Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 30 - първото устройство с Ark OS

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1581639 Надява м се да ви хареса, той няма да се продава сигурно в България, но реших като за флагман да направя тема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • airbus
Цитирай
Аксесоари

(2019-09-19, 15:54:07)airbus написа:  Най-добрият телефона на пазара ли е? Някакви цени?
Без инсталирани гугъл услуги - за какво ти е? Пък и няма да се продава официално у нас

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Нямам възможност да гледам на живо представянето, та да се споменава на кои пазари ще се предлага (т.е ще се предлага ли и тук при нас веднага или само в Китай на този етап) ?

И за google апп-овете каза ли се нещо официално ?

Мерси !

ПС: колега по-горе е написал отговорите на въпросите ми докато съм писал постаWink

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
[-] 1 потребител изказва благодарност на master89q за това мнение:
  • Al
Цитирай

май не са обявили, щом и в гсмарена не пише..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Ще се продава в определени страни в Европа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

И аз изгледах цялата презентация, но не разбрах нищо за гугъл приложенията и в кои страни ще е достъпен?
Цитирай

По принцип идеята за AOSP и това да си инсталираш само това, което ти е необходимо супер много ми допада и за мен дори е плюс. Но самият телефон според информацията за момента и това, което чета е зле ( особено за 1100 евро ). Огромен ноч в навечерието на 2020 г. Този извит екран. Дори и да е субективно, прецакаха и дизайна отзад. Котлоните бяха много по-хубави според мен. За Кирин 990 нищо не знам за момента. В предишните модели от серията винаги е имало по някоя малка изненада, която да ги отличи от останалите. Този е просто поредния "китаец", само че на тройна цена...

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Цитирай

Това с премахване на бутони за звук е добре. С приплъзване по борда ли ще става намаляването и увеличаването на звука?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2019-09-19, 16:45:34)airbus написа:  Това с премахване на бутони за звук е добре. С приплъзване по борда ли ще става намаляването и увеличаването на звука?
По самия дисплей отстрани, с double tap и движиш нагоре надолу. Същото е и при правена снимка.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на boris.stz за това мнение:
  • airbus
Цитирай

От достоверен източник телефона ще се появи 2020г. началото в цяла Европа

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

(2019-09-19, 16:17:16)master89q написа:  ...И за google апп-овете каза ли се нещо официално ?
Алтернативен метод има. Вместо Google Play за новите смартфони Huawei ще бъде на разположение магазин AppGallery ( Facebook, Instagram и WhatsApp присътстват), като услугите на Google ще заменени от  техните аналози. Към момента аналогът на Google Play засега поддържа около 45 000 приложения. Липсващите Google приложения на телефоните могат да бъдат инсталирани допълнително, но има шанс те да не вървят толкова добре както до сега.

 
Цитирай

Просто се инсталирват нещата на google както се инсталирват и на xiaomi с китайски ром, някои трябва да пусне apk тука ако някои си вземе тела. Пък ако не работят както трябва или отказват, винаги ще се намери руснак да ги модне и да тръгнат. Не се бойте, без златния google няма да остане.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • doktorra
Цитирай

(2019-09-19, 15:24:50)NoMaD написа:  Huawei Mate 30 Pro - Ревю
От петата снимка в ревюто схванах замисъла на полирания кръг около камерите!
Така обърнат прилича на фотоапарат.................... Стилно ми се струва!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2019-09-19, 18:30:40)Gosho223 написа:  От достоверен източник телефона ще се появи 2020г. началото в цяла Европа
И той е?

 
Цитирай

Не знам колко от вас гледаха презентацията, но през цялото време сравняваше телефона с новия iphone 11 и с Galaxy Note 10 и едва ли не ги изкара пълни боклуци пред Мейта особено за камерите... Big Grin
Цитирай

Huawei Mate 30 Pro - Пълен обзор

 
Цитирай

Все пак са трите водещи производителя, с кой да ги сравнява, а и всеки път презентацията им е подобна, опитва се да оправдае високата цена със сравнения на апарати в близък ценови клас.
Цитирай

Аз искам да обърнем малко внимание на тези услуги от GОOGLE за които толкова се говори. Имам чувството, че не всички са съвсем наясно какво ще е да нямат тези услуги на телефоните си, аз самия не съм много в час, но като се замисля си го представям така: В момента ползвам GMAIL, но ако го нямам като приложение мога да ползвам всеки един мейл клиент , другото за което се сещам е GOOGLE CHROME , но и там има доста добри аналози. Реално погледнато като изключа тези две приложения за който дори не съм сигурен че имат общо с тези google услуги за които се говори ще имам 15-20 шитни по-малко, които и без друго никога не ползвам... Като се замисля още малко остава въпроса с контактите които в момента са ми в Gmail-a, но и там има много лесно решение и начин да си ги прехвърля. Така си представям поне аз нещата, айфоните като не ползват услуги на google да не би да са фалирали, моля някой по компетентен да ме поправи или да добави нещо, общо взето се опитвам да разбера колко големи ще са минусите без тези услуги.
Цитирай

(2019-09-20, 09:00:31)g1kata написа:  Аз искам да обърнем малко внимание на тези услуги от GОOGLE за които толкова се говори...
Какво ще прави Huawei без онлайн услугите на Google: цък

 
Цитирай

(2019-09-20, 09:00:31)g1kata написа:  Аз искам да обърнем малко внимание на тези услуги от GОOGLE за които толкова се говори. Имам чувството, че не всички са съвсем наясно какво ще е да нямат тези услуги на телефоните си, аз самия не съм много в час, но като се замисля си го представям така: В момента ползвам GMAIL, но ако го нямам като приложение мога да ползвам всеки един мейл клиент , другото за което се сещам е GOOGLE CHROME , но и там има доста добри аналози. Реално погледнато като изключа тези две приложения за който дори не съм сигурен че имат общо с тези google услуги за които се говори ще имам 15-20 шитни по-малко, които и без друго никога не ползвам... Като се замисля още малко остава въпроса с контактите които в момента са ми в Gmail-a, но и там има много лесно решение и начин да си ги прехвърля. Така си представям поне аз нещата, айфоните като не ползват услуги на google да не би да са фалирали, моля някой по компетентен да ме поправи или да добави нещо, общо взето се опитвам да разбера колко големи ще са минусите без тези услуги.
Дори айфон плащат лиценз на Гугъл
Цитирай

Приблема разбира се е липсата на Google Play в АOSP версията на андроид,а не липсата на гугъл сървисите. Всички програми, примерно, които аз ползвам са от там-westher and clock widget, palabre, yandex, moon reader, swift key са основни примерно, за тях се сещам на първо време, а има и много други.
Цитирай

(2019-09-20, 09:00:31)g1kata написа:   айфоните като не ползват услуги на google да не би да са фалирали, 
Това пък как го измисли . На Iphone си има всички Google услуги . 

На мен лично освен Chrome , са ми важни Photos , Keep , Maps, Drive .. офиса на Google , но то е ясно че ще могат да се инсталират допълнително .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Технически, на всеки AOSP могат да се инсталират Google услугите. Политически, ако се вземе такова решение, се блокират всички Huawei телефони, които влизат в черния списък. Както знаете, Google разпознава марката и модела на телефона, на който се ползват техните услуги. Ще има инсталиран Play Store, но няма да работи. Същото ще е с Maps и т.н.

Дали ще го направят, това е отделен въпрос. Но е много вероятно да го направят, в противен случай санкциите са проформа. Така че кой какво може да инсталира е едно, но дали ще работи е друг въпрос.

Затова и Huawei търсят алтернативи. Дали ще успеят - предстои да разберем. Историята показа, че Microsoft се провалиха в опитите си да заместят Google услугите с техните в AOSP-базирани ROM-ове. Именно поради причина на липсата на Google услугите, Huawei може да забави пускането на Мате 30 на европейския пазар.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Китайците имат едно пожелание-проклятие "Да живееш в интересни времена", та бих влезнал с тях във филма, но не и с устройство за 1100 евро. За една по разумна цена бих експериментирал обаче.
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай

Не знам какъв мазохист трябва да е човек, че да извади 2200 лв. и да вземе толкова обременен телефон? Телефона като камера и хардуер е много добър, на визия е грозен (разбира се това твърде индивидуално и не ангажирам никой с тази моя оценка). Всичките тези неясноти около възможността да се ползват google приложенията правят този телефон един лош избор.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)