Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Промени в политиката за Бета ъпдейтите!!!
#1
Information 

Здравейте, днес вече от два източника чета тази новина.
За едни може да е тревожна, а за други  - не. Оставям на вас да прецените.
Става въпро за следното:

Цитат:Xiaomi is changing the MIUI Beta policy. Entry level Redmi will not receive updates.

Xiaomi променя политиката за MIUI Beta ъпдейтите. Ниския клас RedMi телефони няма да получават такива.

След 5-ти Юли устройствата, които ще участват в публичния бета тест на МИУИ ще бъдат лимитирани до тези не по-стари от 1 година.
Останалите ще получават само стабилни ъпдейти. По този начин ще бъде ускорена разработката за новите устройства.
Още не се знае точно кои устройства ще бъдат засегнати от това решение.

Можете сами да си направите сметката кои устройства остават в публичната бета (седмичните ъпдейти всеки петък) считано една година назад от 5ти юли:
Mi Mix 3, Mi Mix 3 5G, Mi 9/SE/TE и т.н, Поко (до края на август).
И вероятно Redmi note серията (7, 7 про + К20, К20 Про).

Интересно ми е как ще се развие това и дали ще е в плюс, за още по-добри стабилни ъпдейти.
Дали няма да зачестят стабилните за сметка намаляне на седмичните?
Отворен съм към всяка нова информация, която намерите.


Oфициалната информация е само от китайския форум и съответно се отнася за Китайската версия на MIUI ROM-a.
За глобалната очакваме допълнителна информация
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • anatol06, milenvn, milstan, ronnie72
Цитирай
Аксесоари
#2

Xiaomi активно се опитват да откажат потребителите от своите смартфони. То не бяха заключени боотлоадери и брикнати телефони. Да не говорим за непрекъснатите бъгове. Сега спират и бетата.
Цитирай
#3

^ Колега, много странно мнение... Бъговете са точно в Бета ромовете. Те са за хора, обичащи експериментите и искащи да пробват първи най-новото, с цената на известна нестабилност. Който иска стабилна работа (мнозинството от хората) си стои на официалният стабилен/глобален ром.

Заключен буутлоадър- да, с цел защита на вашият смартфон и данните в него. Същевременно има лесна процедура за отключването му, руут и инсталиране на къстъм ром по желание. Като сравним с моделите на Huawei, където въобще не може да се отключва буутлоадъра и да се инсталира друг ром, за какво говорим изобщо? Xiaomi са на светлинни години напред.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Kiridedra, Victormihov
Цитирай
#4

(2019-06-10, 19:42:34)milenvn написа:  ^ Колега, много странно мнение...
Нали Big Grin чвсе едно бакшиш, каза ... 'Е_аха и мамата на тая държава'
Цитирай
#5

(2019-06-10, 19:42:34)milenvn написа:  ^ Колега, много странно мнение... Бъговете са точно в Бета ромовете. Те са за хора, обичащи експериментите и искащи да пробват първи най-новото, с цената на известна нестабилност. Който иска стабилна работа (мнозинството от хората) си стои на официалният стабилен/глобален ром.

Заключен буутлоадър- да, за защита на вашият смартфон и данните в него. Същевременно има лесна процедура за отключването му, руут и инсталиране на къстъм ром по желание. Като сравним с моделите на Huawei, където въобще не може да се отключва буутлоадъра и да се инсталира друг ром, за какво говорим изобщо? Xiaomi са на светлинни години напред.
Точно стабилните ромаве са пълни с бъгове и стоят по два месеца. По добре бета. Там поне бъговете се сменят по на често. Xiaomi, ако бяха светлинни години напред , всички щяха да са само с техни телефони и другите производители досега да бяха фалирали. Хайде да гледаме малко по-реално и обективно. И аз имам покофон, но това не ми пречи да гледам обективно  и да не съм заслепен.
Цитирай
#6

Никой производител не е нужно да фалира! Нека има по-голям избор за нас, клиентите!

А за да гледаме обективно и да не сме заслепени, трябва да сравняваме с другите фирми и техните оферти. За това и дадох пример с Huawei и каква е тяхната политика към неща като отключване на буутлоадъра и къстъм ромове. Това имах предвид, като казах, че Xiaomi са светлинни години напред в ТОВА отношение!


Цитирай
#7

Според мен насърчават използването на по-нови и по-висок клас модели.
Аз като човек с модел на почти две години очаквам с нетърпение да видя какво ще ми се случи след пети юли и как ще ми се отрази.

Някакси ми се струва, че се опитват да отсеят всичко с Андроид 8, 7 и 6 и да започнат на чисто, без ниския клас модели - така реално ще се пише качествено за 10на телефона(по груби сметки) и .. който и модел да следват времето ще покаже дали ходът е бил печеливш или не.

Само да повторя още веднъж, че информацията, на този етап, се отнася само за китайския ром, а повечето тук са с Глобален, така че нека не плачем за нероден петко, а да изчакаме потвърждение.
Може пък да имат достатъчно индийци, за да се случва глобалния ром в сегашния си вид и занапред
Цитирай
#8

Те ако спрат да вадят по няколко почти еднакви модели може и да им стане по-лесно.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#9

Има различни пазари с различни изисквания. Няма как да няма подобни и еднакви модели с различни имена.
Цитирай
#10

Не ползвам Beta версии на MIUI. Ако липсата на такива за всички телефони доведе до по-редовни секюрити ъпдейти, то съм ЗА.

Моят телефон е зарязан на Андроид 7 и последния ъпдейт беше в началото на годината. Следващият ще е с MIUI 11, ако не си променят мнението.

Да, заради ъпдейта на MIUI не усещам липсата на нови ъпдейти на OS. Но пък секюрити ъпдейтите определено липсват.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#11

http://c.mi.com/thread-2231945-1-0.html - Информация за глобалната версия

Why global versions of MIUI Beta will be no more released after July 1?
Цитирай
#12

Аз преди като ползвах Xioami останах с впечатлението че бетата са по стабилни от стабилните.

Аз лично ползвах основно China Beta защото беше с най новите неща. Китайските Build ове винаги са с 1 крачка напред от глобалните щото се пак си е техен рома. А със бетата им бях още по доволен. Получих лицево разпознаване, видео като тапет на заключен екран, опция за смяна на шрифтовете без значение от къде са изтеглени и още доста такива малки глезотикии.

За Xiaomi Mi5 говоря


А по темата

По - добре ще е така според мен защото няма да са толкова натоварени разработчиците. Защо да има бета за Redmi Go? Хората от entry класа телефони мислите ли че знаят и могат да се занимават с такива неща и да флашват. Има малка част основно в Индия. Все пак... сигурно за видяли малък процент на използване на бетите за entry level устройствата и затова ще ги спират.

Ще им се отрази добре, найстина много телефони имат за поддръжка.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 3 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • milenvn, suffer, texasvalden
Цитирай
#13

Eто още един път синтезирано от gizchina:

https://www.techindeep.com/xiaomi-will-n...ly-1-38203

Реално наистина са прави, защото хората седят на dev, за да тестват новите неща, а не репортват бъгове.
Цитирай
#14

Аз репортвам. Не мисля, че е правилно решение. Мисля, че ще отблъсне доста потребители на Xiaomi. Мен най-много ме кефеха седмичните бета ъпдейти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#15

И аз репортвам, но за за да го заявят явно не е достатъчно голям процентър. И ако има закрита бета вероятно ще може да се кандидатства.
За репортване се иска Ми акаунт, а не всеки има.
Нека видим как ще се развият нещата. Информацията е изненадваща и 100% ще доведе до някакъв отлив
Цитирай
#16

Xiaomi пусна нова тестова сборка на глобалната версия на MIUI. В нея разработчиците са добавили много полезни нововъведения, свързани с потребителския интерфейс, неприкосновеността на личния живот, създаването на скрийншота и уведомления.

[Изображение: fca7c486be93addeb83214310512f2ba-full.jpg] [Изображение: c0a84e56d746dc280ee2ad33d37ff6db-full.jpg] [Изображение: 573a8ff8e789ed7b79ea6cebee4cd17b-full.jpg]

Една от основните промени в MIUI Global Beta 9.6.13 е възможността за замъгляване на приложения в менюто за многозадачност, като от настройките на началния екран потребителят може да избере към кои програми да бъде приложена опцията. Това ви позволява да скриете лична информация от любопитни очи. Например, има опция за замъгляване, така че никой няма случайно да видите вашите снимки.

[Изображение: 6e0338eaabf0586d7dfcfec4bb3e555a-full.jpg]   [Изображение: a79c28d6f0efd01d10aae663102a9ea9-full.jpg]

Втората важна промяна е поддръжката за бързи отговори от центъра за уведомяване. Тази функция отдавна я има в чистия Android и сега вече ще работи и на Xiaomi устройствата. Опцията може да бъде включена за всяко приложение отделно. Функцията ви позволява да отговаряте на входящи съобщения директно от центъра за уведомления.

[Изображение: c7f6d8143504988d0b8d6aceebcc6851-full.jpg] [Изображение: d53728f22ad46deccd5b4a23ac422211-full.jpg]   [Изображение: a22ee026302199c466d78cb0c384dee9-full.jpg]

Вече е  упростена и работата със скрийншотове. Веднага след снимане, изображението се появява във вид на миниатюра в горния ъгъл, като има вече възможност да се направи с нормален размер или да споделите изображение. Тапването върху плаващ прозорец отваря менюто за редактиране, откъдето можете да запишете снимката в галерията или да я изтриете. Освен това, от Xiaomi са добавили и възможността за авторизиран достъп чрез пръстови отпечатъци в приложения като Paytm и Google Pay.

Източник: >>>>>>

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)