Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei - какво се случва след бана от САЩ
Big Grin 

(2021-05-26, 09:15:59)Spellbound91 написа:  Бита карта са вече. HarmonyOS ще е като всичко останало, което бълват(много думи, а всъщност нищо).

Смартфон повече едва ли ще взема , но надеждата ми е в часовниците , дано са добри.  Sleepy

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
Аксесоари

(2021-05-26, 09:28:03)gamerz7 написа:  Смартфон повече едва ли ще взема , но надеждата ми е в часовниците , дано са добри.  Sleepy

Защо не бихте си взели техен телефон?
Просто ми е интересно да споделите.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

(2021-05-26, 09:28:03)gamerz7 написа:  Смартфон повече едва ли ще взема , но надеждата ми е в часовниците , дано са добри.  Sleepy
Относно техните смартфони,да едва ли ще взема техен телефон повече.
Доволен съм от P40 Pro! Ползвам го вече година и си работи нормално и не ми е създавал проблеми,  но на фона на цените на смартфоните им, просто не си заслужава да се купува Huawei.
Особено след раздялата им с Leica, преминаването им към HarmonyOS ( което до колкото чета е андроид базирано), неяснотите относно процесори, памети и т.н. 

Часовниците им също са със супер надути цени,а дори нямат възможност за инсталиране на приложения(а уж са "смарт").
Помисли добре преди да им хвърлиш едни 500-600 лв за часовник.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • milss
Цитирай

(2021-05-26, 17:50:10)Spellbound91 написа:  Относно техните смартфони,да едва ли ще взема техен телефон повече.
Доволен съм от P40 Pro! Ползвам го вече година и си работи нормално и не ми е създавал проблеми,  но на фона на цените на смартфоните им, просто не си заслужава да се купува Huawei.
Особено след раздялата им с Leica, преминаването им към HarmonyOS ( което до колкото чета е андроид базирано), неяснотите относно процесори, памети и т.н. 

Часовниците им също са със супер надути цени,а дори нямат възможност за инсталиране на приложения(а уж са "смарт").
Помисли добре преди да им хвърлиш едни 500-600 лв за часовник.

Колега какво точно си мислиш че са правили Leica освен да им стои надписа?
Не злорадствам, напротив фен съм на марката както се вижда от подписа.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

(2021-05-26, 11:05:45)Viiipeer написа:  Защо не бихте си взели техен телефон?
Просто ми е интересно да споделите.

Здравей , 

Не бих си взел , защото просто съм зависим от гугъл , ползвам го постоянно и това за мен е минус , имаха ли гугъл , веднага взимам последния модел.
От 2 години съм със Mate 20 pro и съм супер доволен от телефончето , само в началото го замених ,заради дефект в екрана , беше доста нашумяло дисплейте LG и BOE , но както й да е .. Сега обмислям Honor , защото са си huawei и видях , че връщат гугъл сървис и отделно цените им са една идея по нормални , а не изостават кой знае колко много , поне според мен.

А за часовник , искам такъв , просто защото ми харесва , Gt2 е супер часовник и цената от 260лв си е супер .. Ако нормалния watch 3 е около 300лв ще е супер.

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

GMS се добавя след инсталиране на Gspace. Smile

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

Някъде в тубата гледах клип, че всъщност Harmony OS е ребрандиране андроид 10

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • Spellbound91
Цитирай

(2021-05-26, 20:06:28)Viiipeer написа:  GMS се добавя след инсталиране на Gspace. Smile

Gspace е пълен таш*к. Ползвах го известно време и го махнах.Купените от мен приложения не могат  да се ползват.Оставих само VMOS и то само за приложения,които не работят с GMS а са ми необходими. Върши работа,  но е далеч от това да си имаш услугите по default.
В началото беше лесно да се инсталират GMS,  но китайците сами направиха нещата да е трудно подкарването на google с ъпдейтите които пускаха. Та, за хората зависими от GMS, посредствени неща като Gspace и VMOS не вършат работа.
Относно лайка надписа, за да е там поне малко от малко има някаква намеса от тяхна страна. Никой няма да си сложи бранда на каквото и да било, просто ей така.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 3 потребители изказват благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • martoo, milss, VikeZ
Цитирай

Huawei обяви, че започва кампания с по-ниски цени за сервизни услуги за своите клиенти. Активността ще продължи до края на месец юни и ще предлага до 50% намаления от стандартните цени за ремонт.

http://nixanbal.com/huawei-predlaga-do-5...-prez-yuni

 
Цитирай

Американският президент Джо Байдън подписа нова изпълнителна заповед, с която забранява инвестициите в 59 китайски компании, включително Huawei. Освен Huawei в забранителния списък попадат още производителят на чипове SMIC, телекомът China Mobile, компанията за видеонаблюдение Hikvision и много други.

https://www.reuters.com/legal/government...021-06-03/

 
Цитирай

Hikvision и Dahua са отдавна в забранителния списък, заедно с хуавей. Преди месеци ми се наложи да работя с техни камери и устройства за достъп и ми настръхна косата до каква степен са изпипани да тракват хората. Например разпознават и протоколит лица, даже и да не са заложени в базата данни. И веднъж да им подадеш снимка, след секунди дават пълна статистика години назад, кога и къде това лице се е появавало, правят му профил, честота на посещенията, кога преимуществено се е появявал, кои да били с него и т. н. каквото се сетите. И това е само малка част от комерсиална система. А тея за правителствени и военни цели кой знае още какво могат. Лудница направо.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 10 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • alexbg67, dani_z25, divna, Dowper, romborak, solo5, Spellbound91, tynata2, Victormihov, VikeZ
Цитирай

(2021-06-04, 18:04:14)NoMaD написа:  Американският президент Джо Байдън ...

Само да се махне Тръмп и....

"САЩ забрани инвестициите в редица китайски компании, включително Huawei"

Илюзии!

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай

(2021-06-04, 20:44:20)kayovas написа:  Само да се махне Тръмп и....

"САЩ забрани инвестициите в редица китайски компании, включително Huawei"

Илюзии!
Как илюзии? Нали Harmony-то ще ги "извади" от батака и ще покажат колко са кадърни китайчетата. 
Имах надежди,че са направили нещо,  а то...  нищо.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

В темата имаше мнения как китайците щели да направят нова ОС и щели да пометат прогнилия капитализъм. В крайна сметка се оказа форк на Андроид.

Драмата предстои. Google постепенно ще налагат Fuchsia и в един момент китайците ше останат на нещо, което няма кой да го развива.

Ще стане като едно време: китайски хардуер с китайски софтуер, които никой не иска да ползва. Политиката на Китай винаги е била крайно затворена, защото вярват, че са центъра на света, Поднебесната. Всичко развиват за своя пазар.

А светът е глобален и няма да приеме китайския мироглед.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 5 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • fifth_root, scorceni, Spellbound91, tynata2, Victormihov
Цитирай

Според последни статистически данни за първото тримесечие Huawei заема едва само 4% от пазара, а само преди година и половина брандът бе на второ място, изпреварвайки дори Apple. Сега на челните позиции са Samsung, Apple, Xiaomi, Oppo и Vivo.
 
[Изображение: d7c6a7086826.png]

Източник:>>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2021-06-05, 00:21:57)kayovas написа:  В темата имаше мнения как китайците щели да направят нова ОС и щели да пометат прогнилия капитализъм. В крайна сметка се оказа форк на Андроид.

Драмата предстои. Google постепенно ще налагат Fuchsia и в един момент китайците ше останат на нещо, което няма кой да го развива.

Ще стане като едно време: китайски хардуер с китайски софтуер, които никой не иска да ползва. Политиката на Китай винаги е била крайно затворена, защото вярват, че са центъра на света, Поднебесната. Всичко развиват за своя пазар.

А светът е глобален и няма да приеме китайския мироглед.

Изпратено от POCO F2 Pro
Силно се съмнявам, че ще стане така, както сте написал. Мирогледа на Китай е доста променен и в комбинация с пословичното им трудолюбие и целеустременост нещата ще са доста по различни от това, което на краварите им се иска..

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

Ами и така е, факт е, че повече хора си търсят смартфон с гугъл и точно това спира хората от покупката на нов смартфон Хуавей.
Така, че... да на краварите може да им се иска, но и ти ползваш P30 с Гугъл.

Ако Хармони беше нещо различно от Андроид без Гугъл щеше да се пробва, но това е просто "Андроид без Гугъл", това не е нова операционна система.
[-] 7 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67, Dowper, extremee13, Ivanov_1994, martoo, scorceni, VikeZ
Цитирай

(2019-06-03, 10:38:47)Pelikana написа:  Сагата продължава. Foxconn е спрял редица линии от производството на Huawei

Foxconn не е единствената компания, произвеждаща компоненти и сглобяваща мобилни телефони за своите клиенти. Друг голям китайски играч е BYD Electronic, който произвежда много голяма част от телефоните на Huawei.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай

Проблемът не е кой ще ги сглобява, а какво да се сглобява в този дефицит на компоненти. И също кой ще ги купува.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Huawei и Samsung попаднаха в списък от 378 компании, получили нареждане да спрат разпространението на свое оборудване в Южна Корея, след като Министерството на науката и ИКТ (МНИКТ) отмени оценките за производителността.

https://technews.bg/article-134545.html

 
Цитирай

(2021-06-11, 10:59:55)maktub19 написа:  Силно се съмнявам, че ще стане така, както сте написал. Мирогледа на Китай е доста променен и в комбинация с пословичното им трудолюбие и целеустременост нещата ще са доста по различни от това, което на краварите им се иска..

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Колкото и да са целеустремени и каквото и да ми предлагат удобството на Google Services аз лично няма да пренебрегна. Ползвам Android от времената на 1.5/1.6 досега , винаги съм имал Maps, Gmail и т.н. и нямам намерение да променям навици и удобство, които са такива от над 10 години. Това си е лично мнение де.

Кеф ти Samsung, кеф ти OnePlus , кеф ти още куп марки. В даден момент и Xiaomi ще си го изядат, просто не се занимават с 5G инфраструктура както ZTE и Huawei, които държат куп патенти в мрежовите технологии (и за 4G, 3G и за каквото още се сетиш - всеки рутер е техен при операторите).

Обаче аз Google няма да си дам. И като знам с каква скорост си обновяваха Android-ите Huawei майко мило...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • extremee13
Цитирай

В момента хуавея е като цяло най-адекватния телефон който съм имал. Жалко че в един момент трябва да го сменя за някой друг производител заради гугъл сървисите.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • doktorra, DoryanY
Цитирай

A1 Telekom Austria Group ще използва оборудването на Huawei и ZTE в 5G мрежи. Според Alejandro Plater, главния оперативен директор на A1 Telekom Austria Group, китайското оборудване е не само че е по-евтино, но и превъзхожда аналозите, предлагани от европейските доставчици по функционал. Компанията обслужва 25 милиона клиенти в Австрия, България, Хърватия, Беларус, Словения, Република Сърбия и Република Северна Македония, използва китайски 4G радио мрежи за достъп в България и Северна Македония, както и оборудване от европейски доставчици Ericsson и Nokia в страни като Австрия.

https://www.reuters.com/business/media-t...021-06-23/

 
Цитирай

А едно време Мтел и Сименс бяха в една сграда даже

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Huawei възобновяват производството на чипсетите Kirin SoC през 2022г. в “HiSilicon factory” в Ухан. Проектът стартрира през 2019г. и до момента са инвестирани 1,8 милиарда юана.

[Изображение: neozaglaven-dizayn.jpg]

Разбира се, това е само началото. Много време ще мине, докато се асемблира нужното оборудване и се постигнат усъвършенстваните технологични процеси. Ще започнат с нещо малко и ще се развиват. Спекулира се, че се превижда и национализиране на TSMC, което няма да е изненадващо, предвид патовата ситуация, в която са поставени. Но това би било пагубно за страната пред лицето на света и наостряне на света срещу Китай. Тъй като ще се афектира националната сигурност на много силни държави, не само бизнеси за милиарди.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • DoryanY, tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)