Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари

(2019-08-26, 20:47:18)kockata123 написа:  Ако на този телефон не ти харесват камерите......От  какъв модел мина на този?
Нокия 9.

В хда ми потвърдиха, че не съм единствения прецакан. Европейските версии идват с гугълски приложения за телефон, контакти и смс и единствения вариант да си инсталирам тези на миуи...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • airbus
Цитирай
Аксесоари

И при мен са google-ските приложения за контакти и dialer. И аз нямам recording на разговорите.
Mi 9T Pro - от Солитрон.

Явно трябва ръчно да си дръпна и сложа на Mi - dialer и contacts.
Цитирай

(2019-08-27, 07:19:22)simichoil написа:  Mi 9T Pro - от Солитрон.
Те откога работят и с физически лица?

 
Цитирай

Ползвам телефона от 2 месеца 8гб на 256гб син цвят! Дойде с бета и с доста помощ от @suffer сложихме стабилна версия от xiaomi.eu! Телефона работи абсолютно перфектно както с бетата така и със стабилния ром, няма никакви грешки или изхвърляния от приложенията! Много бърз, дисплея е страхотен според мен, камерата също прави много хубави снимки, за дизайна няма какво да кажа - уникално красив. Аз лично съм много доволен!

Изпратено от моят Redmi K20 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-08-27, 07:30:14)NoMaD написа:  Те откога работят и с физически лица?
Те продават на търговците, от които купуваме.
Цитирай

(2019-08-26, 19:24:41)RazielBG написа:  Колеги с китайският ром успяхте ли да намерите от къде се спира китайката, която говори сутринта с мелодията на алармата?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Спира се като смениш рингтона. Ти си на смарт аларма, която говори различно в различните часове от деня. Ама поне ти казва колко е часа и какво е времето
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • RazielBG, ronnie72
Цитирай

(2019-08-27, 07:53:23)bo6o написа:  Те продават на търговците, от които купуваме.
То е ясно, че са дистрибутори за България, но така от поста на колегата се разбира друго, все едно го е закупил директно от тях.

 
Цитирай

(2019-08-27, 05:15:23)bo6o написа:  Нокия 9.

В хда ми потвърдиха, че не съм единствения прецакан. Европейските версии идват с гугълски приложения за телефон, контакти и смс и единствения вариант да си инсталирам тези на миуи...

Значи има и Европейска версия. Някъде бях чел и за Международна такава при Ми 9 Rolleyes

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Ако отключиш буутлоудъра можеш да смениш на Global Stable. Вероятно ЕЕА е някакъв лош експеримент Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

А после мога ли пак да заключа буутлодъра? На Ми А1 имаше някаква подобна врътка за да може да се включи camera2api модула.
Цитирай

Да, както и очаквах. В EEA рома са добавили тази глупост с гугълските приложения за контакти и дайлър.

Добрата новина е, че може да се отключи буутлоъдъра и безпроблемно да се инсталира глобален ром. Вече има и още една причина да се поръчват от Китай глобалните версии, освен по-добрата цена- те пристигат с глобален ром, а не с това извращение ЕЕА.

Опитай да инсталираш приложението на MI за контактите оттук: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc...1-release/

След това го направи дефоулт и виж как е.


Цитирай

(2019-08-27, 10:14:38)bo6o написа:  А после мога ли пак да заключа буутлодъра? На Ми А1 имаше някаква подобна врътка за да може да се включи camera2api модула.

По принцип се бриква телефона ако го заключиш  и си бил с неглобален. Въпросът е дали ЕЕА е неглобален.
Също ако на глобален телефон сложиш китайски ром и заключиш вероятно също ще се брикне, така че отключиш ли .. не заключвай. Не пречи.
А и винаги можеш да му изшиеш xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай

Няма нужда да заключваш буутлоадъра. Camera2api  вече е е вградено в рома и Гугъл камерата се инсталира безпроблемно като всяко друго приложение.


Цитирай

(2019-08-27, 10:42:11)milenvn написа:  Няма нужда да заключваш буутлоадъра. Camera2api  вече е е вградено в рома и Гугъл камерата се инсталира безпроблемно като всяко друго приложение.
За туй ясно, въпроса беше като сменя рома, че от както одъртех вече не ме влече да експериментирам, а и нямам време.
Цитирай

Като смениш рома също няма нужда да го заключваш. На първо време инсталирай дайлъра на MI от горният линк. Може да се разминеш само с това.


Цитирай

Е добре, в крайна сметка пробвали да исталираш проложението ма MIUI за контактите? Ако се инсталира без проблеми не виждам драма.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-08-27, 11:16:08)ss_23 написа:  Е добре,  в крайна сметка пробвали да исталираш проложението ма MIUI за контактите?  Ако се инсталира без проблеми не виждам драма.
Еми да, ама има драма. Инсталира се, отваря се, ама цъкна ли да набера някой и крашва. Явно проблема е в дълбочина...
Цитирай

В такъв случай пускай заявка за отключване на буутлоадъра и инсталираш глобалният ром.


Цитирай

Не - не е директно от тях. Просто те са вносителя в случая. Затова писах Солитрон за да се знае кой ги внася.

Moже ли линк към сайта на който да пусна заявка ? Този който аз гледам - има бутон за пускане на заявка - но не е активен. Дръпнах някаква програма Mi Flash Unlocker (или нещо от сорта) - и там имам бутон направо за отключване. Доколкото знам се чака няколко дена за отключване или бъркам ?
Цитирай

Точно така- програмата е Mi Flash unlock и там като се натисне бутона ти изписва колко време се чака. Може веднага, може след една седмица.

Отключването изтрива всичко от телефона, затова си свалете предварително снимките и друга важна информация!!


Цитирай

A кога се изтрива всичко ? С натискането на бутона или чак когато изтече това време ? (което в случая може и да е веднага де) - но ако ми каже че ще чакам седмица - изтриването кога става ?
Цитирай

Колега, ти предварително не знаеш дали ще ти разреши веднага да отключиш или трябва да чакаш. Затова бъди готов, а не после- ама какво стана...


Цитирай

Това е ясно - идеята ми е следната. Телефона и без друго е нов сега и нямам почти никакви снимки или важни неща които да пазя. Ако веднага ми изтрие всичко и трябва да чакам седмица - трябва да инсталирам всичко наново - и като изтече седмицата - да слагам новия ром - и тогава пак всичко наново.
Ако изтрива всичко чак когато разреши отключването - най-добре - тогава и без друго ще сменям ром-а и ще инсталирвам всичко наново. Та идеята ми е да си спестя едно инсталиране на сума приложения и настройките им.
Цитирай

Здравейте, имате ли NFC на к20 про? Преди 10 дена дойде моя с глобал ром, но няма nfc?

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1
Цитирай

NFC има, но не е активно софтуерно.
P.S. : Ако грешка нека някой ме поправи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)