Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Nova 5 - слухове, спецефикации, коментари

От точно 7 дни съм с Nova 5T. Като мнение мога да кажа само - перфектен. За тази си цена...повече от перфектен.

Нещото което прави ама наистина голямо впечатление - fingerprint sensor-а. Това нещо веднъж дори не сгреши. Отключва за части от милисекундата, буквално може да прекараш за части от мига пръста си по лайсната през него и да отключи. Изключително хипер бързо отключване, не съм виждал по-светкавично. Always-on и винаги бързо. И то в power button-а, на най-удобното място. Прекрасна бързина и удобство. По-бързо е от някои сензори на флагмани с отпечатък под екрана.

Камера - за няма и 800 лв (и няма и 500 лв. при някои договори с висок клас план) получавате камера за милиони...и 960fps slow-mo, EIS... е, не е OIS, ама това не е P30 Pro...и все пак EIS се справя отлично със стабилизацията. 4K видеото е контрастно, а AI...това нещо ми чете мислите. Не се налага да барам грам контраст и яркост на снимка след снимане, както правих преди. Знае в коя сцена точно колко цвят, яркост и т.н. да вкара. 48MP AI снимки...не е зле. Не и за тези пари. Не. Направо си е уникално. Е, zoom и night mode-а не са като на P30 Pro, ама тя и цената не е...

Екран. Добре, не е OLED. Това не е P30/Pro. Въпреки всичко имате FHD+ , ярки и контрастни цветове, софтуера още от времената дори на EMUI 5 дава възможност за ръчна корекция, така, че всеки може да си ги направи както си иска. Е, няма черното на AMOLED-а. Ама няма и цената му.

Батерия. Просто перфектна. Личи си добрата софтуерна оптимизация, съчетана с 7nm Kirin 980.

Споменах 980? Да, за тия пари имате P30 Pro в по-лека (ценово) опаковка. Който иска да играе на макс - ей това е телефона. И, да .... няма да видите повече лаг. За няма и 800 лв. получавате lag-free изживяването на P30 Pro.

Какво още "липсва"? Слот за карта. 128GB вградени...защо би ми трябвала памет карта?
Безжично зареждане.... оставам без коментар. Не ми се е налагало да ползвам. Не ми допада чак пък толкова, а и тоя wireless pad не е баш wireless, и той по кабел черпи ток отнякъде...не е баш wireless....

Имате и 22.5W зареждане. Достатъчно бързо за класа си.

С една дума - получавате ефектен, красив и бърз смартфон в най-горния край на средния клас, близо до P30 с леки "компромиси", които не са баш такъв deal-breaker предвид цената.

Споменах ли селфитата? Зверски са. Лицево разпознаване? И в най-големия мрак. И то само с камера.

Интефейс? Butter-smooth. Изглежда и се чувства флагман. Kirin 980 все пак... и ефектния гръб...моя е син, Crush Blue. Обаче и Midninght Purpple е брутален.

И не на последно място - това нещо си е брат на Honor 20 и си има Google Services, т.е. Huawei и Google по познатия ви досега начин.

Смело препоръчвам! Хардуера на P30 PRO на два пъти по-ниска цена е оферта отвсякъде!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • ivoli77
Цитирай
Аксесоари

(2020-05-30, 22:49:52)Kobrakobra написа:  От точно 7 дни съм с Nova 5T. Като мнение мога да кажа само - перфектен. За тази си цена...повече от перфектен.

Нещото което прави ама наистина голямо впечатление - fingerprint sensor-а. Това нещо веднъж дори не сгреши. Отключва за части от милисекундата, буквално може да прекараш за части от мига пръста си по лайсната през него и да отключи. Изключително хипер бързо отключване, не съм виждал по-светкавично. Always-on и винаги бързо. И то в power button-а, на най-удобното място. Прекрасна бързина и удобство. По-бързо е от някои сензори на флагмани с отпечатък под екрана.

Камера - за няма и 800 лв (и няма и 500 лв. при някои договори с висок клас план) получавате камера за милиони...и 960fps slow-mo, EIS... е, не е OIS, ама това не е P30 Pro...и все пак EIS се справя отлично със стабилизацията. 4K видеото е контрастно, а AI...това нещо ми чете мислите. Не се налага да барам грам контраст и яркост на снимка след снимане, както правих преди. Знае в коя сцена точно колко цвят, яркост и т.н. да вкара. 48MP AI снимки...не е зле. Не и за тези пари. Не. Направо си е уникално. Е, zoom и night mode-а не са като на P30 Pro, ама тя и цената не е...

Екран. Добре, не е OLED. Това не е P30/Pro. Въпреки всичко имате FHD+ , ярки и контрастни цветове, софтуера още от времената дори на EMUI 5 дава възможност за ръчна корекция, така, че всеки може да си ги направи както си иска. Е, няма черното на AMOLED-а. Ама няма и цената му.

Батерия. Просто перфектна. Личи си добрата софтуерна оптимизация, съчетана с 7nm Kirin 980.

Споменах 980? Да, за тия пари имате P30 Pro в по-лека (ценово) опаковка. Който иска да играе на макс - ей това е телефона. И, да .... няма да видите повече лаг. За няма и 800 лв. получавате lag-free изживяването на P30 Pro.

Какво още "липсва"? Слот за карта. 128GB вградени...защо би ми трябвала памет карта?
Безжично зареждане.... оставам без коментар. Не ми се е налагало да ползвам. Не ми допада чак пък толкова, а и тоя wireless pad не е баш wireless, и той по кабел черпи ток отнякъде...не е баш wireless....

Имате и 22.5W зареждане. Достатъчно бързо за класа си.

С една дума - получавате ефектен, красив и бърз смартфон в най-горния край на средния клас, близо до P30 с леки "компромиси", които не са баш такъв deal-breaker предвид цената.

Споменах ли селфитата? Зверски са. Лицево разпознаване? И в най-големия мрак. И то само с камера.

Интефейс? Butter-smooth. Изглежда и се чувства флагман. Kirin 980 все пак... и ефектния гръб...моя е син, Crush Blue. Обаче и Midninght Purpple е брутален.

И не на последно място - това нещо си е брат на Honor 20 и си има Google Services, т.е. Huawei и Google по познатия ви досега начин.

Смело препоръчвам! Хардуера на P30 PRO на два пъти по-ниска цена е оферта отвсякъде!
Браво. Много детайлно описание. Имам телефона от 5 месеца, наистина е добро предложение.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Може би е най-доброто от Huawei като съотношение цена-качество. Флагманския хардуер на тази цена е нещо страхотно.

А и сравнено в известна техно верига в момента нещата клонят така:
P40 Lite : 549 лв.
Nova 5T: 649 лв.

Това говорим ако човек иска да си купи точно тази марка и да даде не повече от 700-800 лв. (толкова е при оператор на свободно, само с Vivaclub карта е по-евтин на свободно при Виваком).

Само, че P40 Lite идва без Google пакета и най-лошото - Kirin 820. Не, че 820 е най-лошото, а в смисъл...съвсем нормален среден клас чипсет и флагмански Kirin 980 за точно 100 лв. повече в Nova-та.

Плюс това не е съвсем ясно дали P40 Lite ще види Android 11 и ако го види дали няма да се сцепи от лаг. От това което съм видял при Lite сериите на Huawei - ха го обновят, ха-не, ха после лага е пълен. После като сложиш пълноценната Google поддръжка, камери и ... айде дизайна е субективно нещо и какво излиза...Nova-та им изяжда дори "вътрешно" дадени модели. На изплащане разликата им е не повече от кутия цигари на месец , а аз цигари купувам ако не всеки ден, то през ден...

Иначе благодаря за положителния коментар, постарах се да бъда изчерпателен.

Зарежда се бързо, изглежда и работи добре, звука като output на AUX в колата към плейъра е класи над други апарати, които съм ползвал, но все пак...да не ставам банален кой чипсет се ползва. Макар, че това му е най-силния коз.

Като споменах night mode нямам предвид, че Nova-та няма такъв, а че работи съвсем прилично, има си го, но не бива да се очакват резултатите на P30 Pro. Там фокуса е точно в камерите.

В момента не виждам по-добра покупка цена-качество от тази марка.

Вече за P40 lite E (Y7p)...там сме в диапазона на около 350 лв. и хардуера му сравнен с Xiaomi-тата за тези пари е нищо...там пък доминацията им е супер силна.
Цитирай

(2020-05-31, 10:21:35)Kobrakobra написа:  Може би е най-доброто от Huawei като съотношение цена-качество. Флагманския хардуер на тази цена е нещо страхотно.

А и сравнено в известна техно верига в момента нещата клонят така:
P40 Lite : 549 лв.
Nova 5T: 649 лв.

Това говорим ако човек иска да си купи точно тази марка и да даде не повече от 700-800 лв. (толкова е при оператор на свободно, само с Vivaclub карта е по-евтин на свободно при Виваком).

Само, че P40 Lite идва без Google пакета и най-лошото - Kirin 820. Не, че 820 е най-лошото, а в смисъл...съвсем нормален среден клас чипсет и флагмански Kirin 980 за точно 100 лв. повече в Nova-та.

Плюс това не е съвсем ясно дали P40 Lite ще види Android 11 и ако го види дали няма да се сцепи от лаг. От това което съм видял при Lite сериите на Huawei - ха го обновят, ха-не, ха после лага е пълен. После като сложиш пълноценната Google поддръжка, камери и ... айде дизайна е субективно нещо и какво излиза...Nova-та им изяжда дори "вътрешно" дадени модели. На изплащане разликата им е не повече от кутия цигари на месец , а аз цигари купувам ако не всеки ден, то през ден...

Иначе благодаря за положителния коментар, постарах се да бъда изчерпателен.

Зарежда се бързо, изглежда и работи добре, звука като output на AUX в колата към плейъра е класи над други апарати, които съм ползвал, но все пак...да не ставам банален кой чипсет се ползва. Макар, че това му е най-силния коз.

Като споменах night mode нямам предвид, че Nova-та няма такъв, а че работи съвсем прилично, има си го, но не бива да се очакват резултатите на P30 Pro. Там фокуса е точно в камерите.

В момента не виждам по-добра покупка цена-качество от тази марка.

Вече за P40 lite E (Y7p)...там сме в диапазона на около 350 лв. и хардуера му сравнен с Xiaomi-тата за тези пари е нищо...там пък доминацията им е супер силна.
Huawei P40 lite е с Kirin 810, който също е произведен по 7 nm процес и като производителност доближава Kirin 980. Липсата на GMS е слабост, която няма как да го направи привлекателен само заради по - ниската цена. Иначе Nova 5T е един от малкото телефони от линията Nova, който е официално в България. По принцип тази линия е типична за Китай, и в Европа идват с леко променени имена както P40 lite копира почти Nova 7i, китайски му врътки. Аз лично взех моя от А1, на много добра цена, заедно с гривна Huawei Band 4. Като цяло съм доволен от качество/цена на Huawei.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-05-31, 10:31:20)pacemaiker написа:  Huawei P40 lite е с Kirin 810, който също е произведен по 7 nm процес и като производителност доближава Kirin 980. Липсата на GMS е слабост, която няма как да го направи привлекателен само заради по - ниската цена. Иначе Nova 5T е един от малкото телефони от линията Nova, който е официално в България. По принцип тази линия е типична за Китай, и в Европа идват с леко променени имена както P40 lite копира почти Nova 7i, китайски му врътки. Аз лично взех моя от А1, на много добра цена, заедно с гривна Huawei Band 4. Като цяло съм доволен от качество/цена на Huawei.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk

http://www.antutu.com/ranking/rank4.htm
kirin 810 = snapdragon 835
Цитирай

То едно е "близка до", друго е да е същото като 980....в кеш разликата им е едни 100 лв, а на изплащане - кутия цигари на месец, както казах...но всеки си избира де. Ако имаха поне 200 лв. разлика - да, ама така...
Цитирай

Не е необходимо да се спори, при положение, че сме с  Nova 5T. Просто 810 също не е лош процесор. И определено за цена около 500лв. Nova 5T е много добър избор. По-точно го закупих за 529лв. без никакви договори и обвързвания.
Цитирай

(2020-05-31, 10:34:56)Kobrakobra написа:  То едно е "близка до", друго е да е същото като 980....в кеш разликата им е едни 100 лв, а на изплащане - кутия цигари на месец, както казах...но всеки си избира де. Ако имаха поне 200 лв. разлика - да, ама така...
Преди половин година имаше доста разлика, но сега вече цената доста спадна. Когато аз си купувах моя, в големите вериги беше почти 800 лв, сега падна до към 600 лв. Huawei Nova 5T си остава добър среден клас телефон с лек нюанс на хардуер от високия клас. Аз лично го оцених като най - изгодното за мен предложение, като избирах измежду всички марки.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk

(2020-05-31, 10:40:41)shrike_avatar написа:  Не е необходимо да се спори, при положение, че сме с  Nova 5T. Просто 810 също не е лош процесор. И определено за цена около 500лв. Nova 5T е много добър избор. По-точно го закупих за 529лв. без никакви договори и обвързвания.
Да, Nova 5T е добър - Няма спор. Kirin 810 си има своите добри възможности. Аз лично не сравнявам по - нов чипсет с по - стар, както е Kirin 980.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

То и сега на свободно при операторите цената не е ниска, но точно в момента цената му говори за всички ползи срещу P40 lite. Иначе в началото си я имаше разликата. Факт. Но с договор винаги е било изгодно, аз така или иначе ще преподпиша, доволен съм, защо не взема още един телефон...
Никога такива разлики от по 6-7 лв на месец не са ме плашили. Всеки ден по 5 лв за цигари може, нали.. Big Grin Big Grin Това си е за мен де.

980 e леко по-стария, но флагмански (леко бивш), 810 си се позициониран в средния клас. Не знам защо написах 820 първоначално, 810 си е, предходния беше 710, заместващ 659 от P20 lite.

Абе всеки си избира. Но за мен това в момента на тази си цена е абсолютен топ. Сега, то оставаше и да е с чипсета на P40 Pro, нали...
Цитирай

(2020-05-31, 12:55:18)Kobrakobra написа:  То и сега на свободно при операторите цената не е ниска, но точно в момента цената му говори за всички ползи срещу P40 lite. Иначе в началото си я имаше разликата. Факт. Но с договор винаги е било изгодно, аз така или иначе ще преподпиша, доволен съм, защо не взема още един телефон...
Никога такива разлики от по 6-7 лв на месец не са ме плашили. Всеки ден по 5 лв за цигари може, нали.. Big Grin Big Grin Това си е за мен де.

980 e леко по-стария, но флагмански (леко бивш), 810 си се позициониран в средния клас. Не знам защо написах 820 първоначално, 810 си е, предходния беше 710, заместващ 659 от P20 lite.

Абе всеки си избира. Но за мен това в момента на тази си цена е абсолютен топ. Сега, то оставаше и да е с чипсета на P40 Pro, нали...
Моята Nova 5T я взех от А1 за 430 лв. на еднократно плащане преди 5 месеца. За него период това беше супер изгодна оферта. Сега вече и без преподписване на договор е изгоден. За мен водещото беше IPS LCD екрана, смешно звучи, но LED индикатора, Kirin 980 и държах да е Midsummer Purple цвят. За времето на ползване телефона е идеален за цената си. Ако беше с чипсета на P40 pro и имаше GMS, щеше да е оферта трепач, но не е. Kirin 980 се справя добре. Охлаждането на телефона куца, та са му вкарали тротлинг от Huawei, но аз игри не играя особено, така, че е добре.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако беше с чипсета на P40 Pro ... как ще се продаде P40 Pro... Big Grin За едната камера ли...

Нормално е да има някакви компромиси. И в крайна сметка 980 не е чипсет от 2010, а на миналогодишния флагман, предостатъчно е дори за тежки игри. Изобщо не е малко.
Цитирай

(2020-05-31, 15:25:48)Kobrakobra написа:  Ако беше с чипсета на P40 Pro ... как ще се продаде P40 Pro... Big Grin За едната камера ли...

Нормално е да има някакви компромиси. И в крайна сметка 980 не е чипсет от 2010, а на миналогодишния флагман, предостатъчно е дори за тежки игри. Изобщо не е малко.
Nova 5T е с чипсета на P30 pro и двата се продават добре. Някои са маниаци на тема камера на смартфона, и ще дадат още толкова за нея. Пазара има всякакви клиенти за всякакви китайски миксове на смартфон конфигурации.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Това казвам. С този на P30 Pro може, ама с на P40...виж цената нямаше да е тази..но то няма и нужда де...

Според Huaweicentral тестовете на EMUI 10.1 в китай са приключили и вероятно ще тръгне с майския patch или веднага след него.

Доколкото е ясно EMUI 11 също ще получим, но има време за това...
Цитирай

(2020-05-30, 22:49:52)Kobrakobra написа:  От точно 7 дни съм с Nova 5T. Като мнение мога да кажа само - перфектен. За тази си цена...повече от перфектен.

Нещото което прави ама наистина голямо впечатление - fingerprint sensor-а. Това нещо веднъж дори не сгреши. Отключва за части от милисекундата, буквално може да прекараш за части от мига пръста си по лайсната през него и да отключи. Изключително хипер бързо отключване, не съм виждал по-светкавично. Always-on и винаги бързо. И то в power button-а, на най-удобното място. Прекрасна бързина и удобство. По-бързо е от някои сензори на флагмани с отпечатък под екрана.

Камера - за няма и 800 лв (и няма и 500 лв. при някои договори с висок клас план) получавате камера за милиони...и 960fps slow-mo, EIS... е, не е OIS, ама това не е P30 Pro...и все пак EIS се справя отлично със стабилизацията. 4K видеото е контрастно, а AI...това нещо ми чете мислите. Не се налага да барам грам контраст и яркост на снимка след снимане, както правих преди. Знае в коя сцена точно колко цвят, яркост и т.н. да вкара. 48MP AI снимки...не е зле. Не и за тези пари. Не. Направо си е уникално. Е, zoom и night mode-а не са като на P30 Pro, ама тя и цената не е...

Екран. Добре, не е OLED. Това не е P30/Pro. Въпреки всичко имате FHD+ , ярки и контрастни цветове, софтуера още от времената дори на EMUI 5 дава възможност за ръчна корекция, така, че всеки може да си ги направи както си иска. Е, няма черното на AMOLED-а. Ама няма и цената му.

Батерия. Просто перфектна. Личи си добрата софтуерна оптимизация, съчетана с 7nm Kirin 980.

Споменах 980? Да, за тия пари имате P30 Pro в по-лека (ценово) опаковка. Който иска да играе на макс - ей това е телефона. И, да .... няма да видите повече лаг. За няма и 800 лв. получавате lag-free изживяването на P30 Pro.

Какво още "липсва"? Слот за карта. 128GB вградени...защо би ми трябвала памет карта?
Безжично зареждане.... оставам без коментар. Не ми се е налагало да ползвам. Не ми допада чак пък толкова, а и тоя wireless pad не е баш wireless, и той по кабел черпи ток отнякъде...не е баш wireless....

Имате и 22.5W зареждане. Достатъчно бързо за класа си.

С една дума - получавате ефектен, красив и бърз смартфон в най-горния край на средния клас, близо до P30 с леки "компромиси", които не са баш такъв deal-breaker предвид цената.

Споменах ли селфитата? Зверски са. Лицево разпознаване? И в най-големия мрак. И то само с камера.

Интефейс? Butter-smooth. Изглежда и се чувства флагман. Kirin 980 все пак... и ефектния гръб...моя е син, Crush Blue. Обаче и Midninght Purpple е брутален.

И не на последно място - това нещо си е брат на Honor 20 и си има Google Services, т.е. Huawei и Google по познатия ви досега начин.

Смело препоръчвам! Хардуера на P30 PRO на два пъти по-ниска цена е оферта отвсякъде!

100% съгласен със всичко написано! Притежавам близнака Honor 20 от ноември 2019 и имам чуството , че не ползвам всичките му възможности. Не знам с какво може да го натовари. Най-доброто устройство със съотношение цена качество!!!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай

Според Huaweicentral в Китай вече получават EMUI 10.1 за Honor 20/Nova 5T. При нас се очаква следващия месец, т.е. първо майския пач и после 10.1 с юнския в комплект вероятно.

Според предварителния им лист сме на опашката и за EMUI 11, което си е логично щом P30/P30 Pro ще го получават, а скоро пуснаха и P30 Pro New Edition (същото, но с 8GB RAM).
Цитирай

Ще се получи дублиране на пост, но ако може модератор направо да махне съдържанието на предния и да сложи това като по-актуално ще е чудесно.

Имаме си новина: 10.1 започва разпространение към Nova 5T.


Цитат:In midst of global EMUI 10.1 expansion, Huawei now started to send this latest version of EMUI for the users of Huawei Nova 5T. Bringing the latest features and improvements offered by the EMUI 10.1.

This rollout for Huawei Nova 5T is currently staged for the Asia region. While the users in Europe may have to wait until Mid or late July to get their hands on the EMUI 10.1.

Last week, Huawei released EMUI 10.1 for Huawei Nova 7i and the rollout for Huawei P30 series and Mate 30 series is still underway and yet to spread widely.

EMUI 10.1 OTA for Huawei Nova 5T comes with a software package size of 4.71GB and EMUI 10.1 version 10.1.0.221.

Note: This EMUI 10.1 rollout is still in early-stage and will expand gradually in different countries.


Източник: HuaweiCentral

Или с една дума - до края на юли всички Nova 5T ще са получили 10.1 (надявам се).
Цитирай

При мен тази сутрин дойде security patch за май месец, чакаме 10.1.

   
Цитирай

Тази вечер ми дойде и на мен. Буквално за 3 минути от рестарта до старта.

Чакаме вече всеки момент 10.1, пуснат е официално вече и за България.


В предварителната beta лист сме и за 11.
Цитирай

Дали това означава, че и за honor 20 ще дойде 3.1. Днес дойде някакъв малък 125 мб
Цитирай

Има ли някаква настройка като на Самсунгите, при която докато гледаш в дисплея/телефона, дисплея да не изгасва след определено време?
Примерно докато чета някакъв по-дълъг текст.

Черно Bello Nokia 3 Huawei Nova 5T
Цитирай

Да, ще имаш 3.1 не само, но и Android 11 (4.0 предполагам за вашата версия на EMUI, която е с леки разлики).

Въпрос на време е. А този 125MB е security patch за май. Идват на едно с Nova 5T, реално са едно у-во мисля знаеш.

От днес има и обновен Cloud - интерфейса е изцяло нов, ама абсолютно изцяло, има и нови функции. Обновете през AppGallery ако не ви е автоматично.
Цитирай

Cloud се обнови преди няколко седмици.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Благодаря за изчерпателния отговор!!!
Цитирай

При мен вчера дойде, но явно е като ъпдейтите - когато дойде.

Относно въпроса за екрана - да, може при всеки Android и изобщо всеки телефон на тая земя - в настройките за екрана има опция за timeout от 30 секунди до "никога" (ръчно гасене). Може 1 минута, 2, 5...
Цитирай

Здравейте,први ми впечатление че, не ми се обновяват снимките на залючен екран.Въртят си се само 10-тина.не съм получавъл нови от над месец,при вас как е положението.Във настройките всичко си ми е ок.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)