/want-to-in...-apk-here/

П.П не съм го тествала, ако някой пробва да даде отзиви как работи и въобще работи ли.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pantaleeva за това мнение:
  • DragoI
Цитирай

Аз имам проблем с известията, не ги получавам веднага, а със закъснение, как да оправя това? Като светна телефона чак тогава идват..
Цитирай

Погледни тази тема  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99364
Цитирай

(2020-10-27, 06:41:12)DoryanY написа:  Погледни тази тема  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99364

Благодаря, пробвах пък да видим  Big Grin
Цитирай

Рестартирай си телефона от време на време,помага доста за известията.
Цитирай

(2020-10-27, 08:22:45)DoryanY написа:  Рестартирай си телефона от време на време,помага доста за известията.

ами сега май е ок с настройките от гореспоменатата тема, която прати.. ами ако рестартирам няма ли да се загубят настройките и ще трябва да ги задавам наново?  Huh
Цитирай

Не настройките се запазват,друго полезно нещо което също можеш да правиш, след ъпдейт и не само е,изчистване на системния кеш,също нищо от настройките и съхранените файлове не се трие.Става като изключиш телефона,задържаш поуер бутон и бутон за увеличение на звука,до като се появи логото,после местиш с бутона за звука до  Wipe Cache Partition и чистиш https://www.hardreset.info/devices/huawe...ipe-cache/
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай

(2020-10-27, 19:04:45)DoryanY написа:  Не настройките се запазват,друго полезно нещо което също можеш да правиш, след ъпдейт и не само е,изчистване на системния кеш,също нищо от настройките и съхранените файлове не се трие.Става като изключиш телефона,задържаш поуер бутон и бутон за увеличение на звука,до като се появи логото,после местиш с бутона за звука до  Wipe Cache Partition и чистиш https://www.hardreset.info/devices/huawe...ipe-cache/
ясно, мнооого благодаря!  Smile
Цитирай

А има ли как да се махне постепенното увеличаване на звука при звънене? И само на мен ли ми се струва или е така, че и при алармите звукът се увеличава постепенно?
Цитирай

При EMUI 10.1 не може,за всички модели.
Цитирай

(2020-10-28, 19:28:28)DoryanY написа:  При EMUI 10.1 не може,за всички модели.

ех, жалко..
Цитирай

Свикнах му бързо на това усилване, защото е само при първия сигнал, после си е равномерно.
Цитирай

За нашия модел има ли опция Always on display?
Цитирай

Не, защото е ips.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай

(2020-10-31, 07:41:56)jolg_16 написа:  За нашия модел има ли опция Always on display?
Виж в настройки-начален екран и тапети-винаги включен дисплей дали го има,ако го има си го пусни,има и настройки кога да работи.
Цитирай

(2020-10-31, 12:39:31)DoryanY написа:  Виж в настройки-начален екран и тапети-винаги включен дисплей дали го има,ако го има си го пусни,има и настройки кога да работи.

няма, аз затова питам
Цитирай

АОД е за олед дисплеи, където черния цвят се изобразява с изгасени диоди. В това му е смисълът.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай

Аз ти казах, защо няма.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-10-31, 16:31:37)hazART написа:  Аз ти казах, защо няма.
така е, благодаря ти!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)