Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари

(2019-08-25, 17:08:48)milenvn написа:  Не разбрах ти ли си сложил дайлъра на Гугъл? В стоковият дайлър има записване на разговорите с перфектно качество, просто трябва да се включи опцията от настройките.
Телефона си дойде с гугълския инсталиран. Не знам дали защото е глобал версия или що, ама... И за смсите е също гугъл. 
Не мога да се ориентирам и как да дам на някое приложение дисейбъл? Абе още свиквам. Батерията също е чук.
Цитирай
Аксесоари

Натискаш зелената слушалка, после бутона най-долу вляво и втората опция отгоре надолу трябва да ти е запис на разговорите. Така ли е при теб?


Цитирай

Цъ. Стандартния изглед на гугълското приложение си е, до сега бях с андроид едно. Рекордер отделен има, ама няма опция за разговорите...
Цитирай

Кутията запечатана ли дойде? Коя точно ти е версията на рома?


Цитирай

Абсолютно запечатана, от солитрон внос уж. Рома е 10.3.1.0 PFKEUXM. Не ми изглежда да е менте рома, с юлски секюрити ъпдейт е . И аз останах изненадан, ама знам ли. В en.miui.com още няма нищо за тоз телефон, а уж там бяха официалните ромове едно време.
Цитирай

Как се представя телефона с известията?
Цитирай

(2019-08-25, 18:55:37)bo6o написа:  В en.miui.com още няма нищо за тоз телефон, а уж там бяха официалните ромове едно време.

Все така са си там, просто модела е прекалено нов. Тук трябва да се появи: https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700361

Възможно е заради тъпите изисквания на Евросъюза в ЕЕА рома, който е за Европа да са въведени ограничения. Пробвай на първо време да смениш региона на Сингапур, Русия или Индия и виж дали няма да се появи опцията за запис.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • bo6o
Цитирай

(2019-08-25, 20:08:00)kockata123 написа:  Как се представя телефона с известията?
В смисъл?

Отидох в Русия и Сингапур само се появиха допълнителни приложения, телефона си остана гугълския...
Цитирай

@bo6o някакви скрийншоти дали ще може?

Също в настройки - приложения има допълнителни настройки и виж там на default арр дали има някакъв избор.
Цитирай

Всичките настройки обърнах. И в Индия също си остава гугълския апп, не знам на какво да ти направя скрийншот, той си е същия апп от плейстора. Чудя се вече дали не е и заради него да си отговаря сам на обажданията като звъни в джоба... Тия дни може да пробвам един ресет профилактично, пък да видим.
При другите официално европейски версии как стои въпроса със записването на разговори?
Цитирай

отвори dialer-a И направи една снимка. Също може да видим името на пакета


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

(2019-08-26, 10:03:47)bo6o написа:  При другите официално европейски версии как стои въпроса със записването на разговори?

Аз съм с глобална версия на Mi 9T, поръчана от Китай. Никакъв проблем със записите, винаги включена опция. При теб странното е, че имаш дайлъра на Гугъл, което никога не е било в моделите на Xiaomi с MIUI. Дай наистина скрииншотове от дайлъра, да разберем каква е тази работа. Може също и един ресет да направиш, докато нямаш нищо в телефона.


Цитирай

Ето ви два шота, ама не виждам за какво са ви. Това си е стандартния за андроид one дайлър и знам, че няма опция за запис. И аз останах много изненадан, ама...
Ще направя ресет, ама не вярвам това да реши проблема.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

няма такъв казус. С каква тема си?
Цитирай

Мисля, че колегите искат screenshot по време на набиране/разговор където опцията за запис присъства фабрично (за стандартния диалер при MIUI).
 
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

ами всъщност исках само това, което и аз бях пратил, но... щом е от чистия андроид значи нещо се случва и интересното е, че никъде не прочетох за такъв "проблем"
Цитирай

Няма иконка за запис, нито опция някъде да се включи. Все пак говорим за приложението на гугъл. Стандартната тема харча с Минт лончъра.
По принцип съм бета тестер на гугълския фоун апп от предните андроид one телефони ама не вярвам това да има връзка Smile
Другата ми мъка - никъде не видях как и от къде да дам disable на някоя програма, която не ползвам?
Цитирай

disable само през playstore help менюто или с външна програма:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90569
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bo6o, ronnie72
Цитирай

Още един въпрос, горе долу по темата. Едно време в миуи имаше мейл апп, който заобикаляше щенията на ексчейндж сървърите за администраторски права. Има ли го все още, че то също беше една от причините да се върна към китайците, а при мене и него го няма...
Цитирай

Има го и може да се свали ръчно, ако липсва


https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc.../download/
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай

Какво съана с дайлъра. Виж в настройки,-системни- приложения дали имаш Контакти. Ако го има махай гугълското и активорай стандартното, ако не, теглиш ситемнпто Контакти за MIUI.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

И контактите и телефона са гугълски. След ресет няма файда. Ще го мисля какво да го правя, не е чак огромна загуба. По-скоро от камерите ме хваща яд - 8мп несмартфон от 2007ма вадеше повече детайл... Поне читав роу формат да имаше...
Цитирай

Колеги с китайският ром успяхте ли да намерите от къде се спира китайката, която говори сутринта с мелодията на алармата?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Цитирай

(2019-08-26, 19:10:02)bo6o написа:  И контактите и телефона са гугълски. След ресет няма файда. Ще го мисля какво да го правя, не е чак огромна загуба. По-скоро от камерите ме хваща яд - 8мп несмартфон от 2007ма вадеше повече детайл... Поне читав роу формат да имаше...
Ако на този телефон не ти харесват камерите......От  какъв модел мина на този?
Цитирай

Здравейте, ползвам от 10 дена к20 про с глобал ром. Има ли възможност да се активира NFC плащане?

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)