Анкета: Ако телефоните Google Pixel се предлагаха в България, бихте ли си купили? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
54.29%
19
54.29%
Не
37.14%
13
37.14%
Не знам
8.57%
3
8.57%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ако телефоните Google Pixel се предлагаха в България, бихте ли си купили?
#1

[Изображение: 450-1000.jpg]
Ако телефоните Google Pixel се предлагаха в България (мобилни оператори, техно вериги, български сайтове), бихте ли си купили?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

100%, просто от както бяха нексуси, искам да си купя, тогава все ме разобеждаваше нещо, но сега ако имаше от оператор, за да се възползвам и от намалението....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

Ами те от години се предлагат тук, като се почне още от първия Пиксел.

 
Цитирай
#4

Е предлагат се, на цени народни от всеизветни магазинчета.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#5

То ги има тук там. И не се залъгвайте, ако ги има в оператор ще са още по-високи цените. Просто плащате някакъв безбожен план и ви изгледа всичко по нормално. От оператор винаги е по-скъпо. Иначе не е евтино и в магазинчетата. Аз лично пазарувам от CityTel от време на време. Цените са доста по-ниски от другите места. Купих си макбук с 500 лева по-евтин от другите места. Купувал съм си телефони от там. Пиксела обче като си вземах (Пиксел 2) там беше 1800, а видях, че от Англия мога да си го взема за 1400 + доставка с shopper. Така си го взех доста по-евтин от цените в бг. Но на други места беше към 2000, а ако го имаше и в оператори, щеше да е 1400 да кажем и всеки ще си каже - "Уууу, колко по-евтино" и няма да се замисли, че ще те натикат и с някакъв план от 30 лева + допълнително за телефона на месец дето да плащаш 2 години. А без телефона ще си пуснете нещо за под 20 да кажем. И ако си го изплащате някъде другаде за 1800, пак ще ви е по евтино. Поне така съм забелязал аз. Иначе ще е хубаво да ги има като опции за хората, които искат, защото са свестни телефони.
Цитирай
#6

Не ми дреме, всичките Пиксели съм си ги взимал без оператори.
Цитирай
#7

Не. Чистия Android не ми харесва. А и привикнах към EMUI. Може би ако не бях щях да пробвах, ама и цените им солени, а май нямат lite модел. Флагман не искам, нямам за какво да го ползвам.
Цитирай
#8

(2019-06-12, 20:33:05)alisali1234 написа:  а май нямат lite модел.

Имат: Google Pixel 3a

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

900 лв... кое точно му е lite-а на това...?
Цитирай
#10

(2019-06-12, 21:43:21)alisali1234 написа:  900 лв... кое точно му е lite-а на това...?
Има и за 700 лв. - цък

 
Цитирай
#11

Няма никъв смисъл от 3а,освен ако не искаш 3+ години повече ъпдейт. 2-ката е по-стара и много по-добре хардуерно.
Цитирай
#12

Хората трябва да се преориентират вече. Средната класа (lite) модели вече са на цените на предишните флагмани - около 1000 лева. Флагманите са към 2000. Цените се промениха. Някои хора още като чуят 1000 лева за телефон и откачат. Но вече цените са си такива. От една страна - да кофти е. Но от друга страна това е нещо, което има цялата информация на света в джоба ти. Запълва голяма част от ежедневието ти, помага ти в много ситуации. Понякога трудно се слага цена на нещо такова. Някои хора ги приемат за даденост, но наистина са си полезни машинки.
Цитирай
#13

(2019-06-12, 22:51:28)tiesto_pld написа:  Няма никъв смисъл от 3а,освен ако не искаш 3+ години повече ъпдейт. 2-ката е по-стара и много по-добре хардуерно.
Няма смисъл за тези, които вече го ползват, ако искаш повече ъпдейти и OnePlus ще свърши същата работа, но да минеш на нов бранд за по-малко пари от флагманите им, защо - не.

 
Цитирай
#14

(2019-06-13, 01:51:10)NoMaD написа:  Няма смисъл за тези, които вече го ползват, ако искаш повече ъпдейти и OnePlus ще свърши същата работа, но да минеш на нов бранд за по-малко пари от флагманите им, защо - не.
Така е, по-малко пари, по-малко неща под капака като най-същественото е липсата на vcore чипа, слабия процесор, пластмасов но да речем, че това за някои не е минус. Все пак 800 лв не са малко и мнозина биха избрали 2 ръка Пиксел 3 за 900-1000лв.
Цитирай
#15

@NoMaD  като казваш, че се предлагат тук дай линк, защото иначе коментара ти изглежда безсмислен, дай доказателства. Но най-много да намериш сайтове, които купуват телефоните от сив внос, и като са     предназначени за друг регион, и сложиш карта от нашите оператори, и се чудих защо няма актуализация.
Хората разбират под предлагат в България, да могат го пипнат на живо, да има варианти да го вземеш с договор, като му падне цената, да имаш гаранция от качествен сервиз и все пак редовни ъпдейти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Тръгне ли се по сервизите колкото и да са реномирани все е мъка. Най-добре си остава опцията замяна или връщане на парите. С чист Андроид на Pixel да нямаш редовно обновявания е престъпление, дори и да е предназначен за Конго. Иначе е за две минути работа човек да си смени региона, но нали вече всички бягат като ужилени от руута...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#17

(2019-06-13, 19:03:47)hazART написа:  @NoMaD  като казваш, че се предлагат тук дай линк, защото иначе коментара ти изглежда безсмислен, дай доказателства….
Не бъди буквалист, а си виж в темата какво си писал самият ти : " Ако телефоните на  Pixel се предлагаха в България (...….български сайтове), бихте ли си купили?" 

Писал си "...български сайтове", това са, извън това, което се предлага и в OLX:
1. https://www.bulmobile.com/?s=googl+pixel...pe=product
2. https://delshop.bg/index.php?route=produ...le%20pixel
3. https://www.citytel.bg/google-mobile-phones
4. https://brosbg.com/gsm-aparati-google-303
5. https://www.emag.bg/search/mobilni-telef...utosuggest
Това са все български сайтове, които предлагат продукцията на Google от години и то не само телефони. Това, че ти не си се поинтересувал и не си проучил този въпрос преди да пуснеш тази тема, си е лично твой проблем.

 
Цитирай
#18

Да добавя, Пикселите които са у нас са отключени, май за 5 години имаше само една 2-ка заключена, вероятна крадена. И всеки Пиксел получава ъпдейт на всяко 5-то число от всеки месец.
P. S. Ако е с кутия всичко е ок, гледаш имея.
Цитирай
#19

(2019-06-13, 19:03:47)hazART написа:  ...Хората разбират под предлагат в България, да могат го пипнат на живо, да има варианти да го вземеш с договор, като му падне цената, да имаш гаранция от качествен сервиз и все пак редовни ъпдейти.
Част от тези сайтове си имат и физически магазини, където могат "да го пипнат на живо", има си гаранция, сервизно обслужване - също. А редовните ъпдейти на което и да е устройство мисля, че нямат никакво отношение към сайтовете, които ги предлагат.

 
Цитирай
#20

Е все пак има някой примери на лоша търговска практика. Например моя телефон го купих от get.bg и пристигна с отключен bootloader, което мен лично ме зарадва, така или иначе сигурно щях да го отключа някой ден. Преди години първия телефон от подписа го взех от Bros.bg той пък беше със заключен без възможност за отключване. А на кутията му имаше лого на telenor, но от друга държава, все пак 2011 тук си беше Globul. Та него го бяха отключили с някакъв смотан софтуер за българския пазар и се наложи да си платя след няколко години за да го отключа през wotanserver за да му отключа bootloader... Иначе с други устройства от същите сайтове не е имало подобни изцепки.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#21

(2019-06-13, 06:06:35)tiesto_pld написа:  Така е, по-малко пари, по-малко неща под капака като най-същественото е липсата на vcore чипа, слабия процесор, пластмасов но да речем, че това за някои не е минус. Все пак 800 лв не са малко и мнозина биха избрали 2 ръка Пиксел 3 за 900-1000лв.
Не знам доколко си прав, но повечето явно мислят другояче по този въпрос. В OLX Пиксел 2, чисто нови и употребявани, дори на цени под 3A залежават с месеци, докато 3A пуснат там - не повече от седмица. Последната оферта, за която знам, Пиксела 3A бе продаден точно за 3 дни.

 
Цитирай
#22

(2019-06-13, 21:32:58)NoMaD написа:  Не знам доколко си прав, но повечето явно мислят другояче по този въпрос. В OLX Пиксел 2, чисто нови и употребявани, дори на цени под 3A залежават с месеци, докато 3A пуснат там - не повече от седмица. Последната оферта, за която знам, Пиксела 3A бе продаден точно за 3 дни.
Щото повечето не са запознати, чули недочули, камерата била като на 3-ката и си мислят, яка камера за по-малко пари.2-ката се продава от 3 години, дори колко залежават? 3,4 6?Рядки са като цяло у нас.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)