Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S7 след ресет, не разрешава друг човек да си вкара гугъл профил?
#1

Здравейте, имам следния проблем, купих си нов телефон и стария ми - Samsung Galaxy S7, го ресетнах и изпратих/продадах на човек. След като го получи човека провери му всичко уж, взе си го и ми звъни след няколко часа и ми каза, че неможе по никакъв начин да си влезне в Гугъл профила и на практика тела неможе да го ползва...Ходил е в серзиз и са му казали, че мога аз да му дам данните за моя гугъл акаунт и оттам да му го оправят бързо, ако не му искали 30 лв. за да му го оправят, че в момента искал моя гугъл акаунт и само така можело да се оправи...За мен това е много странно, как аз с ресетнат телефон, би търсило по какъвто и да е начин отново моя профил и защо...Някой може ли да помогне, дори да си взема тела тряа да си вляза в профила и какво да направо, за да мога отново да му го пратя? Четох теми, по темата, но така и не разбрах какво трябва да се направо за да се оправи...
Цитирай
Аксесоари
#2

Влез през компютър в Samsung акаунта ти и изтрий телефона от там. Иначе има много начини да прескочиш защитата, дори да не знаеш акаунта, но трябва да попрочетеш малко. Тия, които са го чели, те искат 30 лв.  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • ianpav_4444, Victormihov
Цитирай
#3

(2019-05-31, 19:51:10)ivan_vylka написа:  Влез през компютър в Samsung акаунта ти и изтрий телефона от там. Иначе има много начини да прескочиш защитата, дори да не знаеш акаунта, но трябва да попрочетеш малко. Тия, които са го чели, те искат 30 лв.  Big Grin

Благодаря колега, вече го направих, но момчето въпреки това, каза че неможел пак да влезне и коесто странно влязах в профила, премахнах го и още го виждам като устройство, но вече като вляза в него и не ми дава да правя нищо в него, а все още го виждам, стои ли така реално или е премахнато?
Цитирай
#4

Трябва телефона да е свързан към интернет, за да се "освободи". Той свързал ли го е или не му дава преди да вкара акаунт?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

(2019-05-31, 20:08:50)ivan_vylka написа:  Трябва телефона да е свързан към интернет, за да се "освободи". Той свързал ли го е или не му дава преди да вкара акаунт?

Незнам точно, мога да го питам утре (грешката е изцяло моя, защото му направих хард ресет, но незнаех че преди това трябвало да си премахна акаунта) той ми го върна в еконта и ще отида да го оправя и да му го върна направо, тряа да се кънектна към нета и тогава да опитам пак да изтрия профила ли си, помня че искаше гугъл акаунт преди да тръгне, но ми разрешаваше да се свържа към уифи, но без профила не тръгваше тел-а...
Цитирай
#6

При връщане на фабрични настройки се трие абсолютно всичко от телефона, включително акаунтите. За последните 2 години съм продал няколко Самсунга и така съм ги давал на хората без да има проблеми. Не знам какво се е объркало при теб.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

И при мен на фабрични иска стария Google акаунт, и на Samsung а и на Xiaomi то си иска акаунта иначе не пуска.

Просто да ти го прати с преглед и тест на ниска цена да не е висока доставката, през прегледа просто го оправи имаш 15 мин и кажи че я отказвах и ще му го върнат

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

(2019-05-31, 20:30:06)BGDropche написа:  И при мен на фабрични иска стария Google акаунт, и на Samsung а и на Xiaomi то си иска акаунта иначе не пуска.

Просто да ти го прати с преглед и тест на ниска цена да не е висока доставката, през прегледа просто го оправи имаш 15 мин и кажи че я отказвах и ще му го върнат
Точно това и ще направя колега, той ми го върна, като мн му е харесал защото и отвън си е като нов, та ще го кънектна уифи на моя и ще го изтрия от моя също, като вече го изтрих, но седи като устройство, не въпреки че стои го няма "Пемахни устройството", като вече го премахнах, но явно тряа наистина да се кънектне че да се махне, ако е само това наистина, благодаря ви!
Цитирай
#9

Малко изпускате част от картинката.Клиента,като е получил телефона,първо е направил "N"-броя опити със своя акаунт Smile Ако съдя по моята практика,опитват около 10-15 пъти,преди да разберат,че няма да стане SmileИ политиките за сигурност се задействат,за тях това е сигнал,че някой иска да присвои устройството и качват ниво след ниво заключването.При самсунг е най-зле,ако се задейства OEM заключване,машината се отключва само с ресет код,пратен на последната действаща SIM карта на апарата,и то след изчакване от 48 часа.
Цитирай
#10

Е нали точно това беше едно от новите неща в Андроид, не помня дали от 6 или 7 насасам- да не можеш да въведеш нов Гугъл акаунт просто така, само с едни фабрични настройки. Това беше с цел да се намалят кражбите и употребата на чужди устройсва без оторизация от предишния собственик.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#11

При връщане на фабрични настройки от менюто, а не от рекавърито, иска парола на акаунта за потвърждение. Когато вкараш паролата всичко от телефона се трие и след това не иска никакви акаунти.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • BGDropche, rikob
Цитирай
#12

(2019-05-31, 20:21:16)yochcov написа:  Незнам точно, мога да го питам утре (грешката е изцяло моя, защото му направих хард ресет, но незнаех че преди това трябвало да си премахна акаунта) той ми го върна в еконта и ще отида да го оправя и да му го върна направо, тряа да се кънектна към нета и тогава да опитам пак да изтрия профила ли си, помня че искаше гугъл акаунт преди да тръгне, но ми разрешаваше да се свържа към уифи, но без профила не тръгваше тел-а...

От компа влизаш в Гугъл акаунта си и премахваш телефона си.

Сигурност > превърташ до Вашите устройства > кликваш на телефона си и го премахваш, това е.

[Изображение: 23.png]
Цитирай
#13

Просто да се логне в телефона. След тва го пита дали иска да остави акаунта и да си го ползва или не и само да отключи устройството. През Recovery само се получава така. Както каза иван само от менюто като си вкараш кода не ти иска акаунта после

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • rikob
Цитирай
#14

Tова с премахването на телефона от Гугъл акаунта където и да се намира телефона го отключва. Не е нужно телефона да е при него.
Цитирай
#15

Привет колеги!
Имам следния казус и ще помоля за съвети ако на някой му се е случвало:

Миналата седмица дъщеря ми се оплака, че някой в училище и е сменил паролата
от 6 цифри за отключване на екрана. Не му обърнах особенно внимание понеже
пръстовия отпечатък си работеше и ме мързеше и телефона си се ползваше без 
проблем. Става въпрос за Хуавей Мейт 20 лайт. Но в събота ми се оплака, че и пръстовия
спрял да работи. И тук дъртия хакер (разбирайте мен), след 20 секундно ровене в тубата
му ударих един хард ресет със задържане на два бутона и се вкарах във филма на ужасите...... Blush
Първо ми изписа с червени надписи да напиша YES преди да го ресетна понеже да изтриело 
всички акаунти на телефона и написах, понеже не ми дава да продължа с действие............
Телефона си се ресетна но след опит да вкарам акаунта си с които си мислех, че съм активирал този апарат
ми даде сгрешена парола. В движение смених паролата на акаунта си и влязох в една въртележка
от която не можех да излезна т.е. - вкарвам акаунта, пиша новата парола, влизам си в акаунта но
телефона не тръгва а ми изписва да вкарам данните от последния акаунт, който е бил синхронизиран
на телефона.............и аз пак вкарвам същия акаунт, пиша новата парола и така едно и също постоянно
пиша но не се минава нататък. По време на тези действия изпращах и някакви смси до Гугъл и те ми връщаха
някакви кодове започващи с G - шест цифри, след което ги въвеждах и давах да но и това не помогна....... Bu
Прочетох в нета някъде, че не трябвало да се сменя парола по време на хард ресет и от там произлизал проблема
но беше вече късно.........Smile
Сега съм в следното действие, което също прочетох в последствие: изключил съм го и чакам да минат 72 часа, след
което пак ще пробвам да го пусна със същия си акаунт.
Но ме съмнява да стане, та ако имате някакви съвети ще се радвам да споделите................... Big Grin

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#16

Погледни клипчета за модела съдържащи в заглавието google account bypass.
Това би трябвало да ти даде възможност да въведеш, който си искаш акаунт. Не съм го пробвал, но един приятел намери счупен huawei, поправи го и след това заобиколи акаунта/паролата на телефона.

Отделно съм попадал на такива клипчета, който дават такава възможност, но на мен никога не ми се е налагало да ползвам методите.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • doktorra, tolostoi
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)