Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Encryption ban?!!? Тръмп възнамерява да забрани end-to end encryption
#1

С цел да защити националната сигурност, Тръмп и администрация са обсъждали да се забрани криптирането при чат прилжоенията, и по-специално end-to end encryption, където криптирането и декриптираенто се осъществяват локално на двете устройства, които си комуникират, и не могат да бъдат "прихванати и разчетени" от трета страна. Официалната версия е защита срещу тероризма. Можем да си припомним, че по такива причини - приложението Телеграм бе забранено в Русия в други държави. В случая на колене следва да застанат Apple, Facebook, Telegram и т.н.

Леко безсмислено ми се вижда, в стил "вдигам шум за PR", но да видим какво ще последва.

Детайли =>

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-07-01, 13:11:28)divna написа:  приложението Телеграм бе забранено в Русия в други държави. В случая на колене следва да застанат Apple, Facebook, Telegram и т.н.

Леко безсмислено ми се вижда, в стил "вдигам шум за PR", но да видим какво ще последва.

Забраната на програма Х е безполезно в света на Андроид- има куп начини да се свали и използва през ВПН- което се и случва в Русия и Телеграм дори увеличават потребителите си. И за нещастие това не е просто "много шум за нищо"- ония с перчема определено иска шпионажа да върви с пълна сила и ще направи всичко възможно да успее.


ПС: Проверете какви данни трябва да предоставите за издаване на щатска виза и после може пак да си говорим за защита на личните данни и дали тези идеи на перчема са само PR.
[-] 1 потребител изказва благодарност на thereal за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

(2019-07-01, 13:11:28)divna написа:  В случая на колене следва да застанат Apple, Facebook, Telegram и т.н.

Надали Apple и Facebook не споделят разни тайни и сега с Тръмпи и компания
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

То не само Apple и Facebook споделят данни със службите, но в момента е леко сложно- на службите се докладват неща които не би трябвало и съответно данните са негодни за обвинение или пък дело в съда. Положението е "аз знам, че е виновен обаче не мога да го докажа в съда." и сега борбата на перчема и компания е да принудят някак фирмите да им предоставят ключовете за разкодиране на комуникацията и спокойно и на воля да могат да следят всеки който им е поне малко съмнителен.
Реално перчема не може да го постигне в този си мандат, но ако онези селяндури си го изберат за втори мандат гарантирано ще го постигне.
Цитирай
#5

(2019-07-01, 16:55:30)thereal написа:  и сега борбата на перчема и компания е да принудят някак фирмите да им предоставят ключовете за разкодиране на комуникацията

дори да има опция за предоставяне на въпросните ключове за разкодиране би трябвало да има съдебна заповед и железни доказателства, че се налага... иначе уж демокрация пък следят всички както през тоталитаризма... е, ние си знаем че нищо не се променя, само имената на идеологиите, но...
Цитирай
#6

(2019-07-01, 17:30:09)solo5 написа:   съдебна заповед и железни доказателства, че се налага...

Ама разбира се, че ще ги има тези неща- ще са само на хартия, но и това е нещо. Представи си, че днес перчема има в ръчичка кодовете- кой ще го удържи да не изрови някоя мръсотия за опонентите на предстоящите избори и "случайно" да я подхвърли на някой послушен журналист? А кой ще удържи следващият президент да направи същото? Кой ще попречи на хората реално имащи достъп до кодовете и следящи комуникацията да ги използват за промишлен шпионаж? И т.н., и т.н.... Никой не може да ги спре и това им е целта- не им пука за заплахата от тероризъм, а търсят как да се облагодетелстват. 


ПС: Звучи като "теория на конспирацията", нали...
Цитирай
#7

Абе те щом публично не се притесняват да обвинят някойго в "наличието на химическо оръжие", разбирай Ирак, или "шпионаж", разбирай Хуавей и на базата на тея измислени обвинения да сринат държавата или да блокират толкова много фирми и корпорации. БЕЗ ДОКАЗАТЕЛСТВА!

Значи направете си сметката какво се случва, което е скрито от обществеността! Едва ли някой може да си представи за какви неизмерими злоупотреби става дума.
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • eksoldier, scorceni
Цитирай
#8

(2019-07-01, 16:42:51)solo5 написа:  Надали Apple и Facebook не споделят разни тайни и сега с Тръмпи и компания

За Google имам съмнения, че се опитват да се опъват ... или да не си казват съвсем всичко, защото са вдигнати на мушка - срещу тях стартира "разследване" на Министерството на правосъдието на САЩ за злоупотреба с монополно влияние. Гениалните идеи са компанията да се разцепи на компанийки - в стил "Разделяй и владей", но с прочита - "постави на колене големите - смачкай ги и прави с тях, каквото си искаш". Действително - компанията има огромни лостове на влияние, и ако не играе по свирката на кукловодите - ще влезе в мелачката.

Отдавна се отказах да коментирам в темата за бана, но според мен има връзка - между това разследване, и вторичния ефект на отслабване на Гугъл - след отделянето на Huawei - ако допуснем, че ще се случи.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

(2019-07-01, 18:23:25)divna написа:  Гениалните идеи са компанията да се разцепи на компанийки - в стил "Разделяй и владей", но с прочита - "постави на колене големите - смачкай ги и прави с тях, каквото си искаш". Действително - компанията има огромни лостове на влияние, и ако не играе по свирката на кукловодите - ще влезе в мелачката.
По твоята логика разследването срещу Гугъл от страна на ЕС и глобяването им е с цел поставяне на компанията на "колене".Не ви ли станаха много конспиративните теории?!
P.S: Такова разследване се подготвя срещу Епъл и Амазон.В миналото по подобен начин са раздробени Стандарт ойл, Бритиш телеком, Франс телеком и Bell systems. Никой не "глътнал вода" от това, спечелил е потребителят.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nilson за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

(2019-07-01, 21:00:35)Nilson написа:  По твоята логика разследването срещу Гугъл от страна на ЕС и глобяването им е с цел поставяне на компанията на "колене".Не ви ли станаха много конспиративните теории?!

Ами не- това не са конспиративни теории, а самата истина и реални неща които се случват днес. Да ти напомням ли, че половината ЕС играе по свирката на САЩ и това не е първият случай първо в Европа да се почне разследване и да се начука глоба, а после в Щатите да се почне разследване. 
Жокер- защо след разни договори нашата държава се оказва с отнети територии? Дали съвсем случайно или е защото бай Хой не е искал тук да има силна и голяма държава?
[-] 2 потребители изказват благодарност на thereal за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#11

България дори с отнетите територии никога не е била голяма, камо ли силна...но това е друга тема. И какъв е точно проблема ако Гугъл се раздроби? Или може би по твоята логика по-добре да си бяхме останали само с БТК-то,то и така ни вършеше работа.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#12

Я да видим- наши територии са Северна Македония, Сърбия, част от Румъния, половин Гърция и част от Турция. Наизуст казано това са към 300 000кв.км. и над 30+млн. население- дали не се брои за голяма и силна държава на важно място?

А ако Гъгул утре го раздробят ще загубят голяма част от прякото си влияние и ще са много по-уязвими към атаки от куцо, кьораво, сакото и малоумно. И не бъркай неща като "конкуренция" с "влияние"...
[-] 3 потребители изказват благодарност на thereal за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu, scorceni
Цитирай
#13

Конкуренция се появява когато се раздробяват съществуващите монополи.Благодарение на това във Щатите се появяват ATT, Verizon, във Франция -Orange и т.н.В момента Гугъл има монополно положение сред мобилните операционни системи,интернет търсачките.Когато една компания стане прекалено голяма това застрашава изборът на потребителите и конкуренцията.Въпреки изблиците на възторг в темата за Хуавей, една нова операционна система, било то и покрепена от " невероятното,добро и мъдро" китайско правителство, няма почти никакъв шанс.
Какво значи че "ще са много по-уязвими към атаки от куцо, кьораво, сакото и малоумно"?
P.S : Какво общо има територията на България през вековете, не ми стана много ясно.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#14

Е, тази "антимонополна кампания" съвсем не мисля, че се прави за благото на хората. Контрол е ключовата дума. Но колкото хора, толкова и мнения ще има.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

(2019-07-01, 23:29:59)divna написа:  Е, тази "антимонополна кампания" съвсем не мисля, че се прави за благото на хората. Контрол е ключовата дума. Но колкото хора, толкова и мнения ще има.

Тръмп е на път да си унищожи най-силните играчи или силно да ги прецака, което е пълен абсурд. Едно на ръка, че направи развитието на алтернатива на Android в пъти по-ускорен процес, друго, че накара не само Китай да се замислят за зависимостта си от САЩ и за алтенативите (а винаги има), плюс , че развитието на Hongmeng силно ще удари Google а накрая и ако наистина стане ясно, че САЩ ще имат право ей така да си четат кореспонденции или бъдат уличени в това ще има още по-голям отлив от instagram, Google и Facebook, като Google ще оберат пешкира най-много - заради Тръмп и историята с Huawei така или иначе започнаха, а процеса е необратим.

Ето тук говорим за един психар. Докато Китай застават зад бизнеса си, Тръмп руши своя.
Цитирай
#16

Накратко за Гугъл... В канала има още клипове които внасят яснота по въпроса с шпионажа и сигурността. 
Цитирай
#17

Аз от няколко дни забелязах нещо, което не бях до сега - когато си пусна музика от Youtube и не изключа "автоматично пускане " /да пусне следващата подобна или в playlist/ да си върти музика ако не съм движение, а на едно място рекламите са през 2-3 песни да речем и са с по-къса продължителност, но когато пътувам са на всяка песен и са с по-голяма продължителност. Явно са наясно, че като шофираш и си в трафик, и трябва да следиш пътната обстановка, а не да цъкаш по екрана ще изслушаш рекламата, а няма да търсиш да налучкаш малкото бутонче "пропусни", което е активно след 5 сек. Точно това ми се случи вчера два пъти.
Плюс това точно тези реклами са едни по-особени - винаги се споменава в тях и повече от веднъж марката, като вчера "пробвай /марка безалкохолна напитка/", и това повторено няколко пъти. Нито я пия тая напитка, нито ще ме накарат да я пия. Т.е. ясно е, че докато шофираш ти не гледаш, ти слушаш Youtube и рекламите са по "радио" ориентирани, докато ако стоиш на място има реклами, в които в самото аудио не се споменава името на конкретния бранд , примерно "само този месец - промоция на 50%....". Това вече го забелязвам на няколко пъти и вече откровено бие на очи как се следи кога си и къде си, пътуваш ли и какви реклами да ти пуснат.

С тия скандали около следенето и бъдещото налагане на Hongmeng (която ще се ползва от доста водещи Китайски производители, познати с имената си и извън Китай - BBK / Oppo, Vivo, OnePlus/, Xiaomi..../, и факта, че се говори все повече и повече за следенето от страна не само на самите Google, но и на САЩ кристалната топка ми предрича не толкова добро бъдеще за Google. Не, че ще изчезнат, но силно ще им се свият приходите, особено като се почне с Hongmeng-а.

И поне като си плащахме с личните си данни "безплатните" им продукти да бяха направени като хората - десетки пъти съм се убеждавал, че Maps е върха на некадърието като навигация - за карти и обекти - да, но не и за навигация. Вчера пак опити да ме прекара по еднопосочни от другата страна улици, и забранени такива.
Плюят масово TomTom, че не била подробна и нямала POI, ама като зададеш адрес те води коректно без да те прекарва през улици, през които не може да минеш. Снощи много му брах яда на Maps, това ми беше последния опит да ползвам тая глупост за навигация. За капак на всичко ми показва улица, която не е улица...а е плажа. После само на задна, че беше и еднопосочна, колко пъти са ме поздравили по роднински адрес само те си знаят....не стига, че си продаваме данните "фор фрий", ми насреща това следящо нещо работи и некадърно. Половината улици, които според Maps са улици, са някакви градинки, алеи , пътеки...и дори плаж.
Цитирай
#18

Това за мапса мога да го потвърдя и аз. В Испания ме завъртя по някакви селски пътища, дето на всичко отгоре не можеше да се мине с кола. Добре, че имам и Сиджик, та се ориентирахме.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#19

alisali1234,мисля че е време да си смениш "кристалната топка", нещо е повредена.Прехвалената от теб операционна система "Хънмън" освен че не се знае кога ще види бял свят,е предназначена за "Интернет на нещата", а не за смартфони.
"Що се отнася до мистериозната Hongmeng, зад това кодово наименование всъщност се крие операционна система, предназначена за използване в т.нар. Internet of things (Интернет на нещата) сегмент....Според Женфен самата структура и характерът на Hongmeng я правят непригодна за използване в мобилни телефони."
https://hicomm.bg/future/huawei-prodlzha...droid.html
Всички навигации имат слабости, не само Мапса.В колата си ползвам Гармин, който предният месец ме вкара в един коларски,горски път,където нямаше покритие на телефона и от където едва се измъкнах.И това при условие че Северна Америка е доста по-добре картографирана от България.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nilson за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#20

(2019-07-08, 14:25:22)Nilson написа:  ....

Научи се да четеш няколко източника и всичките да НЕ СА български долнопробни сайтове и блогове и тогава коментирай, че иначе ставаш смешен. Китайската ОС (хонгменг, хън-мън, арк, оак или както е там името) е предвидено да работи на ВСЯКАКВИ устройства- и лаптопи, и смартфони, и джаджи за домашна автоматизация, и IoT устройства- нещо което М$ искаха да направят, но не им се получи по куп причини. За разлика от М$ китайците имат сериозен стимул и като нищо ще успеят- постигнат ли го Гугъл ще го духат под вода докато изсъхне
[-] 2 потребители изказват благодарност на thereal за това мнение:
  • oxuboxu, Sponsora33
Цитирай
#21

Добре че ме "осветли" какво да чета че не знам как съм живял досега без "мъдрите" ти съвети.
Колкото до "български долнопробни сайтове и блогове" ето ти интервюто на Рен Женгфей от официалния сайт на Хуавей.
"Q5 James Kynge: It's said that you have developed a new operating system called HongMeng. Do you think Huawei is able to roll out an operating system that can replace Google's Android system?
Ren: First, the HongMeng OS was not made for mobile phones, but for IoT applications such as autonomous driving and industrial automation. The OS ensures precise low latency, down to 5 milliseconds or even sub-milliseconds.
Second, we hope to continue using the globally accessible, open operating system and ecosystem for our mobile phones. But if the US restricts our access, we will develop our own operating system. What's most critical to an OS is its ecosystem. It takes two to three years to build a robust ecosystem."
Свободен превод:Въпрос от Джеймс Куайндж: Беше казано че сте разработили нова операционна система ХонгМенг.Смятате ли че Хуавей е способен да разработи/пусне/ на пазара операционна система която да замени Андроид на Гъгъл.
Рен: Първо,операционната система ХонгМенг не бе предназначена за мобилни телефони, а за Интернет на нещата като самоуправляващи се автомобили и автоматизация на индустриалното производство.Операционната система има забавяне не повече от 5 милисекунди и дори под милисекунда.
Второ, ние се надяваме да продължаваме да използваме световно достъпна, отворена операционна и екосистема за нашите мобилни телефони.Но ако Щатите ограничат нашият достъп, ние ще разработим наша, собствена операционна система.Което е особенно важно за една операционна система е екосистемата /апповете,приложенията/.Ще отнеме от две до три години да се изгради силна (конкурентна) екосистема.
https://www.huawei.com/en/facts/voices-o...cial-times
Изводите: Както самият шеф на Хуавей признава ХонгМенг или там както се казва, въобще не операционна система предназначена за телефони, а за Интернет на нещата, самоуправляващи се автомобили и т.н. Хуавей ще разчита да използва Андроид, но ако Щатите продължават да им правят проблеми те тепърва ще разработват мобилна операционна система, на която, според мен твърде оптимистично, и трябва между 2 и 3 години да привлече разработчици които да създадат приложения за нея.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)