Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor 8x, Mate 20 lite или Nokia 7+
#1

Здравейте,
от месец някъде си търся телефон и често препрочитам мненията тук. Знам че е много относително да посъветваш човек, но .. реших да попитам. Спрях се на тези три модела - Honor 8x, Mate 20 lite или Nokia 7+ . Основното което търся  е да е здрав/с алумиениево тяло ще е най добре да е/ , че съм сприхава Smile ,  да има добра камера, да мога да снимам децата Smile , селфи камерата не ми е толкоз приоритет. Интернета го ползвам рядко за фейсбук, форуми, новини. Игри не играя. търся да е до около 500 лв. Харесах Хонора, но ме притеснява големината му. Нокиата ми харесва като параметри и обмислям и нея да я пробвам .
Ще се радвам и някой дург да ми препоръчате, Самсунгите не ги знам като модели.
Досега използвах Huawei p10 lite и съм си много доволна, но сега го преотстъпих на детето и търся нещо средно, не си падам по скъпите телефони, че както споменах лесно изпускам или пък загубвам, тичайки по децата.
Очаквам вашите съвети Smile
Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако ти харесва чистия Андроид - Nokia 7+.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ivilda.ivalina
Цитирай
#3

(2019-05-30, 09:49:07)NoMaD написа:  Ако ти харесва чистия Андроид - Nokia 7+.

незнам каква е разликата, не ми пречи да пробвам Smile
Цитирай
#4

"Чистия” Android е максимално опростен и изчистен, за някои потребители визуално е скучен, но за сметка на това няма ненужни излишни приложения, бърза и безпроблемна работа, чести ъпдейти и по-дълга поддръжка.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ivilda.ivalina
Цитирай
#5

@ivilda да това представлява чистият Android, @NoMaD добре го е написал.
Тези телефони, които си предложила са добри, но Nokia 7 Plus и Huawei Mate 20 Lite вече са стари, докато Huawei Honor 8X става, но пък казват, че звукът не му е много качествен.
Виж също Samsung Galaxy A50, с който ще получиш 128GB вградена памет, 4000mAh батерия, 3 камери,  на добра цена, но пък има пластмасов дизайн, не е водоустойчив, но пък за сметка на това няма рамки и е с Super AMOLED дисплей.
Също така виж Xiaomi Redmi Note 7, който е още по-евтин, но предлага по-добра камера и е също с такава батерия, но пък е с ips диспей, но за сметка на други характеристики, който не можеш да ги намериш в по-горните телефони, които си предложила.
Nokia 7.1 също е вариант, той вече е стъклен ако искаш нещо по-луксозно. И е с чист Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • ivilda.ivalina
Цитирай
#6

Redmi Note 7 е по-добрият избор. Камерата му е много добра. Имам 8x около мен. Телефонът е страхотен, но камерата му е компромисна.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • ivilda.ivalina
Цитирай
#7

да, в началото го гледах и него - Redmi note 7 , но после разбрах че нямата сервиз в Бг и затова се зачудих и спрях да го гледам. Иначе бях се спряла на него.
Благодаря Ви!
Цитирай
#8

(2019-05-31, 07:28:36)ivilda.ivalina написа:  но после разбрах че нямата сервиз в Бг

Булграм са оторизиран сервиз на Xiaomi
Стига да го купиш от техно верига,
че при останалите онлайн търговци не е ясно има ли гаранция и къде е
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • ivilda.ivalina
Цитирай
#9

В момента при румънците го има Redmi Note 7 на промо цена от 398лв. Гаранцията си е ОК, ползвана за предишни модели без никакъв проблем.
До 500лв няма по добър телефон.


Цитирай
#10

398 лв за Ноут 7 с 2 години гаранция - какво повече може да се иска.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#11

Вижте и Xiaomi mi 8 lite, за 380 до 400 лв е от прилични търговци. Не ви интересува кой има сервиз, това си е проблем на търговеца. Бих ви дал и линк но е забранено. Имам го от месец и е страхотен.
Нуавей бих изчакал с покупката му докато не се реши проблема им с Щатите.
С Шауми ползвате благини които липсват в чистия андроид.
[-] 1 потребител изказва благодарност на io6o за това мнение:
  • ivilda.ivalina
Цитирай
#12

Цената е супер.
Даже Note 4 не падна под 400лв близо 2 години

(2019-05-31, 21:29:39)io6o написа:  Не ви интересува кой има сервиз, това си е проблем на търговеца.

Не е точно така.
В лош сервиз има лошо обслужване
и за да си спестят разходи си намират причина да не ти уважат гаранцията
Нета е пълен с разкази на пострадали в такива ситуации
Никой не се интересува, докато телефона си е наред,
но когато се наложи ремонт и не ти признаят гаранцията, а цената е повече от нов
се оказваш леко казано прецакан
Цитирай
#13

Solo моите уважения. Ще излезем от темата но при читави търговци при неизпускан и не мокрен уред няма да ти откажат рекламация. Нарушавайки правилата ще спомена че .маг и Пл...о са ми заменяли рекламиран продукт безусловно няколко пъти и нямам притеснения с такива магазини и сайтове
[-] 1 потребител изказва благодарност на io6o за това мнение:
  • ivilda.ivalina
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)