Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Медицинско за подмяна на книжка
#1

Задължително ли трябва да мина през личния лекар за медицинско свидетелство при подмяна на книжка кат В , или мога и другаде да го извадя.
Цитирай
Аксесоари
#2

Може и другаде.
Цитирай
#3

Където и да отидеш, няма да избягаш от 25 лв!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Не са проблем парите,просто ми казаха че задължително се минавало през личния лекар.А аз даже и не знам кой ми е.
Цитирай
#5

Този който ти го е казал, е имал предвид, че най-добре те познава личния лекар. При него издаването на този документ е формалност, тъй като се счита, че е запознат със състоянието ти! Даже при проблем, би проявил разбиране.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Не е точно формалност, защото пак ще минеш през няколко кабинета
Навсякъде по 3лв потребителска такса... По спомен очен задължително се минава
Най-добре на частно - даваш 20-25лв и ти бият печатите на регистратурата
Цитирай
#7

Така както казваш е за С, а на него чу е необходима Б. Само при личния, или при друг, таксата е обявена от държавата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

И за Б категория трябва преглед от очен при изваждането, после може и от личния или който и да е сертифициран, че си прегледан и здрав.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#9

Вчера ходих при личната за медицинско кат. C.каза ,че не може ако съм с B можело. Каква  е разликата не питах. Отидох в Торакс и срещу  35лв. имам заветния документ.

huawei p30 pro
Цитирай
#10

За B на мен ми приеха медицинско, издадено само и единствено от личния (общопрактикуващ) лекар, май няма нужда от очен.
Цитирай
#11

(2019-06-08, 22:44:06)iordangenev написа:  За B на мен ми приеха медицинско, издадено само и единствено от личния (общопрактикуващ) лекар, май няма нужда от очен.

Невъзможно.
Цитирай
#12

(2019-06-08, 22:48:02)anatol06 написа:  Невъзможно.

Възможно е - сложила му е всички печати и готово. Да, има лични, които те пращат поне до очния, но повечето бият печата и си готов. 
Обаче когато си с професионална книжка, повечето ще искат да се мине през очния.
Цитирай
#13

(2019-06-08, 22:58:04)Vi70 написа:  Възможно е - сложила му е всички печати и готово. Да, има лични, които те пращат поне до очния, но повечето бият печата и си готов. 
Обаче когато си с професионална книжка, повечето ще искат да се мине през очния.
Е така може, ама си слага главата в торбата.
Цитирай
#14

Подменях си шофьорската книжка преди 2 месеца, А+В...
При личния лекар - отне ми точно 5мин. и 20лв.
Може да си изкараш медицинско свидетелство и при друг, общопрактикуващ лекар, срещу съответна му такса. Заверява ти го и си готов.
Цитирай
#15

(2019-06-08, 23:58:16)anatol06 написа:  Е така може, ама си слага главата в торбата.

Ти па, те книжките им дават без да могат да карат правилно та едно медицинско ли. Ако зависи от мен, щях и за "В" да въведа психо-тест и покриване на някакво минимално ниво на интелигентност - улиците са пълни с неадекватници. Разрешиха на всякакви смешници да стават  инструктори, които ги учат само да потеглят и спират, защото и те самите друго не знаят. Крайният продукт е напълно неграмотни шофьори по улиците!
Цитирай
#16

Всичко може да е формално, когато основното му приложение е да играе касичка
Цитирай
#17

Достатъчно е на личния лекар да ти направи японския тест за цветоусещане. Ако го минеш, няма значение дали си -1 или +1 като диоптър. Повечето лекари го имат.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)