Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S10+ от къде без договор?
#1

Здравейте!
Реших да си купя С10+ , но цените имат огромни разлики и не знам от къде да го купя. В Ментел и другите оператори без план има огромна разлика с онлайн търговците? Може ли да ми кажете какво става с гаранцията , ако го взема от онлайн сайт от пазарувай ? Дали гаранцията ще важи към официалните сервизи или ще е към някакви гаражи?
2. В комплекта има ли зарядно за бързо зареждане ? За колко време се зарежда от  0 до 100
3. Колко са силни говорителите на телефона ?
4.Жълти , сини , лилави петна излизат ли по дисплея ?

Благодаря.

Славия София 1913
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз лично не бих дал за телефон от ОЛХ сума от рода на 1000-1500лв. Просто съм си патил и твърдо не препоръчвам. Вече от някакъв онлайн магазин става, но там разликите в цените са минимални.
В комплекта няма безжично зарядно. Проблеми с дисплея няма ( това е най-добрият дисплей на телефон в момента).
Звука е стерео и е доста добър и няма да те разочарова.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на djkitactk за това мнение:
  • slavista
Цитирай
#3

Благодаря за отговора .
В сайтовете от пазарувай мога да взема телефона за около 1410 лв , но ме интересува как стоят нещата с гаранцията?

Славия София 1913
Цитирай
#4

Ами кажи конкретния сайт който си видял от pazaruvay те са различни.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Внимавай с тия сайтове, повечето не дават фактура за покупката, а само гаранционна карта на тяхна бланка, което пред официален сервиз не е никакъв документ. Внасят ги от други държави, после не един и двама се оплакват по форумите, включително и тук, че не получават актуализации, защото телефона не е за нашия пазар. Това е поправимо като флашнеш софтуер за тук, но гаранцията е нещото, с което трябва да внимаваш. Когато си избереш магазин, попитай ги за фактура. Обикновено отговарят, че за да ти издадат фактура ще трябва да платиш 20% отгоре на цената, което всъщност е ДДС-то, което иначе укриват, за да го дадат на по-ниска цена.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#6

Купувал съм от OLX и пак бих
Никога лично
Само с куриер с преглед на пратката
Читавите неща лесно се познават
Цитирай
#7

На този ЛИНК има 6-7 различни сайта с цена 1410 ,след това цената е с ~350 лева повече от магазините  ,за които знаем ,че всичко е наред. Ще съм благодарен , ако конкретно ми кажете кой къде е пазарувал и гаранцията на 100 % важи към производителя.

Славия София 1913
Цитирай
#8

Аз лично от olx съм взимал два телефона от тук
https://www.olx.bg/ads/user/AIU/
От skifon съм си взимал s7 и s8 внесени от Германия и Италия поне според регионите и кутиите, но до гаранция не съм допирал тук колеги казват че е кофти но пък все читави бройки бяха особено s8 когато имаше проблеми с дисплея. Това си е на риск. За сигурно технотата или емаг от който аз нищо обаче не съм купувал и не знам.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Според мен е много по-добър вариант да си вземеш от OLX някой чисто нов, неразпечатан с гаранция и касов бон от оператор или техноверига. Даже и малко по-евтино ще ти излезе и гаранцията ще си важи в официалния сервиз. Друг е въпроса вече ако искаш да го взимаш на изплащане, тогава отпада този начин.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#10

Разгледах всички обяви , които са в София и са предимно от заложни къщи или хора , които имат повече от 10 телефона за продаване и някак не ми изглеждат като коректни продавачи . Мисля от онлайн търговец да го взема , как мога да разбера дали важи гаранцията от такива търговци ?

Славия София 1913
Цитирай
#11

Както казах и по-нагоре трябва да има фактура с изписан сериен номер на нея, за да ти приемат телефона в официален сервиз. Гаранционна карта на самия магазин без фактура не е никаква гаранция.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • slavista
Цитирай
#12

Точно тези с многото телефони са от читавите
Имат начин да ги взимат от оператор
Документи щом има и данните отговарят , кутията не е отворена - всичко е ок
Цитирай
#13

Честно казано ме е страх , не им знам врътките ,защото не мога да си го обясня как операторите ги предлагат на 1870 ,a тези ги пускат за около 1350 . Ако са крадени ,най-много да изгоря с парите ,които съм им дал и телефона.
Тези дни ще гледам обяви и ще пиша мейли до онлайн търговците за фактура със сериен номер.

Славия София 1913
Цитирай
#14

Като искаш да купуваш телефон без някакъв план, най-добре е да го вземеш от olx. Гледай да е неразпечатван, с гаранция към оператор и по този начин ще имаш телефон от операторите, който е без договор. Но като гледаш от там, трябва да знаеш, че ако искаш добра цена, ще трябва и да чакаш, ако ги пазариш. Другият вариант е от някакъв сайт, но има проблем, защото може и да не получаваш актуализации, защото телефоните не са предназначени за нашия регион и гаранциите им са рискови. А като го взимаш от olx, гледай да е от човек, който няма никакви телефони. Тези, които имат много телефони са прекупвачи и телефоните са по-скъпи. Но по някой път трябва много да се чака, та по-добре пиши на няколко хора, ще  се върже все някой.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Цените в операторите изобщо не трябва да са ти ориентир за реалната цена на даден телефон. Те и п30 про го продават за над 1600 лв, а в олх се намират за по 1200 лв.

Ето първата обява, която ми попадна и реално няма да имаш проблеми. Не знам как да шерна линка, затова качвам скрийншот.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[Изображение: bd929e7cd3ccbb51663b99acc92da16d.jpg]
Цитирай
#16

(2019-07-11, 17:59:03)gurcayy написа:  Цените в операторите изобщо не трябва да са ти ориентир за реалната цена на даден телефон. Те и п30 про го продават за над 1600 лв, а в олх се намират за по 1200 лв.

Ето първата обява, която ми попадна и реално няма да имаш проблеми. Не знам как да шерна линка, затова качвам скрийншот.

Буквално прочети няколко мнения по-нагоре защо е нелепа идея даваш торба пари за нещо от ОЛХ. И това с гаранцията не е никаква гаранция, че всичко е наред. Попадал съм на тарикати, които дават уж "гаранция" уж от оператор, която обаче е на името на несъществуваща фирма. А с гаранционни бланки ги снабдяват други тарикати, работещи при операторите.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#17

Нелепа може да е за теб. Купувал съм сигурно над 30 телефона за мен, приятели, роднини и познати от олх - все такива неотваряни от оператор. Поне 4-5 са стигали до сервиз и не съм имал проблеми. Не всички са измамници в олх.

Навремето операторите даваха пари на фирмите с 20-50-100 номера, примерно. От няколко години плащат в "техника". Като им дадат 10 телефона, какво да ги правят освен да ги разпродадат?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#18

Какво означава гаранционна бланка ...нали освен това има фактура и касова бележка
Като на тях също има данните на устройството
Цитирай
#19

Няма. Не дават нито фактура, нито касова бележка. Само един лист с лого на магазина, което е гаранцията. 
Говоря за магазини като Skyfone, Mobiland и Citytel, от които преди години съм взимал телефони. И от трите магазина имах само тяхна бланка без абсолютно никакъв платежен документ. Но ставаше въпрос за айфони, а както се знае тях ги приемат в официалния сервиз без какъвто и да било документ, само по сериен номер, та за това все пак ги бях взел. Но за друга марка, където се изискват документи, не върви.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#20

Говоря за операторските Smile
Цитирай
#21

Ааа, мислех, че към мен се обръщаш  Big Grin
Да, това за операторите и на мен ми е малко фентъзи  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#22

(2019-07-11, 21:28:25)ivan_vylka написа:  Няма. Не дават нито фактура, нито касова бележка. Само един лист с лого на магазина, което е гаранцията. 
Говоря за магазини като Skyfone, Mobiland и Citytel, от които преди години съм взимал телефони. И от трите магазина имах само тяхна бланка без абсолютно никакъв платежен документ. Но ставаше въпрос за айфони, а както се знае тях ги приемат в официалния сервиз без какъвто и да било документ, само по сериен номер, та за това все пак ги бях взел. Но за друга марка, където се изискват документи, не върви.
От skifon на s7 ми дадоха касов бон с цената която бях платил тогава. Ако документите ти са изрядни мисля че не гледат името. От olx и аз до сега не съм се прецаквал, но застраховка естествено няма..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Аз купувам само от ОЛХ, имам си няколко търговци, само от тях.
Проблеми НИКАКВИ.
Цитирай
#24

Аз моят S10+ взех по обява от ОЛХ преди месец и малко от жена от Казанлък. Телефона бе внесен от Англия, жената купила 2 при преподписване на договор с англ.оператор О2. Това го проверих по кода на кутията, която бе снимала. Като и казах, че го е взела от О2 остана като гръмната и тогава ми обясни ситуацията. Телефона дойде по Спиди, с найлончетата бе по страничните панели и с английско зарядно. До момента никакви праблеми, гаранция естествено няма. Цената - ми с 1000лв по-ниска от тогавашната в техномагазините.
Та гаранция за 1000лв - не, мерси.
Гледайте дали снимките са реални, задължително на телефона и кутията и дали се продават и други телефони /вероятно заложна къща/.
Също така кога е пусната обявата /ако стои много време има нещо гнило/ и дали цената не е смехотворна-в момента има S10+ за 350лв.
Сега търся едно S10E за жената, но нещо не мога да си харесам вече цял месец. А моя телефон взех буквално за часове-в деня когато бе пусната обявата се обадих /беше неделя/ и на другия ден ми го изпратиха.
В общи линии с късмет стават нещата, по подобен начин взех и колата но това е вече друга тема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dsr1972 за това мнение:
  • slavista
Цитирай
#25

dsr1972 , жена и кола на късмет ... За телефона не съм много съгласен ,че е на късмет , но това е друга тема. До сега винаги ,когато си подновявах договора взимах апарат към договора ми , но сега ситуацията е по-различна . Изкуствено са напомпали цените ,ако взимаш телефон без договор . А в технотата цената е 30 % над тази в онлайн сайтовете.
Какъв е шансът да си взема запечатан в кутия телефон , който е "краден" и после последствията да са за мен (от търговец в ОЛХ)

: ПП има ли как да проверя по имей или нещо дали телефонът е обявен за краден и т.н ?

Славия София 1913
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)