Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

пей пал
#1

Здравейте съфорумци,
от години имам пей пал акаунт, но досега само съм плащал с него като съм вързал банкова карта. Връщали са ми пари от ибей, които са ми отивали в картата. Дойде време да пратя пари, но "чичо гошо" един път ми казва, че мога да превеждам на мейл пасредством картата, т.е. директно да се теглят парите от нея, а друг път че трябва от картата в акаунта и после превода. Би ли ми разяснил някой, който е правил тази операция как стоят нещата в действителност. Четох и че на получаващия му взимат 2 евро, а на пращащия го цакат в курса лев-евро или долар, но не му взимат комисионна. Моля Ви за помощ.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако нямаш пари в сметката ти взимат от картата. Можеш да изпратиш пари на "чичо гошо" като приятел и няма да има комисионни но пък изпратиш ли ги така веднъж не можеш да си ги върнеш, тоест няма опция за диспут.
Цитирай
#3

Благодаря за бързия отговор! Още един бърз въпрос, преди години имах възможност да избирам обмяната, дали да е по курса на моята банка или по курса на пей пал. Сега аз ли не е виждам такава опция, или просто вече я няма?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Има я, но ще я видиш, след като заредиш сумата - в следващата стъпка Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Има я, но е скрита много дълбоко. Никога не мога да я намеря без помощ от гугъл.

Винаги избирайте обмяната да е по курса на банката.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#6

Благодаря Ви

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

pepy1, при изпращането на пари между две физически лица (Send to Friends and Family) таксите ги покрива изпращачът (ако има такива в зависимост от условията). Би трябвало да видите колко и какви са таксите (фиксирана, процент или за обръщане) като оформяте изпращането.

(2019-06-14, 00:04:41)gurcayy написа:  Има я, но е скрита много дълбоко. Никога не мога да я намеря без помощ от гугъл.

Винаги избирайте обмяната да е по курса на банката.

Сега не е скрита, както беше преди. При мен conversion options винаги е на страницата с избора на карта или при последната стъпка преди потвърждаване на плащането. Това е в случаите на пазаруване, не знам как и къде точно е при директно прехвърляне на пари между потребители.

[Изображение: MrUBs3G.png]

При предишния изглед на системата им беше нужно да се кликне върху обменния курс, за да се направи промяната.

[Изображение: 7IO7Sno.jpg]

Имайте предвид, че откакто Paypal обнови правилата си за комисионните, които налага на търговските акаунти, все по-често се среща допълнително таксуване от страна на продавачите към потребителите. Някои просто прехвърлят допълнителния разход върху клиента. 

[Изображение: 9YfgRWE.jpg]

Обръщайте и внимание при сделки с български търговци. Някои приемат плащания само в евро и се получава следния случай. 

[Изображение: FOgMCXU.jpg]
В този случай плащането ми излезе ~225 лв. Разликата най-вероятно идва от обръщането на валутата, но не изключвам и самият търговец да измества цената, за да покрива разходите си по получаване на средствата.
Цитирай
#8

За да не отварям нова тема.

Може ли да се вземи този 4 цифрен код - EXPUSE от онлайн банкирането?
Цитирай
#9

Може.
Цитирай
#10

Оказа се, че съм бил много невежа в тази ситуация! Не случайно човек се учи докато е жив. Благодаря още веднъж.
Нямам против потребителите на форума да пишат за всичко свързано с пей пал в тази тема. Така поне инфото ще се намира лесно.
Приятни почивни дни!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

Да използвам и аз темата за един въпрос. 

Някой успял ли е да намери нов начин за избягване на таксите за превалутиране на ПейПал при теглене от акаунта по карта, банкова сметка или друг разплащателен начин?

Едно време можеше като се тегли чужда валута, превалутирането към левове да стане в банката, а не по-кожодерския курс на Пейпал. Това го премахнаха мисля като опция преди година две.
Бях чел из интернет, че можело да им пишеш да променят нещо в акаунта ти, но това беле доста стара информация. Сега от август на всичкото отгоре слагат и 1% такса при теглене освен стандартната. Ш*бани монополисти, правят каквото си искат..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)