Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на автошкола
#1

Здравейте,

Взех си листовките, вътрешните изпити и задължителните часове кормуване, но ме скъсаха на практическия. Искам да продължа обучението си в нова автошкола, но имам казус. Новият инструктор настоява за копие от картона ми от старта школа. Старият инструктор твърди, че това е излишно и е достатъчно това, че ме е освободил от системата, тъй като в нея са всичките ми данни. Въпросът е осбъждан и с двамата по 3 пъти и стигам до порочния кръг, в който всеки си твърди неговото и не знам кой греши. 

От час чета наредби, но не намирам текста за това как се процедира при смяна на школата. Някой да може да ме упъти или да даде съвет, ако е минал през подобно? Платил съм си всичко в старата школа впрочем.

Благодаря предварително.
Аксесоари
#2

А каква е причината да сменяш?Предполагам не си доволен от инструктора и затова и са те скъсали?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#3

Каквото и да кажа ще излезе, че на кривата ракета космосът ѝ е крив. Просто за мен няма опция да продължа в същата школа. А на инструктора това съм го обяснил подробно и недвусмислено, съмнявам се това да е опит да ме задържи.
#4

Принципно твоя проблем го имат доста хора, и от това което съм чел,че отиваш в старата школа и си изискваш документите (служебно) да ги препратят ,като си взел вътрешен и външен листовки и примерно имаш 10 часа курмуване би трябвало в новата школа да продължиш от 10-тия час.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#5

От всичко, което съм виждал около новите шофьори, както съм бил и аз, е само едно. Ще ти дадат книжка за управление на мпс (без ограничения в типа и мощността, а само в кг и бр места) за това, че не можеш да караш, ама изобщо. Общо взето знае как се държи волана, кой педал кога се натиска, и има представа къде да се намира на платното, нищо повече.
Лично мисля, че си на финалната права и не е смислено да сменяваш каквото и да е, освен личните си виждания по тези въпроси. Но все пак може да има друга причина, която не знаем, и излиза, че до тук пиша колкото да не заспя.
Все пак ще сме доволни и вероятно и полезни ако споделиш целия проблем. За момента си някакъв зародиш на шофьорче, а далеч не ракета, но все пак си крив, а космоса не е просто необятно пространство, а място с определени правила за движение и поведение.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
#6

Обикновено инструкторите имат по два картона. Фалшив за пред ДАИ и истински. Това с цел да те пуснат по-бързо на изпит като се предполага, че датата ще е след няколко седмици. Аз също хич не бях доволен от първия ми инструктор. Искаше ми пари, скъсаха ме два пъти и го смених, като дори ми върна част от парите. Минаха години, аз съм водач без нарушения и с не малък пробег, а той е полу инвалид, след като го блъсна някакъв 18 годишен надрусан келеш. Изпитващия също беше отстранен от длъжност и осъден... Та мести смело и не се притеснявай. Господ гледа и всеки си получава заслуженото.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
#7

Колеги, днес си взех успешно изпита за управление на МПС. Благодаря на всички отговорили в темата.
В крайна сметка се оказа, че няма нужда от копие на картона. Новата школа ти прави нов картон без да е нужен старият.
Взех един брой часове над изискуемите от закона 4 (по моя инициатива) при новия инструктор и нещата се получиха.

@bitmad , много точно си го написал, харесва ми. А иначе причината отчасти можеш да си обясниш с това, което вече казах - на крива ракета космосът ѝ крив. Бих добавил, че методите на обучение на предишния инструктор бяха несъвместими с моите стандарти/темпове/възможност и т.н.

Модераторите да се чувстват свободни да слагат катанец, ако няма някой да добави нещо. Smile
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)