Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интернет на Мултимедия с Андроид
#1

Здравейте, закупих си авто мултимедия с Андроид 8.1. Има вграден wi-fi но искам да имам интернет постоянно.
Въпросът ми е дали ако свържа карто четец с сим карта в USB-то ще тръгне на Андроида или ще трябва да си взимам от така наречените "Бисквитки - рутери"?
Благодаря ви предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Я покажи някакъв карточетец за сим карта, да видим дали ще стане.
Цитирай
#3

(2019-06-08, 20:32:53)tolostoi написа:  Я покажи някакъв карточетец за сим карта, да видим дали ще стане.

Ами още не съм взел, за това питам, дали ще стане и какъв да е?
Цитирай
#4

Е дай линк на това, което мислиш да вземеш. Аз такова нещо не съм виждал, не изключвам възможността да има, за това писах да покажеш, това което си набелязал. С бисквитка ще стане, дай да видим другия вариант.
Цитирай
#5

(2019-06-08, 20:37:59)tolostoi написа:  Е дай линк на това, което мислиш да вземеш. Аз такова нещо не съм виждал, не изключвам възможността да има, за това писах да  покажеш, това което си набелязал. С бисквитка ще стане, дай да видим другия вариант.
Нещо подобно.....

https://www.emag.bg/chetec-za-sim-karti-...DSJX53BBM/
Цитирай
#6

(2019-06-08, 20:47:50)lookup написа:  Нещо подобно.....

https://www.emag.bg/chetec-za-sim-karti-...DSJX53BBM/
Нищо подобно.
Няма как да стане.

Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#7

Ако съответната медия обаче поддържа така наречения Usb стик, юсб модем, няма причина да не работи, но вероятно не и този четец (ако е просто четец, а не друго), който ти си показал в линка.
Не пречи обаче да пробваш.
Аз също съм с подобна медия, като ползвах модем на същата марка, на която е и медията, но мисля, че не би трябвало да има проблем и с друга марка флаш модем.
Разбира се трябва да се тества преди покупка.
В крайна сметка реших да премина на бисквитка, поради в случая по-големия обем данни, които ми предложиха и неограничението в мобилността, придвижването, липсата на необходимост от прекачване към юсб и т.н. която свобода ми дава бисквитката, както и използване по едно и също време от няколко устройства.
Да не забравя, че бисквитката има възможност и за работа като кабелно устройство, юсб модем за Интернет, което обаче съм използвал само с компютър, но не и към медията в автомобила, за да съм сигурен, че ще бъде разпозната като такова устройство и от медията.

П.п. Ето и линк към тема с информация във форума, която вярвам, че също ще ти е от полза, защото касае именно това, което те интересува, както и вероятността от това флаш модема ти да не бъде разпознат от медията.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...0%B8%D1%8F

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Благодаря ви за съветите.
Най-вероятно ще си взема бисквитка, излиза доста по-изгодно и по-удобо, и ще си спестя мъките и пробите.....
Поздрави
Цитирай
#9

Четеца който показа не става за тая работа! Защо не си шерваш Интернета от телефона?Лесно,удобно и не се налага да ползваш друго устройство!
Цитирай
#10

За себе си за да стигна до тези премеждия със смяна на устройства за Интернет, причината е била липсата на достатъчно голям мобилен пакет, защото съм само със служебна карта в телефона си, на която не аз определям съответния мобилен план.
Иначе да, ако мобилния пакет, който използва даден клиент на оператор, му е с възможност за голям трафик, хот - спот опцията е чудесно предложение за споделяне на мобилна мрежа.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

Взех си бисквитка от Теленор, понеже съм тяхен клиент, за 16лв на месец 25000MB. Ползва се и през USB, така го свързах в момента, хем се зарежда хем по кабела пуска нет. И устройството се заплаща еднократно 20лв. А отностно хотспота от телефона, да върши работа, но като провеждам разговор по време на включен хотспот и се чува доста кофти, нямам идея дали е нормално....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)