Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Nova 5 - слухове, спецефикации, коментари

Вчера се ъпдейта до 11ката, но през приложението Поддръжка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Andon0v за това мнение:
  • solo5
Цитирай
Аксесоари

С меню на български съм, къде е това приложение, не намирам такова?
Цитирай

(2021-03-28, 19:29:12)L1892 написа:  С меню на български съм, къде е това приложение, не намирам такова?
Поддръжка е на български, после като скролнеш надолу -> "бързи услуги" -> "актуализации".
Някой с впечатления от новата актуализация?
Цитирай

Ще ми извади очите, ама кой да погледна първата иконка ... Тегля го.
Цитирай

(2021-03-28, 19:52:59)L1892 написа:  Ще ми извади очите, ама кой да погледна първата иконка ... Тегля го.

и аз днес трудно го намерих  Big Grin ще споделиш ли мнение за новата актуализация, дали след нея ще ни изчезнат chatheads в Messenger?  Huh
Цитирай

Дърпам за телефона на жена ми  Storstark

Аз мислех, че дойде Андроид 11, а то било само EMUI 11.0.0
Андроида продължава да си е 10
Някой знае ли кога ще дойде Андроид 11 за Nova 5t ?
Цитирай

(2021-03-28, 20:29:11)jolg_16 написа:  ...ще споделиш ли мнение за новата актуализация, дали след нея ще ни изчезнат chatheads в Messenger?  Huh
Едва ли аз ще съм полезен с мнение, защото не ползвам социални мрежи и дори не знам какво точно ме питаш.

Като цяло с оглед моите нужди, не виждам нищо, което да е различно от 10-ката, не че и съм очаквал. Може би има много полезни новости, изброени в резюмето на ъпдейта, но ги прегледах с безразличие, защото ми е все тая дали екрана може да се дели на 2, 3 или 10 части.

Забелязват се козметични промени в някои менюта, например в Галерия, но има и добавени/подобрени възможности за тематични клипчета, за който се интересува от тях. 

От мен - това, вероятно други потребители ще дадат повече полезна информация.

П.П. Не твърдя, може и така да ми се струва, но като че ли анимирането при отваряне/затваряне на повикване, съобщения и т.н. е по-плавно от преди 11.0.0.138, не че и с 10... е имало проблем в това отношение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай

(2021-03-29, 07:45:10)L1892 написа:  Едва ли аз ще съм полезен с мнение, защото не ползвам социални мрежи и дори не знам какво точно ме питаш.

Като цяло с оглед моите нужди, не виждам нищо, което да е различно от 10-ката, не че и съм очаквал. Може би има много полезни новости, изброени в резюмето на ъпдейта, но ги прегледах с безразличие, защото ми е все тая дали екрана може да се дели на 2, 3 или 10 части.

Забелязват се козметични промени в някои менюта, например в Галерия, но има и добавени/подобрени възможности за тематични клипчета, за който се интересува от тях. 

От мен - това, вероятно други потребители ще дадат повече полезна информация.

П.П. Не твърдя, може и така да ми се струва, но като че ли анимирането при отваряне/затваряне на повикване, съобщения и т.н. е по-плавно от преди 11.0.0.138, не че и с 10... е имало проблем в това отношение.

Благодаря много! А нали не изтрива музика, снимки, игри, файлове, мога да я направя спокойно ако реша?
Цитирай

Не ползвам телефона си за музика/филми/игри, но документите, снимките и клиповете са си на мястото и се отварят абсолютно коректно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай

П.П.2. Пропуснах една значима промяна, свързана с обсъждан малко по-назад (коментари 218, 265 и някои от околните/следващите) проблем с постепенното увеличаване на звука при първото входящо позвъняване и последващо нормализиране, появил се след ъпдейта 10.1.0.225 - с 11.0.0.138 звукът е отново равномерен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай

Жеста за работа с една ръка (смаляване на екрана) беше диагонално плъзгане от долния десен ъгъл. И работеше безупречно. Сега е плъзгане долу като при смяна на от едно приложение към предишното, но със задържане в края на жеста.
Нещо не ми допада никак, не работи съвсем ок и на всичкото отгоре работи само ако си със стоковия им осакатен лаунчер?!
При вас как е?
П. С. Нова 5т

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай

(2021-03-31, 18:04:40)expected написа:  Жеста за работа с една ръка (смаляване на екрана) беше диагонално плъзгане от долния десен ъгъл. И работеше безупречно. Сега е плъзгане долу като при смяна на от едно приложение към предишното, но със задържане в края на жеста.
Нещо не ми допада никак, не работи съвсем ок и на всичкото отгоре работи само ако си със стоковия им осакатен лаунчер?!
При вас как е?
П. С. Нова 5т
аз не избързах да я направя именно за да прочета отзиви и най-вече за chat bubbles на Messenger, така че ако някой има впечатления, да споделя  Big Grin
Цитирай

Какво за тях? Работят си.
Цитирай

(2021-04-30, 20:17:55)Andon0v написа:  Какво за тях? Работят си.
не ме кефят и затова ме интересува след актуализацията запазват ли се chat heads или не
Цитирай

Ами можеш да спреш опцията. Иначе както ти е зададено преди ъпдейта, се запазва настройката.
Цитирай

(2021-05-01, 00:34:41)Andon0v написа:  Ами можеш да спреш опцията. Иначе както ти е зададено преди ъпдейта, се запазва настройката.
как се спира опцията?
Цитирай

От настройки-приложения, намираш Messanger, уведомления и от там спираш chat heads.
Цитирай

Привет,
да попитам за 360 защитните протектори - някакви отзиви за нашите телефони?
Омръзна ми да сменям стъклени протектори за екрана - балончета ми се появиха на единия, смених го с нов - без да съм го изпускала и на три места се отчупиха малки драскащи парченца, като все ми съвпада с жестовете, а преди малко видях и балонче. Всичките бяха за цял екран

Приемам всякакви препоръки Smile как да си защитя екрана, не ми се ще да го оставя без защита.
Цитирай

Вземи си 2D протектор без черен кант,като този 4smarts Second Glass 2D Limited Cover от Dice.bg
Цитирай

(2021-05-10, 14:20:56)DoryanY написа:  Вземи си 2D протектор без черен кант,като този 4smarts Second Glass 2D Limited Cover от Dice.bg

Благодаря, но няма ли да остава празно място между стъкления протектор и гръбчето?
Цитирай

Така е по добре защото не се разлепя като опре в гръбчето,повдига се и влизат боклуци.Аз на моя П30 бях взел един с черен кант,за цял дисплей,счупи се от няма нищо,носих го в чантичка и вадя телефона,гледам протектора се е счупил.Купих си на Displex Real Glass 10H Protector 2D и близо 2 години няма ядове,на предишните телефони купувах стъклени бели от 10 лева и си караха също над 2 години.Според мен дори и да не е изрязан на предната камера няма да има проблем,аз съм залепил и на задната и си снима без забележки
Цитирай

Уважаеми съфорумци,

Вчера си закупих Huawei Nova 5t. След стартиране е с Андроид9.1.?

Телефона го закупих основно, защото на всички мои познати е с ъпдейт на андроид 10?

Та въпроса ми е моят ще има ли такъв ъпдейт и какво трябва да направя? Все още не съм поставил сим картата, но го актифирах в профила ми в gmail.

Питам, защото основно ме интересува Андроид ауто, а това което разбрах до сега е, че е заложено в ОS на Андроид 10? Иначе трябва да го тегля и инсталирам, като APK file?
Лаик съм и ще бъда изключително благодарен за съвет!
Благодаря предварително!
Цитирай

От къде е закупен
Цитирай

Закупих го от Техмарт? Само там ги имаше? 

Служителят и той ме информира, че в последствие се актуализира от Андроид 9,1 на андроид 10. ?

Помолих приятели да ми изпратят снимки на техните и наистина са с андроид 10?

Гледам, че има разлика в следният параметър: моят е с Yale-L61А, a техните са с Yale-L21A?? 

Възможно ли е това да е проблема и да не мога да го ъпдеитвам на по-горна версия от 9-ка?
Цитирай

(2021-06-22, 10:22:33)alviniv написа:  Закупих го от Техмарт? Само там ги имаше? 

Служителят и той ме информира, че в последствие се актуализира от Андроид 9,1 на андроид 10. ?

Помолих приятели да ми изпратят снимки на техните и наистина са с андроид 10?

Гледам, че има разлика в следният параметър: моят е с Yale-L61А, a техните са с Yale-L21A?? 

Възможно ли е това да е проблема и да не мога да го ъпдеитвам на по-горна версия от 9-ка?

Поддръжка ->услуги (най-отдолу втората икона) ->бързи услуги -> актуализация

ако дадеш на бързи услуги -> още , актуализация е в раздел други
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)