Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари

(2019-10-03, 09:35:29)jorostoikov написа:  Ps.
Да попитам друго:
Понеже е купен в България, и има гаранционна карта, за 24мес. напред.
- Ако отключа телефона, отпада ли му сервизната гаранция?"
Отпада да, но винаги мижеш да го флашнеш със стоков ром, който е предназначен за флашване през fastboot (.tgz) с опция за заключване на bootloader-a и всичко си идва на мястото, че и гаранция си имаш отново.
[-] 2 потребители изказват благодарност на srhristoff за това мнение:
  • hrissim, jorostoikov
Цитирай
Аксесоари

Я един въпрос. Обмислям да пробвам xiaomi.eu рома за 9Т про. Преди години не бяха много стока, ама се чудя сега дали са читави, имам предвид стабилната версия - ъпдейтват ли редовно, има ли някакви бъгове, китайските приложения за звънене ли ползват и още каквото се сетите да ме посъветвате?
Цитирай

Никой ли не харчи ром от xiaomi.eu?
Цитирай

Аз го ползвам и съм доволен. Ползвал съм го на първия Mix, Redmi Note 4 и 5, и сега на K20 Pro, винаги съм бил доволен.

Вечния бетатестер!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marcus за това мнение:
  • bo6o, milenvn
Цитирай

+1 за .ЕU Има някои забележки, но нищо кой знае съществено и страшно.
Да, с MIUI дайлър и контакти идва ромът.
Положителното, е че идва с минимален набор фабрично инсталирани гугъл щуротии.
[-] 2 потребители изказват благодарност на srhristoff за това мнение:
  • bo6o, milenvn
Цитирай

Екстра, къде петък трябва да излезе съдебното решение за отключване на буутлодъра и ще действам. Понеже xiaomitools2 не открива рома от .еу и си го свалих ръчно, мога ли през него да го флашна и трябва ли да флашна задължително и twrp, като въпроса е същия. Или най-добре през команд промпта?
Благодаря на отзовалите се!
Цитирай

Флашвай през TWRP, чиста работа. Само в xiaomi.eu, зачети кое се wipe-ва и кое не, включително и format data, щото да няма изненади с буутлупи или старт само във fastboot. През miflash, флашвам само стокови, фастбуут (.tgz) версии, всичко останало през TWRP.
Цитирай

Колеги имам няакаъв бъг.Понякога когато ми звънят не мога да вдигам да правя нищо като натисна power и се оправя се едно екрана е заспал.Някой имал е подобен проблем
Цитирай

Да, при мен се появява този бъг, на андроид 10.
Има си бъгове във моя ром (10.4.8.0 Stable Indian) със дроид 10.
Цитирай

И при андроид 9 ( сток и xiaomi.еu ромове) , чат-пат наблюдавам същият "ефект". Все си мисля, че е нещо от дайлърът по-скоро, от колкото от самия андроид. Не съм се заинатил да видя при гугъл дайлър дали ще има същия зор, поне да разбера дали наистина е от шаоми приложението, както си мисля.
Цитирай

При гугълския забавя няколко секунди да светне екрана, ако се вади от джоба, ама и аз като бета тестер ги побърках, че от 2 телефона на Андроид едно до този включително, все ги храня че сам си отговора/затваря при звънене в джоба. При този телефон се оправи, ама да видим.
Цитирай

Вчера пристигна на един френд к20про китайска версия 6/128 черен,много е доволен от тел като цяло,бързина,въобще много мазно работи
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kiridedra за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Има ли работещ мод на гугъл камера за к20про?
Ако има моля да споделите.

MI A2
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97682
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Греда... Следвах инструкциите в xiaomi.eu и сега ни ром ни рекавъри.
През cmd драснах fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img с уж правилния рекавъри и нито влиза в рекавъри нито зарежда ОС-а, а всичко мина ОК уж. Зор е дори да го свържа към компа и адб да го разпознае. От време на време компа го разпознава, ама и с друго twrp пак нищо не се случва. Само си буутлуупва или загасва. В момента уж свалям .img на глобал ром да го флашна, ама нямам и идея къде сбърках. Малко хелп ще ми е от полза Smile
Цитирай

С кой ром беше преди това?
Телефонът глобална или да китайска версия е.
Фасбуут приема ли команди
Цитирай

Оправи се. Рекавърито на .еу беше проблема, ама докато разбера...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • suffer
Цитирай

На още някой да го дразни гугълските приложения за смс и телефон?С глобален съм,иначе телефона е супер,още свиквам - първи xiaomi ми е.
Цитирай

На K20Pro с китайски ром ,какъв ром да му флашна,че се омотах като четох.
EU,Global,Stable,Beta....?
EU стабилен добре ли ще е?

MI A2
Цитирай

Какъвто ром искаш му слагай, но В НИКАКЪВ, постарям, в никакъв случай не заключвай буутлоудъра ако флашваш нещо различно от китайски ром. Просто внимавай с опцията за заключване на лоудъра, когато работиш с ми флаш. Ако заключиш, ще си брикнеш телефона.
[-] 3 потребители изказват благодарност на srhristoff за това мнение:
  • Be6i4, kkosio, milenvn
Цитирай

(2019-10-15, 12:12:54)srhristoff написа:  Какъвто ром искаш му слагай, но В НИКАКЪВ, постарям, в никакъв случай не заключвай буутлоудъра ако флашваш нещо различно от китайски ром. Просто внимавай с опцията за заключване на лоудъра, когато работиш с ми флаш. Ако заключиш, ще си брикнеш телефона.
Това ми е ясно,ще флашвам през TWRP,нямам време да ги пробвам,та затова попитах да ми препоръчате РОМ...и да връчвам телефона на жената.

MI A2
Цитирай

(2019-10-15, 15:07:57)kkosio написа:  Това ми е ясно,ще флашвам през TWRP,нямам време да ги пробвам,та затова попитах да ми препоръчате РОМ...и да връчвам телефона на жената.

Ами аз бих ти препоръчал xiaomi.eu. Базиран е на китайския, обаче няма толкова гугъл неща префлашнати. Качваш си само това, което ще се ползва. Сток EU-то идва с всчики неща на гугъл и после си е занимавка да махаш излишното.
[-] 2 потребители изказват благодарност на srhristoff за това мнение:
  • kkosio, milenvn
Цитирай

Аз пак с въпрос. Сега тегля стабилен миуи 11 xiaomi.eu, че не бях видял че има и инсталирах xiaomi.eu 10.4.6.0. Въпроса ми е като тръгна да го инсталирам през twrp, трябва ли пак да дам формат на дейта партишъна?
Цитирай

само ако не си виждаш паметта на телефона или data дяла.
Или ако искаш да е чиста инсталация.
Иначе ще мине и без формат. Като нормален ъпдейт
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bo6o
Цитирай

Чиста мисля да правя. Значи давам формат, качвам зип-а и инсталирам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)