Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Политика за справедливо ползване в ЕС проблем
#1

Колеги,
Искам да ви попитам за някаквя идея за решаване на проблема с политиката за справедиво ползване,Повечето време от годината съм извън страната и правя на месец около 20 гб трафик в роуминг(в плана ми имам 9).тези 11ГБ се таксуват по 10лв. На Гб и не е приятно?.
Запознат съм с правилата за ПЗСП,но ми е интересно да чуя идея за решаване на този проблем.
Цитирай
Аксесоари
#2

Всъщност какъв е проблема? Имаш включена квота, изразходил си я, плащаш по ценоразпис. Аз не разбирам какво питаш...
Знаеш цената, знаеш си потреблението, правиш си сметката. С местна предплатена карта предполагам ще ти е по-лесно, ако наоколо няма WiFi или такъв с добро качество. Това за 4-те месеца вероятно го знаеш, щом казваш, че си запознат.
Цитирай
#3

Няма какво друго да направиш освен да си вземеш местна карта само за данни. Иначе си плащаш, тва е положението. https://europa.eu/youreurope/citizens/co...dex_bg.htm
Цитирай
#4

Да си вземи местна карта господина, но не му се плаща по 10-15 € или £ още.Заради това е справедливо ползване.Местния оператор дали му е приятно да му ползваш мрежата с булгар карта за 20 кинта месечно, целогодишно ако може?И как по дяволите се изразходват 20 гб месечно в роуминг или си на някакво поле без wi-fi?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#5

(2019-06-19, 17:41:07)007 написа:  Да си вземи местна карта господина, но не му се плаща по 10-15 € или £ още.Заради това е справедливо ползване.Местния оператор дали му е приятно да му ползваш мрежата с булгар карта за 20 кинта месечно, целогодишно ако може?И как по дяволите се изразходват 20 гб месечно в роуминг или си на някакво поле без wi-fi?
Местния оператор има договор с българския, и съответно това ползване му е платено.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Ясно е, че операторите имат договор по между си! Обаче българските някак си ползват повече мрежата на чуждите, отколкото чужденците българската мрежа! Те това е дъ биг проблем на операторите като цяло. За няколко години и аз имах подобен проблем, затова ползвах предимно ви фи  за разговори, т.е. моб. приложения, иначе нет с местния моб. оператор когато няма ви фи!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

До колегата 007-- >Изразходват се 20ГБ++,защото Wi-Fi мрежата е под всякаква критика...Не съм за 20те евро,както подразбираш сметките ми са от порядъка 200+,но това са много грешни пари и идеята ми с темата беше,дали има вариянт да се заобиколи тази политика за справедливо ползване...
Давам 1 пример --->купувам 2ра карта с абонамент и основната остава включена в БГ с прехвърляния на обажданията към 2рата...след като се анулира ПЗСП..въртя картите..
А и работата ми е свързана с това,че постоянно пътувам и не седя в 1 държава...за това схемата с локални карти отпада..
Благодаря на отговорилите ?
Цитирай
#8

Взимаш си план за роуминг от България.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

(2019-06-20, 06:05:30)BGDropche написа:  Взимаш си план за роуминг от България.

С такъв съм колега,най-високия възможен...
Цитирай
#10

(2019-06-20, 06:15:21)Kralev написа:  С такъв съм колега,най-високия възможен...
За разговори си вземи някой международен VoIP, от който да имаш неограничени разговори към всички страни в ЕС, примерно немския, Satelitte (виж в интернет) или някой друг, цените са доста изгодни, от порядъка на 5-7 евро. За мобилен интернет, виж офертите в сайтовете на европейските оператори, примерно чувал съм, че някой виртуален оператор във Франция, предлага 50ГБ роуминг в ЕС месечно за 20-30 евро, което е по-изгодно. Това, че пътуваш от държава в държава, не пречи да вземеш най-изгодната местна карта и с нея да ползваш роуминг.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)