Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- снимки от камерата
#1

Колеги, нека тук да споделяме снимките с камерите на MI 9T. Започвам с първите няколко кадъра, заснети в София днес. Локацията е любима на сайта GSM Arena, тъй като е близо до офиса им:


[Изображение: 27216996.jpg]
[Изображение: 27217004.jpg]

Широкоъгълната камера:

[Изображение: 27217015.jpg]


Оптично приближение с 2x телефото камера:

[Изображение: 27217020.jpg]

Трите последни кадъра са правени от едно и също място с цел да се даде представа за това как се променят нещата при снимки с различните сензори.


[-] 17 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • BGDropche, bimmer7805, dancho2000, daniel77, dian_vt, iwan33, Kiridedra, kockata123, martoo, Mladen1957, muggs, PIT-BUL4ETO, ronnie72, Sponsora33, stoyanov.bs, suffer, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона има вградена поддръжка за запис на 4K видео в стоковата камера, както и възможноста за Slow motion клипове. Също така автоматично предлага да добави звук за Slow motion клиповете. Ето заснети от днес клипове на фонтаните на НДК:








[-] 5 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • KenLii, PIT-BUL4ETO, suffer, Victormihov, росен2
Цитирай
#3

Брях,много шукарни снимки.....
Цитирай
#4

Още 3 снимки от района на НДК и булевард Витоша:


[Изображение: 27229096.jpg]
[Изображение: 27229123.jpg]

Същият кадър с широкоъгълната камера:


[Изображение: 27229146.jpg]


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Kiridedra, Victormihov
Цитирай
#5

Интересно как тия снимки са на абсолютно едни и същи места и ъгли както от GSMArena ревюто. Да не работиш за тях? Знам че ревютата са от София.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

(2019-07-16, 20:48:06)BGDropche написа:  Интересно как тия снимки са на абсолютно едни и същи места и ъгли както от GSMArena ревюто. Да не работиш за тях? Знам че ревютата са от София.

Прочети както е написал човекът в първи пост :-)
[-] 3 потребители изказват благодарност на Dvalchev за това мнение:
  • BGDropche, Iordannenov, milenvn
Цитирай
#7

През ред съм чел.....

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Чудни снимки прави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на beakybuzzard за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

Колега, когато имаш време, можеш ли да щракнеш няколко снимки и с Google Cameraта? (макар че снимките от стоковата ми харесаха много)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#10

Коя версия на gcam сте инсталирали на телефона си? Нали не е нужен root?

Вие Литекс сте и на....... 
Цитирай
#11

Някой няма ли да направи снимки за сравнение с други марки и модели?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

(2019-07-24, 08:18:00)genttogsg написа:  Коя версия на gcam сте инсталирали на телефона си? Нали не е нужен root?

Колега пробвай тази версия: https://www.celsoazevedo.com/files/andro...ngelog604/
[-] 2 потребители изказват благодарност на NikolayBUL за това мнение:
  • genttogsg, kstavrev
Цитирай
#13

Телефона прави перфектни снимкиSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на grozdan за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

Малко любителски снимки с новата машина  Smile


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#15

След работния ден  Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#16

Малко любителско фото пак Smile


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#17

Снимките, които правят камерите са добри. Eдинствено лично при мен и моите треперещи ръце ми липсва, че Xiaomi не са предвидили стабилизация.
Цитирай
#18

Световно известният плаж Navagio Beach на остров Закинтос. Място, което ще ви остави без дъх... Едно от най-величествените, на които някога съм бил... Още инфо и ревюта: https://www.tripadvisor.com/Attraction_R...lands.html

Xiaomi Mi 9T се представи на изключително високо ниво:

[Изображение: 27646001.jpg]
[Изображение: 27646002.jpg]
[Изображение: 27646027.jpg]


[-] 11 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Crazy_hatteR, dian_vt, hglr123, karas, Kiridedra, kockata123, mico78, muggs, slavkov, zviara, росен2
Цитирай
#19

А сега нека слезем на самият плаж и видим отблизо прочутият кораб, използван за контрабанда на цигари и останал завинаги на Navagio beach, Zakynthos. Заснето с Xiaomi MI 9T:


[Изображение: 27661137.jpg]

Разбира се, всеки иска да се снима на фона на кораба Smile


[Изображение: 27661044.jpg]


[-] 6 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • dian_vt, karas, Kiridedra, kockata123, tzetzo160, росен2
Цитирай
#20

Намалeтe малко експозицията,че всичко е прегоряло и започва да маже. На предпоследната снимка гамата тотално е объркана. Всичко е станало оранжево. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#21

Предпоследната снимка е обработена със snapseed. Забравил съм да отбележа. Тенденция, въведена първо от потребителите на Самсунг и станала модерна във Фейсбук и Инстаграм. Та исках да покажа, че и тук може да се направи много лесно атрактивна и забележима отдалеч снимка за социалните мрежи Big Grin

На повечето потребители отдавна не им пука за прецизност на цветовете, сцена и експозиция. А само колко лайкове и коментари е събрала снимката. Тъжно, но факт...


Цитирай
#22

(2019-08-27, 19:49:28)milenvn написа:  Предпоследната снимка е обработена със snapseed. Забравил съм да отбележа. Тенденция, въведена първо от потребителите на Самсунг и станала модерна във Фейсбук и Инстаграм. Та исках да покажа, че и тук може да се направи много лесно атрактивна и забележима отдалеч снимка за социалните мрежи Big Grin

На повечето потребители отдавна не им пука за прецизност на цветовете, сцена и експозиция. А само колко лайкове и коментари е събрала снимката. Тъжно, но факт...

Не е само предпоследната, и последната е пипана - преосветена и замазан пясък.
Нямам престава за лайкове, хайкове и байкове.  И трите са детска работа, но Ксиоми не успяха да направят добра обработка на камерите.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#23
Brick 

Малко безразборно щракане  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#24

Поиграх си малко с камерата и забелязах че на авто режим фокусирането е отврат , фокусира си там някъде напред и това е , чукам с пръст в точка която искам да е на фокус и нищо , в профи режим няма проблем . С Гугъл камерата нещата са ОК , фокусира за около секунда две и после се губи фокуса но това не е проблем . Това с фокуса ме озадачи защото правя снимка и после когато искам да я редактирам се оказва че на фокус е задния фон а не обекта който реално съм снимал . Не знам защо се получава така , някакъв бъг ли е или просто толкова си може ?
Цитирай
#25

Странно.  При мен няма абсолютно никакъв проблем с фокусирането в автоматичен режим. Също така коректно променя фокуса, като му задам друга точка. Малко по късно ще кача две снимки,  които направих за тест.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)