Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Статус бара се е отпечатал на екрана(screen burn)
#1

Здравейте,днес закупих телефона. Втора употреба е,всичко друго му е изрядно,има само този проблем. Статус бара се е отпечатал на екрана и се вижда по този начин на бял фон,трудно се забелязва. На английски термина е screen burn. Въпроса ми е това ще навреди ли по някакъв начин на телефона,освен козметично?
пс: Зелените петна,които се виждат на снимките,ги няма,от камерата е.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма да имаш проблеми, поне според мен.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • MeRtYy
Цитирай
#3

При всеки амолед може да се получи. На дисплея нищо му няма реално. На сиво също предполагам ще се забелязва, ама ако лично на теб не ти пречи няма какво да го мислиш.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • MeRtYy
Цитирай
#4

Ако има гаранция може да я ползваш

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • MeRtYy
Цитирай
#5

Ок,мерси за отговорите. Това ме интересуваше,значи няма да има проблеми. На мен лично не ми пречи,въобще не се забелязва,освен ако не се вгледам. Гледам в google play-а има някакви приложения за поправка на този дефект,пускали се за около час и щяло да се оправи. Да ги пробвам ли,или има вариант да прецакат дисплея?

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#6

^ не ти трябват допълнителни приложения, има го вградено: settings > system > accessibility > color inversion
Когато не ползваш телефона (при зареждане през нощта) го активираш. Естествено екранът трябва да свети постоянно с наличните дефекти по него. Процесът отнема много дълго време, може и месеци... зависи доколко са прегорели тези участъци. Пробвал съм го преди години на първите amoled екрани и върши работа, неслучайно го има вградено в андроида Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на c4e за това мнение:
  • MeRtYy
Цитирай
#7

За съжаление е "-" на технологията.
Има апп-ове и клипчета в тубата за възстановяване, но ако не те дразни не се занимавай.
Също се покрива гаранционно та ако имаш гаранцията .....
За да се предпазиш от този страничен ефект е добре да не го държиш постоянно усилен на макс. Също ако има опции за подобрители в тубата или друг плеър, който използваш ги изключи. Те усилват осветеността на екрана на макс или над(ако позволява) и също води до прегаряне. Най безопасно е да стои на авто осветеност, но пак да не е до край.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • MeRtYy
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)